Jump to content

Autostrada Sebes - Turda (A10)


fuscobal
 Share

Postare recomandată

Va salut , am vazut si eu ca se lucreaza intens pe lotul de 17 kilometri , cica vor sa-l inaugureze de 1 Decembrie sau ulterior dar mai au de munca pana o sa ajunga la Aiud plus ca mai e si portiunea din A3 de la Campia Turzi la Ungheni care si aia e in lucru vedem cu evoluazea lucrurile ca sa putem circula macar pe o autostrada de la un capat la altul . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C-am nasol ca doar astia 17 kilometri o sa fie doar inaugurati si aveau putin pana la Aiud si mai bine continu-au pana la Auid si lasau Sebes -Turda pe de-an tregu nu lotul 1 , da na 😏

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Azi ... pe lotul 1 incepand de la Alba Iulia Nord pe aproximativ 5 km la peste 100 km/h tremura masina bine de tot si de abia au deschis autostrada .... e toata creata

Parca pe celalalt sens nu am simtit asa ceva cand am mers in decembrie ... sau nu am fost atent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm ce spui, asfaltul e denivelat din prima zi, mulțumesc lui Orban ca i a grăbit pe ultima suta de metrii, în loc sa ii grăbească din 2014 de când se tot prefac ca construiesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Toata autostrada A10 e o gluma proasta , eu fac naveta zilnic Aiud Cluj retur si portiunea Aiud -Turda e praf , plin de denivelari si gropi , s-au facut deja nenumarate reparatii pe asfalt si rosturi de dilatare , vara trecuta era numai in reparatii. Strarea lui calitativa e egal cu un DN bunicel nici decum autostrada. Rusine 

Modificat de atti206
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 7 months later...

 

Finalizare lot 2 si dare in folosinta completa A10 (cu restrictie de viteza la 100km/h pana la finalizarea parapetilor si circulatie pe o banda pe sens la Oiejdea (1.5km) pana la rezolvarea alunecarilor de teren.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost azi pe noua bucata, defapt am facut Sibiu Gilau... e okish... sunt zone cu mici denivelari in asfalt, adica se vede ca nu e turnat f lin... dar macar poti circula :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!