Jump to content

Termen livrare


mlv
 Share

Postare recomandată

e normal 12- 14 saptamani? si care e perioada reala......as vrea mai multe exemple ca sa putem face o regula multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dany

    13

  • dm76ro

    6

  • cocomic

    6

  • Vizitator.

    6

e normal 12- 14 saptamani? si care e perioada reala......as vrea mai multe exemple ca sa putem face o regula multumesc

"La inceputul anului sint vanzari mai mici si livrarea da pe stoc se face in 2 saptamini , iar pe comanda dureaza de la 2 luni la 2 si 1/2. La vara in general vanzari mai mari iar perioada de livrare creste un pic"-este ceea ce mi-a spus un dealer la PBN

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am comandat masinutza undeva prin decembre in jur de 15 si mi s-a spus ca dureaza in aprox 2 luni. Din cate am inteles si cu cine am mai vb eu de acolo de la reprezentanta se pare ca saptamana viitoare vine, deci oamenii se tin de cuvant. Tatal meu are un Vectra C care in momentul in care a platit avansul i s-a spus 2 luni, la 2 luni in cap a fost sunat sa vina sa ridice masina si la fel stiu ca pentru ce aveau ei in "stoc" adica cel mult in reprezentantele din jurul Romaniei , bulgaria, ungaria, etc se aduce in 2 sapt din momentul in care faci comanda.

Modificat de Ten2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine a durat fix 2 luni de zile, dar era si o perioada cu comenzi foarte multe, la care sunt incluse si concediu pentru craciun ( in germania minim 1 saptamana cam au toti si astia tin cont de toate sarbatorile), adica pe 10 nov am dat c-da, pe 10 ianuarie am avut deja masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am comandat pe 22 dec si a venit pe 9 ian....

eu am platit avansul pe 23 dec si imi vine la sfarsitul saptamanii viitoare (a fost fabricata pe 23 ian.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

justi de unde stii ca vine la sfarsitul sapt viitoare, te-au sunat deja? eu am dat avansul pe 29 dec si mi-au spus ca dureaza aprox doua luni desi pe contract sunt trecute 12-14 sapt.

pentru 4 motion dureaza mai mult oare? tu de care ai comandat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am comandat un cl cu ceva optionale.

la dealer poti afla ziua fabricatiei (pune cam 4 saptamani de la acea data) sau unde se afla in orice clipa masina (alaltaieri mi-au spus ca era in ungaria, pana vineri urmand sa ajunga in vama; de acolo, cam intr-o saptamana ajunge in constanta).

daca ai comandat-o pe 29, trebuie s-o primesti pana la sf. (lunii indiferent de model).

asteptare usoara in continuare, caci, mult a fost, putin mai este :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc ptr urari ..la fel si tie, si sa imi spui cum va fi la ridicare pachet:D si ce mai trebuie facut atunci ca sa nu ma ia pe nepregatite :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Eu am platit-o vineri...

se pare ca sambata viitoare cel mai tarziu vine.

Partea proasta e ca turbez..nu am chef de nimic (munca..inclus!) am ajuns sa numar AMR mai ceva ca in armata...

Naspa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorizarile noi introduse pe piata au unele intarzieri. Exemplu stau 2.0 TDI 4motion si 2.0 TDI 170 CP cu DSG de pe Passat. In rest, in functie de starea in care se afla masina (curand in fabricatie, in curs de fabricatie, fabricata si pe stoc in fabrica, fabricata si pe stoc in Curtici) se astepta de la 2 saptamani la 12. In cazurile motorizarilor noi, se poate ajunge la 14 saptamani + alte intarzieri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da si eu m-am mirat cand am comandat (asta era pe 21)......prima data am cerut fara 4 motion si miau zis ca undeva in februarie o aduc ....a doua zi m-au sunt si mi-au zis ca daca vreau 4 motion au in stocul de fabrica si daca o comnad in aceea zi(pe 22si platesc avansul )o aduc in 10 zile ....masina a fost fabricata pe 8 dec....si au adus-o pe 9 ianuarie.......

