Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

Este o masina secundara, o folosesc rar si nu vreau sa bag multi bani sa schimb unitatea. Un bluetooth ar fi suficient. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut,

La unitatea din poza (Bolero MIB 1, fara echipare telefon/bluetooth), exista posibilitatea de upgrade fie a modulului de bluetooth aferent fie la o alta unitate MIB 2?

Atasez poze cu unitatea.

Multumesc

 

20230227_090431.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

trecerea la bolero mib2 (unitate + display si problema este rezolvata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Am cumparat recent o Octavia 3 cu sistemul Bolero 2 si nu stiu de ce nu pot conecta telefonul (samsung) la android auto prin bluetooth, prin cablu usb am incercat si merge am incercat si waze si merge perfect. Trebuie sa fac eu anumite setari sau asa trebuie sa merga doar prin usb. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge doar prin cablu. Poti incerca cu un adaptor Android Auto wireless, gasesti la o cautare pe google.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La acesta generatie, nu merge, decat cu adaptor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut, nu stiu daca intreb in locul potrivit. Aveti idee daca functioneaza telefoanele Huawei fara Google Services, pe sistemele multimedia de la Octavia 3 ? Din ce stiu par a tot android au la baza, doar ca probabil nu au android auto. Intreb fiindca as vrea sa trec pe Huawei, si nu stiu daca va mai functiona :) . Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

100% nu functioneaza. Sfatul meu este sa te gandesti de 2 ori(minim) inainte sa cumperi un Huawei, fara sa intru in detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma poate ajuta cineva cu info si pret, pentru update sistem infotainment pe octavia 3 ? Atasez pozele cu ce am, si as vrea sa fac update pe ultima versiune de soft. Acesta este imperecheat cu masina, probabil ca dupa update va trebui imperecheat din nou, nu stiu. Multumesc20230619_174937.thumb.jpg.84f418f8c385bb165202ecc10870dae3.jpg

20230619_174948.jpg

20230619_174953.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ultima versiune este 0480. Este original al masinii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu este cea originala, e luata pe pe alta octavia si codata. Din ce am mai citit, e ceva banal, se face update si se recodeaza.....pt cine stie sa o faca :)))) 

Modificat de Bebeee
Fara quote la postul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, se poate activa Android Auto pe aceasta navigatie ? 

 

Skoda.thumb.jpg.9672bb87bcaae86b68a43bed0e8fe948.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu suporta, este Mib 1. Daca vrei activare, trebuie inlocuit si trecut la Mib 2

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut!Ma scuzați din prima daca întreb vreo prostie sau ceva , am căutat pe net dar nu am găsit nimic exact! Am cumpărat de curând o skoda octavia 3 , un minus ar fi navigația ( am atașat o adresa cu nav ) și am o problema cu conectarea telefonului  . Din câte am căutat prin meniu nu are fct de bluetooth dar am văzut acel usb și aux si am crezut ca ambele sunt pentru conectare dar nu… Usb ul nu citește tel , nu incarca sau ceva , nu știu exact rolul lui :))) iar aux încă nu am găsit fir plus ca trebuie sa iau capăt pentru iphone . Ma puteti ajuta cu vreun sfat va rog , ce trebuie sa montez sau poate nu fac eu ceva bine:))) Mulțumesc anticipat!

https://motopoland.com.ua/detail/radio-skoda-octavia-5e0035887c/

Aveti aici link exact cum arată.

 

 

Plus de asta referitor la radio , am uitat , nu cred ca am boxe spate , sunt neconectate sau ?:) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

nu ai boxe spate, nici cablaje trase la boxe

 

nu am vazut niciodata modelul asta de radio chior pt modelele vandute in RO, dar cred ca nu are mufa USB si AUX, posibil adaugata ulterior de cineva... dar nefunctionala. 

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primele modele de O3 cu SWING de asta au venit. USB și Aux vin împreună deci nu sunt adăugate separat. 

La USB iti poti conecta un stick pe care ai pus ceva muzica iar la aux poți reda din telefon muzica. 

Bluetooth intradevar nu ai. Pentru apeluri nu poți folosi unitatea asta. 

 

Recomand sa treci la o unitate android de la fratele chinez. Vei avea și bluetooth și multe altele într-un buget de +- 1000 de lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare, pt ca in echiparea de de fabrica sistemul audio nu prea are bass, parca e setat pe medii si inalte m.am decis la imbunatatirea  lui si as vrea sa incep cu un subwoofer si amplificator Audison iar daca n.o sa fiu multumit o sa schimb si difuzoarele masinii...

Are cineva montat pe masina echipamente audio de la Audison, isi merita banii?

Daca aveti si alte recomandari,le accept cu drag

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut,

 Am achizitionat de curand o skoda octavia 3fl si am o situatie cu care nu ma lamuresc.

Unitatea media nu are in meniu optiunea WLAN, nu ma pot conecta wifi.

Am incercat sa ma conectez cu app myskoda si imi cere sa activez wifi pe unitatea media.

Am discutat cu cei de la avia si au verificat masina dupa seria vin si masina dispune de functia "smart link plus", implicit ar trebui sa am conexiune wifi in meniu.

Vin-ul in cauza este TMBAC7NE7J0205325

Am nevoie de ceva update la unitatea media?

Va multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cikyu daca bagi VIN-ul aici https://compatibilitylist.skoda-auto.com/ o sa iti zica ceva de Bolero. Aka Composition Media.

uite ce inseamna SmartLink+

Ar trebui sa ai AndroidAuto/Carplay.

Mirrorlink nu mai este suportat de Android de vreo 4-5 ani si i-au dar drop din kernel.

 

Ca sa iti poti activa MySkoda pe cablu ai nevoie de Apple. Pe androizii noi stiu ca nu (mai) merge.

 

Nu, Bolero nu are wifi.

 

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie vazut ce apare cand apesi butonul APP, daca apare meniul Smartlink, sau apare indicatia sa mergi la dealer sa le activezi.

 

Smartlink include ambele tehnologii, Android Auto si Apple Carplay

 

Pentru conectare la auto folosind My Skoda, trebuie sa ai abonamentul anual platit si nu trebuie activat niciun Wifi si nu se conecteaza prin cablu ci prin unitatea OCU a masinii.

 

De fapt ce vrei tu sa faci? 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Vreu sa conectez aplicatia myskoda  la masina si apare asta (poze atasate).

de asemenea dealerul mi a transmis ca auto are optiunea smart link plus, in urma verificarii vin-ului.

Cand apas butonul APP apare SMART LINK (android auto, carplay mirror link)

 

 

Screenshot_20231023_230547_Mykoda.jpg

Screenshot_20231023_230543_Mykoda.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca imi aduc bine aminte, pe android ai nevoie de mirrorlink care nu mai e suportat. 

Eu am trecui la aifon pentru ca… motive si merge fara probleme. 

Nu am SkodaConnect.

IMG_2500.png

Modificat de zidanne
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ai Wifi, trebuie sa conectezi prin cablu.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 12.11.2017 at 13:58, @linVw a scris:

Am reusit si eu sa activez SmartLink after sale pe Swing MIB2. Waze-ul merge f bine pe Android auto. Operatiunea a durat aproximativ 1 ora iar costul a fost 689 licenta, plus 90 ron manopera.

Poți sa îmi spui și mie te rog cum ai procedat? Sau unde ai activat? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!