Jump to content

Termen livrare


mlv
 Share

Postare recomandată

si ca intra nemtii in concediu nu e o problema, dar stai sa-i vezi pe ai nostrii.....ca ei si cand nu se pregatesc de concediu au un chef....eu zic ca dupa ce stii ca s-a fabricat masina sa ii tii in priza cu telefoane pana intri in posesia ei.(adica dupa ce iti comunica VIN-ul)

comanda 16.03.2007, fabricata pe 29.04. 2007, livrare 18.05.2007.

mai repede cu aproape o luna decat au spus initial (si au scris in contract)

data de fabricatie mi-au comunicat-o dupa vreo 10 zile

Modificat de dm76ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dany

    13

  • dm76ro

    6

  • cocomic

    6

  • Vizitator.

    6

si seria de sasiu?cand ti-au comunicat-o?

29.04 cade duminica....cred ca a zis dealer-ul la misto ...

Modificat de dany
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dm76ro - S-au tinut de saptamana fabricatiei anuntata initial? Ce este acest VIN si cand se comunica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vin-ul este seria de sasiu...cea mult cautata de noi toti sa o aflam cat mai curand..:)

vin=vehicle identification number

Modificat de dany
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@geovadim: da, s-au tinut, ca doar si lor le-a fost comunicata de nemti, si astia nu prea vorbesc aiurea, problema apare in momentul in care ajunge masina la granita, pentru ca de acolo intra pe mana alor nostri, de aia ziceam sa stai cu telefoanele pe ei atunci cand stii ca e la granita.

@dany: am gresit era 27.04(intr-o vineri, ca am si dat de baut, ca de, se nascuse bibilica :lol: )

Modificat de dm76ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dany: i-am sunat joi (03.05)pentru ca nu s-a lucrat in perioada 30.04-02.05, si in 5 min(asteptat la telefon) am avut vin-ul. daca nu pica vineri data de fabricatie si nu era si vacanta de 1 mai, cred ca a 2-a zi o obtineam fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi ca daca masina mea se produce intre 2-8 iulie exista pericolul sa ramana in curte ca pleaca nemtii de la fabrica in concediu? :santa[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

saptamana 32 incepe in 6 august. daca seful de sectie e roman, tot ce se poate sa le trebuiasca o luna sa o fabrice :santa[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

geo, a mea se fabrica intre 16-20 iulie si nu o sa ramana sigur acolo..cu atat mai mult a ta....mi s-a comunicat ca transporturile merg chiar daca fabrica a intrat in concediu..vor sa nu stea cu masini pe stoc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

ieri am citit si eu post-urile voastre si m-ati facut curios. Ca urmare am intrebat si eu la dealer care este data de fabricatie a masinii. Mentionez ca au lansat comanda pe 31 mai 2007, data urmatoare zilei in care am platit suma necesara lansarii comenzii. Am primit azi raspuns ca pe 6 iulie, urmand ca pana la sfarsitul lunii iulie sa o am. Uitandu-ma la ce ati discutat voi pana acum constat ca e o data plauzibila. Si ca mai mult se asteapta sa inceapa sa o faca decat le ia sa o termine. Se pare ca durata de fabricatie si transportul pana la dealer (Constanta) dureaza chiar mai putin de o luna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le ia fix 4 zile sa fabrice masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie mi s-a transmis astazi ca in sapt. 29 pleaca din fabrica, in saptamana 31-32 ar trebui sa fie in Timi :D

:rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu ce sapt de fabricatie ai cocomic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca are ca mine, 27, am dat ambii comanda la finalul lui mai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am platit avansul pe 8 iunie, probabil intru in cw28 cu fabricatia (poate chiar cw29).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai tot asa am platit si eu.pe 8 iubie....probabil vom avea masinile surori de la fabricatie pana la transport...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Fratilor, eu am am facut comanda pentru un passat hl tdi 170 cp + ceva optionale ( xenon, dynaudoi etc) pe 20 aprilie. Pana in ziua de astazi eu nu am primit nici macar o informatie "palpabila" despre masina. Am vorbit cu dealerul acum doua saptamani si ma tot plimba ca urmeaza in curand sa afle seria motorului si din acel moment alte 3 pana la 4 saptamani de asteptare!!!

Eu nu inteleg de ce dureaza atat!!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai pana pe 20-25 iulie ar trebui sa o ai...ti-a dat macar saptamana de fabricatie? ai grija sa nu te "jongleze" si sa ii dea altuia(pile, relatii etc) masina ta si sa zica ca se fabrica dupa concediul fabricii....ma astept la orice din partea lor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

a ridicat cineva de la dealer masina fabricata in saptamana 24?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am primit o serie de fabricatie de la dealer dar nu stiu ce reprezinta mai exact....teoretic masina se fabrica sapt urmatoare...mai vedem...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

acum 5 min nu stia nimic dealer-ul despre masina doar ca este plecata din fabrica...si atat....cam mult zic eu ca face masina..eu tind sa cred ca masina este deja in curtici de sapt trecuta dar nu a facut Porsche update la baza de date...si plus ca tre sa mai astept pana achita banca restul de avans...of of.....deja nu mai am stare...tu coco?in ce stadiu te afli cu masina?

Modificat de dany
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea am ajuns, de sambata o :D Sunt foarte multumit de ea. :D Am luat-o pe 27 iulie, comanda fusese data pe 30 mai.

Modificat de geovadim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doh, la mine mai dureaza cam 1 luna :vaidecapulmeu: Comanda data pe 15 Iunie, fabricata in saptamana 30, si vine....cam pe la sfarsitul lui August; cu putin noroc poate chiar mai devreme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu pot sa fac pariu ca o sa o ai pana in 15-20 august daca nu apar alte probleme ..de obicei dupa ce s-a fabricat inca 3 sapt max...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea am ajuns, de sambata o :rolleyes: Sunt foarte multumit de ea. :P Am luat-o pe 27 iulie, comanda fusese data pe 30 mai.

Salut Geo! Sa te bucuri de ea si sa o stapanseti sanatos si fara evenimente neplacute. Pe mine m-au anuntat cei de la Cardinal Motors ca masina se afla in tara de vineri (27 iulie 2007). Mi-au spus sa vin la ei sa platesc diferenta de bani. Din pacate, cand m-au anuntat nu am pus prea multe intrebari. Maine (02 august 1007) ma duc sa dau diferenta de la avans. Ai idee cat timp dureaza pana sa intru in posesia masinii? Ar fi folositor pentru mine un raspuns rapid din parte ta. Oricum, nu o sa mai dureze prea mult! Stie cineva ce bani se mai dau in plus (daca se dau) si cat mai dureaza pana sa te afli la volam? Multumesc la toti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!