Jump to content

Termen livrare


mlv
 Share

Postare recomandată

Salut Vali, multumesc pentru urari. Iti doresc la fel! Legat de taxe si sume cel mai bine iti zic ei la Cardinal, in functie de modalitatea ta de plata. Eu nu stiu ce sa iti zic. Legat de timpul in care ridici masina, la mine a durat 6 zile, mi s-a parut cam mult. Am luat-o sambata 27 iulie dupa ce venise luni in curtea lor. Daca mai ai alte nelamuriri te ajut cu placere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dany

    13

  • dm76ro

    6

  • cocomic

    6

  • geovadim

    6

Top Posters In This Topic

Am fost ieri la Cardinal Motors si masina era acolo. Din pacate nu am putut sa o iau pentru ca nu era pregatita de vanzare si mai dureaza pana rezolva cu asigurarile. Mi-au spus ca luni pot sa vin sa iau masina. De alti bani nu mi-au spus nimic. Sper ca nici nu mai e nevoie. Poate doar pentru covorase si alte chestii de genul asta pe care sa le iau eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ieri..8 august am ridicat masina....NU am cuvinte...mai ales DSG-ul..pe 8 iunie am dat comanda, pe 8 aug am ridicat-o..fix 2 luni. cam consuma in 123km mi-a papat aproape un sfert de rezervor...mers normal...ploiesti-bucuresti centura-centru bucuresti. sa o stapanesti sanatos si tu vali si fara incidente de orice fel..

ps: coco ceva vesti?a plecat din curtici?sau esti deja in posesia ei?:rolleyes:

Modificat de dany
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate inca nu, ma cam duc cu vorba, saptamana trecuta ziceau ca saptamana asta joi-vineri, am sunat si la inceputul saptamanii si au zis miercuri-joi, azi au zis ca maine, ca nu depinde de ei ca inca nu a ajuns, ca firma de logistica...

in fine, sper sa vina maine, deja nu mai am rabdare.

dany, sa o stapanesti sanatos, fara incidente! :(

sigur ne vedem noi la un meeting, candva :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incepand cu ora 15 sunt fericit :salut: :blink:

mai multe impresii pe marti, dupa ce o scot putin din oras, am un drum de facut...

ce ma deranjeaza pe mine sunt numerele rosii :D , s-ar putea sa nu pot pleca cu masina in concediu pentru ca idiotii de vamesi unguri nu te lasa sa iesi din tara cu numere provizorii, iar porsche leasing mai devreme de 2 saptamani nu le trimit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cocomic: asta daca nu-ti trimit dupa 4 saptamani alte numere rosii(eu asa am patit, dar fiind cu musca pe caciula mi-au dat numerele pe care le-am vrut :huh: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wee! A venit masina ; vineri o ridic :frigbaitata:

Comanda 15.06.2007 livrare 24.08.2007 - Midocar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

A venit !!!!! Am comandat pe 19 septembrie si ieri m-au sunat sa merg sa o platesc pentru ca a intrat in vama. Azi ...surpriza.. masina era la PBV. O sa o ridic vineri. Nici nu ma asteptam atat de repede. Vroiam sa vina prin decembrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

Am dat avansul pe 26.sep.07 , mi-au spus limita este de 8 weeks in contract, partea buna e ca, a intrat in fabricatie pe 3-4 noembrie si pe 10 a plecat din fabrica, nu inteleg ideea de face 3-4 saptamani transportul pana aici, este un highline cu optiuni schimbata pielea si alte cateva modificari la interior. Acuma alta problema greva din franta si germania.. asa ca... oricum au spus ca pe 25.11.07 ajunge, eu zic ca pe 10-15.12.07 sa speram, oricum am pierdut foarte mult la euro, am platit cu 3.31RON avansul acuma este 3.42RON.

Cu respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut,

Am platit avansul pe 30.10. Am fost anuntat 10.12 ziua fabricatiei.Din experienta voastra ajunge 15-30.01.?

Passat HL 2000 TDI 170CP, DSG, ACC... Dupa fabricatie, voi primi seria, dar nu mai gasesc adrese pe net de verificare a dotarilor. Un timp a mers http://vag.magic.ro/vw/vindecoder acum nu mai merge. Stie cineva o adresa unde pot gasi aceste date?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea se fabrica pe 12.12 :icon_thumright: O astept sa ajunga in ianuarie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tinand cont ca vor fi sarbatori etc..eu as zice un maxim 25 ianuarie...si un minim de 15.

ps: o alegere excelenta a acc-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Velocity_Warrior

Mda, si la mine masinuta pleaca din fabrica pe data de 3.04.2008. Cu putin noroc iepurasul ne va face o surpriza si va avea cosuletul plin ... sau nu :icon_thumright:

Voi ziceti sa-i stresez, bine, va dati seama ca nu scapa.

Succese marete

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@velocity w - termenul de livrare cu tot cu formalitati si predare pentru masina mea (din semnatura) a fost de 3saptamani de cand a plecat din fabrica si pana a ajuns in ploiesti (aici locuiesc) si mai exact pana au livrat o cei de la cardinal, asa ca poate urecheatul vine cu...masina! :icon_thumright:

bafta! iti tinem pumnii si felicitari pe achizitie!

