Jump to content

Eibach sportline pe golf v


747edy
 Share

Postare recomandată

Stiu ca nu e multumit.o sa o duc la un baiat mai priceput sa o rezolve.Am intrat in hora....acum joc nu am ce face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dany@TuningCars

iei sportline dupa diesel, care in mod normal are botul mai greu si va cobora 4cm in loc de 4,5 cat se spune.

 

este un lucru testat de catre mine

salut :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e o idee buna. Nu o sa se lase la fel de mult ca spatele si masina va fi mai ridicata de bot decat de spate, capatand "reverse rake".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dany@TuningCars

ce legatura are ? nu am inteles nimic...

spatele ca si greutate este cam la fel, la toatela golfurile 5, mai putin cele 4motion. fata in schimb difera de la motorizare, la motorizare. un motor diesel este mai greu iar daca folosesti niste arcuri de benzinar care este cu 50-80kg mai usoara de fata in unele cazuri, vei ajunge la un nivel de coborare de 4cm fata de 4,5 cat este specificat.

 

deci dc nu ar fi o idee buna ? cum la altii merge iar in cazul asta nu ar merge..

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spatele coboara cat trebuie, dar fata mai putin => diferenta. Ce nu e clar?

 

Am vazut G5 1.4mpi cu arcuri de diesel si se vedea urat pe fata fiind mai inalt.

 

E loterie de fapt cat coboara concret daca folosesti arcuri pt o alta motorizare. Mi se par improvizatii inutile. Fie coborat bine -45, fie ceva de mijloc -30.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dany@TuningCars

sportline coboara 45/30

in cazul lui diferenta de greutate de la diesel la benzina o va face sa coboare 35/40 pe fata.

 

deci cum ai ajuns la concluzia ca -35/-40 fata si -30 spate se va vedea ridicata de fata ? ca eu personal nu inteleg logica ta sincer...

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sportline banuiesc la fel ca Pro Kit coboara masina uniform, fiind aceeasi distanta intre roata si aripa la toate cele 4 rotile. Asta folosind arcuri corespunzatoare motorizarii.

Daca sunt arcuri mai tari pe fata, nu se va lasa la fel. Distanta intre aripa si roata de pe fata va fi mai mare decat cea de pe spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dany@TuningCars

mai mare ramane daca pui prokit, adica 30/30 pentru ca oricum sunt foarte multe masini care pe fata distanta dintre aripa si roata este mult mai mare pe fata, decat pe spate.

eu pe masina personala am pus 30/30 initial si am patit exact acest lucru, distanta a ramas mare pe fata in comparatie cu spatele. nu mi-a placut si am trecut la sportline pentru ca acum arata exact cum trebuie. distanta este aceeasi.

ap poza mai jos cu masina mea, cu sportline pe ea. deci cum ar fi aratat cu prokit ?

post-35285-0-41395300-1391106222_thumb.j

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine este aceeasi distanta cu pro kit. Am observat ca exista o variatie chiar daca setul este pt motorizarea potrivita. In sensul in care pe o masina poate sa coboare uniform, pe alta identica mai putin uniform.

Acum la tine sa inteleg ca e aceeasi distanta aripa-roata?

 

axo75s.jpg

Eu daca aveam arcuri de diesel pe fata se observa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine cu prokit s-a lasat mai mult fata decat spatele. Oricum asa si spune cartea -30mm fata -25 spatele. Si asa si mi se pare normal sa fie. Cand este incarcata maxim, normal ca se mai lasa si spatele. Puteti vedea in topicul meu pe pagina 2 poze. click pe semnatura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dany@TuningCars

La mine este aceeasi distanta cu pro kit. Am observat ca exista o variatie chiar daca setul este pt motorizarea potrivita. In sensul in care pe o masina poate sa coboare uniform, pe alta identica mai putin uniform.

Acum la tine sa inteleg ca e aceeasi distanta aripa-roata?

 

axo75s.jpg

Eu daca aveam arcuri de diesel pe fata se observa.

da, eu am reusit sa o pun la linie doar cu sportline si doar cu codul exact dupa masina mea, prokit era jalnic pe fata si tot luat dupa datele masinii.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M am decis la Sportline, o sa revin dupa montare cu poze.Multumesc pt sfaturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Eu am un golf 5 sportline, daca pun pro kit este posibi sa ramana mai ridicata de fata? In cazul meu avand deja suspensia sportline ar mai cobora 2cm nu?

Eu vreau sa ramana ca si a lui the ego nici mai mult nici mai putin. Multumesc .astept raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!