Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

 

Bolero .... mp3 cu 320kbps

E cea mai buna varianta. Nu ruleaza fisiere flac, desi este in manual ca suporta acest tip de fisier.

 

In care manual de Bolero Octavia 3 ai vazut tu ca suporta .flac ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi interesant așa ceva dar nitel cam scump. http://youtu.be/Sf0goGmS7rk

 

1000 Euro cu tot cu camera pentru mers inapoi. Ieftin nu e, intr-adevar, dar pe moment cred ca nu as da banii astia pentru ce primesc inapoi. Mai degraba as face un upgrade la Bolero cu MirrorLink daca s-ar putea. Fara camera marsarier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult ca sigur așa rămânem cu Bolero-ul din dotare. Asta e, masina să meargă si benzina sa fie ieftina :))) Drumuri bune !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit aproape tot acest topic. Sunt in asteptarea unei O3 combi, cu Bolero

 

In primul rand, decat Columbus la 1600 EUR eu m-am gandit ca daca voi avea nevoie de GPS in afara tarii, voi lua un program (gen iGo sau altele) pe telefon, merge offline (fara date celulare) si este mult mai ieftin, parca 70 EUR toata Europa. Sper ca sa existe pe viitor si optiunea de Mirror Link sau Apple Car Play. Desi nu cred ca va creste dramatic vanzarile skoda sau decizia de cumparare unei masini Skoda.

 

Nu prea stiu care e diferenta dintre MIB 1 si MIB 2. Pe oferta eu am MIB, dar pe site apare ca O3 are avea MIB 2. Este vreo diferenta ?

 

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si asta ar fi interesanta. Vad pe aici chiar preturi mici la ele: http://www.dx.com/p/super-mini-elm327-bluetooth-odb2-v1-5-car-diagnostic-interface-tool-blue-142679

Merge? risti sa strici ceva cu asa ceva? Poate recomanda cineva ceva de incredere.

eu am http://www.vgate.com.cn/en/iCar%202%20bluetooth-240.htmlsi nu am probleme cu el, l-am lasat conectat si se inchide odata cu masina

l-am luat din .ro, daca te intereseaza link... pm me

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

manual 11.2013

attachicon.gifflac.jpg

Probabil ca era doar teoretic, iar in urma sesizarilor l-au scos din schema

si acum arata in felul urmator:

 

 

post-145367-0-26896800-1422299432_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Apropo, daca sunt doritori de .flac, am dat de ceva albume dragute de "Best of rock" si suna superb fata de mp3, PM sa va urc undeva, desigur le puteti gasi si voi ;)

 

100 Hits Driving Rock - 2011 5 CD ;)

 

Sesizabila diferenta intre .mp3 si .flac - observat pe linia "stock" de difuzoare O3 Elegance

 

PS: diferenta este sesizabila si de catre mine, nu sunt atat de audiofil poate ca si altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Muzică avem în toate formatele.

Mulțumim.

Nu există decodare software/hardware pe O3 pt. formatul .flac din păcate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Îmi explici te rog la ce te referi prin decodare software / hardware pentru un format anume?

 

Edit: nu de alta, dar mie imi reda .flac fara probleme...

Modificat de ToniM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu există pe Bolero. Sistemele superioare suportă .flac :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ToniM are Columbus. Daca vrei sa asculti .flac-uri pe Bolero, le arzi pe CD audio, si se aud exact la fel. Doar ca tre' sa tot schimbi CD-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...WMA merg si pe stick... Eu am un memory stick de 8gb + un card la fel pe care intra destule fisiere .wma. Flac nu merge nici la mine.

Modificat de mariusd4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ziceti de asa ceva:

http://youtu.be/hlJn-RiEZdM

Sunt curios de calitatea sunetului, ca aspect exterior pare f bine lucrat.

Caut ceva sistem sa inlocuiesc boleroul in primul rand pt navigatie si sunt dezamagit de volumul pe audio de pe card, chiar si de pe cd audio mi se pare ca are putere mult mai mica decat swingul de pe o2. Se simte cum se limiteaza .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce sa zic de "magneton" dar prezentatoarea arată foarte bine. Mi-as face un upgrade...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam cat ar costa aceasta interfata ?

inlocuieste perfect bolero?

incurca cumva canton-ul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul la asa ceva este de cca 400-500 de dolari/euro, depinde de modelul exact si de locul de achizitie, sunt multe oferte similare pe aliexpress de exemplu.

De potrivit merge la fix in locul Bolero, are si functiile legate de setarile masinii, iar Canton-ul nu are cum sa il incurce deoarece scoate semnal audio normal, care este apoi prelucrat de amplificatorul sistemului Canton.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cred ca sare 400 - 500 $/€ daca ar fi doar atat mi-ar parea rau ca am luat navigatia amundsen. daca as cumpara acest kit, microfonul masinii ar mai fi folosit sau se utilizeaza doar cel din display? aceeasi intrebare as aveao si pentru antena GPS, o mai foloseste pe cea de pe masina sau o sa vina una montata pe bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei aceste clone vin cu mufa separata pentru conexiune microfon extern deci ar trebui sa se poata conecta. La fel si cu antena gps parca erau ceva adaptoare pentru antena gps.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incercati si direct la chinezi pe aliexpress. Nu am comandat, doar m-am uitat de modele, stiu cateva persoane care au comandat si unitatile functioneaza impecabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata fffff bine totusi incercati sa va interesați si de garantie ca nu e ieftina. Vorbesc din experienta cu produse din China

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

600 lei pt chestia aia? Mai bine iti iei un OBD reader cu 100 lei si ai fix aceleasi info...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a deschis acest topic
  • kthor a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!