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Velocity_Warrior

Comanda data pe 30.01.2008.

28.02.2008 confirmata saptamana de fabricare si anume sapt 13.

01.04.2008 masina a plecat din fabrica

15.04.2008 masina a ajuns la Curtici si am facut restul de plata

24.04.2008 ridicat masina de la dealer

Stiu multi o sa ziceti ca e termen destul de mare si va spun si cauza. Toata Europa a innebunit cu motorul asta, TSI-ul de 122 e cel mai cerut motor de la VW in momentul actual.

Daca mai e cineva care asteapta nu pot sa-i urez decat liniste sufleteasca si rabdare, pentru ca MERITA.

Sanatate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am dat comanda pe 25 martie(Passat 1.4 TSI). Daca la inceput mi s-a spus saptamana fabricatiei 22, acum au revenit(dupa 1 luna jumate) anuntandu-ma data fabricatiei saptamana 24, pe motiv ca au avut loc niste erori in sistem.(???). A ma patit cineva la fel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

eu am platit avansul in 13 mai si comanda s-a facut in 14. De atunci liniste totala... citesc pe forum cu confirmarea comenzii, intrarea in productie... etc. Sun si eu la consilier si il intreb de ceva vesti... omul enervat spune ca nu am inceput bine, ca daca incep sa il stresez de pe acum ce ne facem mai incolo, ca de ce l-am sunat... ii explic si spune ca sa stau linistit... si stau de toti banii

Modificat de Kong
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am ridicat masina in 7 zile lucratoare de la CM Ploiesti, dar eram hotarat la o masina de pe stoc la Curtici si am platit imediat. Plus ca cei de la CM au fost de nota 11 ! Sper sa confirme si la partea de servisare :)

Cred ca e mai bine sa te orientezi la ceva care deja e pe stoc, sa nu astepti atata. Pe de alta parte, dai o gramada de bani pe masina si merita sa ti-o faci cum vrei tu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

eu am asteptat de am crezut ca am sa ies la pensie ;) pana ajunge masinuta, ~7 LUNI !

e drept conteaza si ce optiuni alegi, iar ce am vrut eu nu prea se gasea pe stoc, mai depinde si de dealer, dar a meritat ;)]

P.S. Hello Everybody ! I'm a newbie :)

Modificat de Grigore4x4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poate spune cineva responsabil de ce dureaza chiar atat de mult sa primesti masina in ro? Sau daca altii din alte tari membre tot asa de mult asteapta...

si on topic... eu acum mai bine de 1,5 luni am dat avansul si inca nu am primit nici o serie de caroserie e normal? si e normal sa te puna sa semnezi ca esti de acord ca poate intarzia si 8 luni fara sa se intample nimic...

Intre timp apare passatul 7 ca deja golful 6 e pe vine... si imi cumpar o masina noua veche... si nici nu poti lua banii inapoi de avans ca asa e politica firmei...

are cineva idee in germania in cat timp iti dau masina?

cu multumiri ca sunt deja disperat.

nu pot sa ii inteleg pe aia care au asteptat 7 sau 8 luni... pai ce e pe vremea lui ceashca cand ne inscriam la dacie cu economiile de o viata si apoi vedeam noi cand vine randul... e bataie de joc si noi suntem fraieri ca nu facem gat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

La mine, parcursul a fost urmatorul:

-25.03.2008- incheiere contract si plata avans

-dupa 2 luni a fost comunicata data fabricatiei , care ulterior a fost modificata cu 2 saptamani:12.06.08

-26.06.08- masina a ajuns la Curtici

-01.07.08- masina a ajuns la dealer in Pitesti

-02.07.08- am ridicat masina de la dealer-ul(sucursala) din orasul meu

Oricum , oamenii au fost seriosi si ce au promis au si facut in termenul stabilit. Chiar daca , acum regret, i-am cam stresat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptarea a luat sfarsit :)

Comanda: 30.04.08

Livrare: 10.07.08

Fabricatie in sapt. 25, si era in Curtici pe 04.07

@Kong: multa rabdare ca vine ... si apoi vei vedea ca a meritat toata asteptarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu data fabricatiei sapt. 33 sau 34

Are cineva idee cam pe cand ajunge la mine efectivw?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Velocity_Warrior

Kong - in general dupa ce masina iese din fabrica mai poti astepta cam 3 sapt pana ajunge la tine. Acum depinde cat de iscusit este dealer-ul. La mine a fost destul de binevoitor si mi-a avansat sapt de fabricare cu aprox 1 sapt si jumatate, la fel se poate intampla si cu aducerea masinii din Curtici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel se poate intampla si cu aducerea masinii din Curtici.
In urma cu o saptamana la Curtici a fost o furtuna destul de nasoala, care se pare ca a afectat si unele dintre masinile aflate in parcul respectiv. Din acest motiv, constatarea daunelor poate conduce la o usoara intarziere in livrarea masinii (cei de la Skoda vorbeau, de exemplu, de o intarziere de trei zile).
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!