a mai fost si treaba ca astia dadeau pinteni la sfarsit de an cu livrarile ..ca sa creasca numarul de unitati vandute in 2005 ....oricum au fost foarte seriosi si cooperanti ....si mi-au oferit atunci mai multe variante foare dragute care poate erau mai bune decat ce vroiam eu initial....deci intai vedeti ce e pe stoc curtici .....asta vine in 4 zile ......pe urma ce e pe stoc fabrica .....10-12 zile si pe urma vin si specialele care de fapt nu am vazut ce ar fi fost mai deosebit decat ce aveau astai in vanzare ....daaa am refuzat una ca avea jaluzea electrica pe luneta spate ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine a durat 3 luni (am platit la sf. lui octombrie si a ajuns la sf. lui ianuarie) dar asta ca am pus optionale si ca e si 4 MOTION. Dealerul mi-a spus ca a intarziat cel mai mult din cauza volanului multifunctional...mie unul mi se pare ciudat motivul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciudat ... deloc :)... eu mi am comandat pe data de 2 martie un 4motion 2.0tdi ul cu cam multe oprionale (am ajuns la cip 30.000) si mi au dat termen de livrare ... 14 SAPTAMANIIIIIIII ... pt ca cica sunt intarzieri de o sapt la kessy inca o sapt la faruri cu xenon si scaune cu functie Memory ... ce AMR fac eu la 14 sapt ?? Ca sa pot dormi noaptea i am zis dealerului sa ma sune doar cu 2 zile ininte de a mi putea ridica masina :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in sfarsit , in loc de 12 -14 sapt au fost 11 sapt si m-au anuntzat in ziua in care am si ridicat-o :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Daca dealerul spune ca masina vine in 14 sapt e vreo sansa sa vina mai repede??? Cine a comandat un 2.0 TDI 4Motion cu ceva optionale in ultima vreme va rog sa mi spuneti si mie in cat timp a venit masina??? Au trecut doar 6 sapt din cele 14 si eu deja nu mai am rabdare! Sau am vazut scris pe forum despre "sapt 50" si "intarzieri de 5 sapt la 4 motion" dar nu am inteles ce repere aveau ... deci daca cineva ma poate clarifica cum e as ramane dator. Masina a fost comandata pe 2 martie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am comandat 2.0 tdi 4 motion HL plus ceva optionale...termen 12-14 sapt si a venit in 11 sapt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate-s caz mai rar. Pe 24 ianuarie le-au fost livrati banii pt leasing si azi vine masina...12 saptamani si putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Cred ca o sa va puneti mainile in cap ;)

~7 luni

da ati citit bine 7 luni

am comandat masina cu motorul de 170cp si dupa cum se stie au fost tot felul de intarzieri

Prima intarziere a fost la 4motion 140cp

Dupa care a urmat alta pentru 4Motion+DSG 140cp daca am inteles bine

Si evident ca nu puteau sa faca si ei DPF-ul calumea de la inceput si au mai intarziat inca vreo luna.

Oricum a meritat asteptarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Dupa lungi asteptari ... 12 sapt in loc de 14 sapt cat au precizat, mi-a venit si mie masina!

2.0 TDI 4motion HL ...

asa ca dca cineva are nevoie de informatii despre ceva optionale e liber sa intrebe!!!

(puteti intreba despre: dynamosound, preg tel bluetooth, jaluzele electrice si manuale, faruri bi xenon, scaune cu reglaj electric 12 directii si functie MEMORY cu masaj si ventilatie, lumini si vizibil 2, sist de navigatie cu redare dvd urilor audio, cd changer, senzori parcare, presiune, etc... nu le mai stiu pe toate ... era sa uit cea mai inportatanta dotare: pretioasa umbrela vw!!! :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest somebody

La mine a durat 2 zile + 1 zi inmatricularea. Am vrut initial cu sistem de navigatie, dar asteptarea era mult prea mare si nu am putut sta fara masina. Imi voi monta sistemul de navigatie (cel de fabrica) saptamina viitoare, la pret de fabrica. Va dura inca o zi sau 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Daca as comanda un passat trendline 1,9 TDi doar computer de bord plus ca "optionale" cam cat ati estima ca ar dura livrarea?

Multumesc Anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat am asteptat topicul asta...

Cred ca sunt "campion" in sens negativ, desigur, la termen de livrare.

Si acum mult asteptatul termen.......8 luni....

Eh ce ziceti de asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 luni??? Pe ce motiv atata timp?? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!