Jump to content

Vw Jetta aka Iubi'


cristi511

Postare recomandată

@Cristi511 poti sa dai nume, nu ascund faptul ca am vorbit o juma de ora cu tine la telefon:)) Daca pot sa ajut un prieten, why not. Acum ca ma uit mai bine parca e mai ok butonelul asta. Vreau totusi sa-l vad live. Sa-l stapanesti cu placere si planurile sa ti se indeplineasca, astfel cum am vorbit ieri!

Link către comentariu
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cristi511

    920

  • The_Ego

    130

  • sebip

    54

  • Rave

    52

Top Posters In This Topic

Posted Images

Masina ii avion dar nu are climatronic...iubesc americanii, ii tipic pentru ei!

Link către comentariu

Absolut nimic...era omu in misiune...scria mesaje pe al lui samsung galaxy s3/s4. :))

Link către comentariu

Pai si tu esti neom de umbli cu oglinda aia ciobita. Zi "mersi" ca nu ai ramas iar fara talon.

Link către comentariu

Miro 111 se aseamana cu ceva scos de Z perf, adica pare identic. De fapt mai bine zis Z perf a scos dupa Miro. Nu stiu de ce, dar Z perf parca scoate replici dupa alte modele de jante, gen Vossen si nu numai.

 

Mai bine reglabila decat air.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pentru a monta panoul climatronic de mk6 mai trebuie si altceva in afara de rama adaptoare?

Link către comentariu

Ti-ai cumparat panou? Ti-l dau pe al meu daca vrei sa faci trecerea :))

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Il poti monta si fără senzor. Vei avea doar eroare dată de lipsa lui. Chiar daca alegi sa pui senzorul, nu mi de pare ca așa acuratețe incat sa stii cand funcționează.

Dar nu stiu daca merita pus. Singurul avantaj ii acela ca iti afișează pe RCD. In rest mi se pare mai urat. Ca dovada pe Golf 7 au revenit la același sistem de afișare a temperaturii interioare. Vezi ca nu vei mai avea functional ventilatia pe grila centrala deasupra RCD-ului, pe care Golful 6 nu o are.

Link către comentariu

Mda....ai mare dreptate Sebi. Plus ca la actualul panou am schimbat si iluminatul afisajului, sa mearga cu luminile ceasurilor (alb). So....i'll let it go...

Link către comentariu

Mda, m-ai prins in offside, eram parcat aiurea.. dar deh, nu sunt locuri de parcare, pe Maniu. Oricum eram in vizita pe la socrii si nu stateam mult, tu ce cautai p'acolo ? Data viitoare cand mai vi acolo in zona, da' un semn.. sa ciocnim o bere..

Link către comentariu

Mane vroiam sa te intreb ceva lagat de discurile de frana: tu zici ca aveai inainte de 288? Uite ce aflu eu: stii ca ziceam la un moment dat ca m-ar tenta si pe mine un upgrade la frane si ma duc la vw buzau si expun problema. La care tipul de acolo: pai singurul upgrade pe care puteti sa vi-l faceti e sa va puneti discuri de R32 de 330(parca 330 era).. Ca dvs deja aveti discurile de 312..Si aici nedumerirea mea: zice ca si cele de 2.0tdi au tot de 312. Am vazut ca sunt intr-adevar si cele de 288 dar sunt pe motoare mai mici. Sau s-o fi referit la 312 pentru 2.0TDI 170cp?

Link către comentariu

Deci daca concluzionez bine: GTI, GTD, GT au de 312, restul de 288... corect? Si mai e R32...


Ca sincer..ala de la reprezentanta s-a mirat..da de ce vreti sa puneti de R32? Mergeti cu ea pe circuit? Nu va ajung alea de 312? (cam asa m-a luat dupa ce a introdus seria masinii..)

Link către comentariu

@Andrei: servim cu cea mai mare placere. Ma gandeam ca vi l intalnire duminica. :icon_thumleft:

 

@Sebi: am prieten cu O2 2.0 tdi 140 cp si are discuri de 280 pe fata...ceea ce e absolut hilar.

 

@Miik: 1. daca respectivul a generalizat ca "toate 2.0 tdi au 312" eu zic sa schimbi service-ul. 

2. am si eu pe cineva prin oras cu o jetta 1.4 de 160 de cai ( deh, e mai noua) si il pot intreba ce dimensiune are pe discurile fata. Daca insa ai 312 atunci poti pune 286 pe spate (discuri de passat cc/golf5 gti) iar miscarea este aceeasi: portetrier+disc+placuta de protectie.

Link către comentariu

Cred ca o sa incerc un mic experiment:

post-47000-0-06173900-1421792101_thumb.p

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Era si pacat, inca o luna pana la primavara si te prindea cu jante de anul trecut.

 

La asa jante, asa low

e884dc699a6c6ae130ecf259bf98fb52.jpgd3e72a9ae6f39df808e6ce23e8e78273.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Inca nu e nimic sigur... sa vad maine daca dau de vanzator si daca ne intelegem. Dar, ca idee, ai dreptate :))

Ps: nu prea am vazut budapest pe jetta...iar acum nici modelul asta :d

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!