Jump to content

Eibach sportline pe golf v


747edy
 Share

Postare recomandată

Salut, a montat cineva eibach sportline 45/30 pe golf 5 (comfortline).Niste pareri, recomandari pro si contra, poze ar fi bine venite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca esti din Bucuresti ; daca nu o folosesti ca masina de weekend eu ti-as recomanda eibach pro kit. eu am asa ceva pe ibiza si sunt multumit. Garda la sol a scazut cam cu 2.3 cm fata si 1.8 spate, stabilitatea s-a imbunatatit, look-ul de asememea, nu este chiat asa de rigida. O pot folosi in continuare in orice anotimp in orice conditii :-) plus ca cele sportline iti vor uza destul de bine amortizoarele stock..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fac in medie 10 mii de km an,la pro kit mi-e ca nu prea o sa se vada diferenta ca e cam ridicata de fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe fata se va vedea cel mai bine diferenta. Daca vrei uitete in topicul masinii mele ; mie mi se pare ca arata perfect, ca o masina cu suspensie sport de fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se vede diferenta, dar totusi parca mergea un pic mai jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da..o idee..dar..asa macar o pot folosi zilnic, pe orice tip de drum, fara sa fiu stresat de borduri prea inalte sau cratere in asfalt unde iti poti lasa baia de ulei..si asa, bumperele de pe stradute sunt destul de deranjante. Daca vrei low low, mergi pe sportline, insa ia in calcul si alte amortizoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum ai suspensia standard sau cea sport oem?

Diferenta se vede cu pro kit. Tot ce conteaza este sa gasesti arcuri pt motorizarea ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suspensia sport oem -15mm.

20120316160939.jpg

 

Cu Eibach Pro kit, inca 15mm fata de cum era inainte, -30mm fata de suspensia standard.

qq1yt2.jpg

 

2 degete intre roata si aripa.

Mi-ar placea si mie mai jos :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi BGD_B92. 

The_ego Acum am suspensia stock.Se vede diferenta la tine, asa mi ar placea sa iasa si la mine.Ar merge si mai jos dar nu prea mult.


Da..o idee..dar..asa macar o pot folosi zilnic, pe orice tip de drum, fara sa fiu stresat de borduri prea inalte sau cratere in asfalt unde iti poti lasa baia de ulei..si asa, bumperele de pe stradute sunt destul de deranjante. Daca vrei low low, mergi pe sportline, insa ia in calcul si alte amortizoare.

Sunt in mare dubii.Mai analizez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu sportline te va zdruncina mai serios :)) si pe vremea asta ori faci pe plugu ori o lasi acasa :)) cel mai bine rogi niste colegi care au asa ceva sa te lase sa le admiri masina si pt o apa plata cu lamaie sa te dea o tura sa simti diferentele ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru vara ai jante de 17 sau 18? Daca sunt de 17 merge foarte bine pro kit.

Daca vrei ceva de compromis, o suspensie reglabila ieftina pe la 250euro care sa iti permita sa lasi masina cat vrei si sa o ridici destul de mult, vezi Ta-Technix.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu sportline te va zdruncina mai serios :)) si pe vremea asta ori faci pe plugu ori o lasi acasa :)) cel mai bine rogi niste colegi care au asa ceva sa te lase sa le admiri masina si pt o apa plata cu lamaie sa te dea o tura sa simti diferentele ;)

Si asa am 225/45 si ma zdruncina, deci cu  sportline iti dai seama cum se simte, dar asta e, nu prea poti sa le ai pe amn2.:)) pe zapada o las acasa, si asa avem decat o data pe iarna ceva zapada.

 

Pentru vara ai jante de 17 sau 18? Daca sunt de 17 merge foarte bine pro kit.

Daca vrei ceva de compromis, o suspensie reglabila ieftina pe la 250euro care sa iti permita sa lasi masina cat vrei si sa o ridici destul de mult, vezi Ta-Technix.

Pe 17 am de vara, nu merge sportline pe 17? M am uitat si la Ta-Technix, dar nu stiu cata incredere sa am...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca merita Ta Technix....ii slaba rau. Eu am ales Pro kit si ii un compromis multumitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In niciun caz ta-technix. Si eu am fost in aceeasi situatie ; pt 100 lei in plus puteam lua reglabila..dar nu mersi, nu banii erau problema ; cum zice si colegul, cel mai bun compromis e prokit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba merg sportline si de 17", doar ziceam ca nu are rost foarte low pt 17.

Tine cont ca -45mm s-ar putea sa atingi in unele rampe.

 

Singura parte buna la Ta Technix este ca se poate regla cum vrei tu. Asa vorbind de reglabile e printre cele mai slabe, dar si cele mai ieftine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o parte buna ca poti sa o reglezi, dar am scos din calcul ta tehnix.Masina are 1408kg in talon, mi a zis baiatu care comercializeaza ca ar trebui s-o lase 4 cm pe fata.Mi-e frica sa nu am surprize.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot a fost deschisa aceasta discutie..ce ma sfatuiti sa iau pt masina din semnatura? Pt iarna am roti pe 16" iar pt vara am deocamdata pe 17" dar se apropie cu pasi repezi un set pe 18"..as vrea sfaturi pt arcuri si amortizoare..merci anticipat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg definitia voastra pentru masina. De ce i-ai pune amortizoare si jante mai mari blocand masina in parcare in momente in care ai nevoie de ea... cand poti sa o lasi stock cu niste jante pe 16/17 si sa nu ai probleme nici iarna nici vara.

 

A mea merge non stop, as fi mort fara ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu merg zilnic cu a mea, suspensie -30mm si jante 18" vara, 16 iarna cu garda la sol de 11cm pe fata.

N-am avut probleme.

 

O masina cu roti de 17-18 fara sa fie macar putin coborata arata urat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa atingi cu finala daca o mai lasi. Eu as zice sa mai strangi bani sa iei o reglabila si o lasi cat vrei, mai ales ca ai suspensie stock.

Modificat de cogdao
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt constient ca o sa ating.O sa o tai in partea de jos sa ajung cat de cat la nivel cu puntea.Ceva gen cum si a facut Wob.

Modificat de 747edy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

El nu e multumit de ce a iesit, din cate stiu.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!