Jump to content

Achizitii (de laudat!)


armando
 Share

Postare recomandată

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • eugen_zim

    75

  • Razak

    71

  • 88BLR

    70

  • armando

    60

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da si tu esti zgarcit rau, pai pune si tu mai multe poze, mai concludente cu toata masina sa admiram achizitia, faine jante a meritat asteptarea !!!.

L.E dupa ce am postat am vazut ca jantele nu sunt montate pe masina, doar puse pe langa masina, sau asa pare nu stiu.

Modificat de capone26
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viitoarele mele buze de spate :) 3inch cu o mica proba pe spate vin perfect. no rub no nothing,

post-18095-1288217089_thumb.jpg

Modificat de Manuel Gvn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tre sa specifici ca le pui pe mk1 ca altfel s-ar putea sa iei niste rosii in dinti cu mk3 pe aici :icon_thumright: :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avand in vedere ca deocamdata nu ai terminat mk1 o sa imi donezi mie rotile asa din bun simt pentru pasionati nu????/ :)) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avand in vedere ca deocamdata nu ai terminat mk1 o sa imi donezi mie rotile asa din bun simt pentru pasionati nu????/ :) :)

daca n`ai turbo si modulare nu esti pasionat, ia zi ai turbo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lasa-l ma paule, nul mai tachina, macar roti sa aibe si el :lol: :lol:, sorry de :)

Modificat de sita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lasa-l ma paule, nul mai tachina, macar roti sa aibe si el :lol: :lol:, sorry de :)

roti sa am ca tabla`mi cumpar, dau la schimb cu chirpici :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ooo da, mi-am dorit doua originale de cand ma stiu! vis implinit, nu mai am de 3 vise de implinit. :rolleyes:

post-12409-0-08624800-1288908662_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

low is a lifestyle

cum fac sa imi dau si eu sema ce motor am pe masinuta mea.... am cumparato de curand si e motorul schimbat.. copii aia habar nu aveau pe ce lume traies!

in anuntul de vanzare scria ceva de genul "De vanzare Golf 1,motorul a fost schimbat cu unul de 1,8 ( gti )benzina 112cp la origine, tacheti mecanici ,supape mari , ideal pt o axa mai agresiva pe care o dau bonus,cutie in 5 tr destul de scurta,evacuare inox,finala sport.Scaune sport de pe Gti (mici defecte),trapa,interior(plafon,fete de usi) imbracate in negru(probabil vinilin n-am idee).Capete de planetara aproape noi(cel de pe stanga schimbat acum cateva zile cel de pe dreapta acum aproximativ o luna),telescoape koni pe spate reglabile,se mai dau ca bonus 2 telescoape fata in stare f.buna.Are mici probleme

cu rugina,destul de putine pentru varsta ei." dar vreau sa ma conving...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, seria o poti gasi aici:

(din poza iti dai seama cam pe unde vine, dar trebuie sa dai cu smirghel si sa ai o lanterna buna la indemana)

post-17896-0-72015500-1289385116_thumb.j

In mod normal daca e si gti in acte (numai 1983 a fost de 1800 si 112 cai, are codul DX si inca 6 cifre)

Daca a avut altceva la baza e foarte important ca motorul sa actual sa fie in acte altfel ai mari sanse sa nu il omolegheze/transcrie sau sa lasi o caruta de bani pentru el la RAR.

Partea cu tachetii e descrisa aici: diferente mecanici sau hidraulici

Ar fi interesant ce seri scrie in talon ca anutul e tare ambiguu. ( nu se intelege a avut motorul de 1.8 sau a fost schimbat cu un motor de 1.8) mai de graba ultima varianta...dar exprimata gresit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

low is a lifestyle

Deci, seria o poti gasi aici:

(din poza iti dai seama cam pe unde vine, dar trebuie sa dai cu smirghel si sa ai o lanterna buna la indemana)

post-17896-0-72015500-1289385116_thumb.j

In mod normal daca e si gti in acte (numai 1983 a fost de 1800 si 112 cai, are codul DX si inca 6 cifre)

Daca a avut altceva la baza e foarte important ca motorul sa actual sa fie in acte altfel ai mari sanse sa nu il omolegheze/transcrie sau sa lasi o caruta de bani pentru el la RAR.

Partea cu tachetii e descrisa aici: diferente mecanici sau hidraulici

Ar fi interesant ce seri scrie in talon ca anutul e tare ambiguu. ( nu se intelege a avut motorul de 1.8 sau a fost schimbat cu un motor de 1.8) mai de graba ultima varianta...dar exprimata gresit.

nu ... in annunt era pus vand golf 1.4 sau 1.5 nu mia retin exact si apoi mia jos a zis baiatul ca aschimbat motorul cu unu l de 1.8 gti dar doream sa ma conging... maine o sa ii fac o poza si la motor si la serie poate se intelege mai bine.. ms frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil 1.5 (1457cmc), dar e destul de groasa (ca si cheltuiala) daca motorul nu e trecut in acte (cel de 1.8). Ar mai fi varianta daca ar avea motorul vechi sa il pui pe masina pana treci de indentificare macar.

Cel de 1.8 112 cai depaseste cei 40% din puterea initiala si aici cei de la RAR te baga la costuri dragute...cu teste dinamice etc, ca sa pui 1.8 pe hartie, asta daca mai e si serie de motor care a fost pus pe platforma de g1. (aka DX cum iti ziceam mai sus)

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Achizitie noua, subwoofer de 15" - 2000w Rms, 10.000w peak la 60hz, 25 Kg :rolleyes:

Proiectul la muzica sper sa fie gata in primavara-vara, lipsa de fonduri :(

Si am mai tras o folie pe geamurile spate+luneta - nu am apucat sa ii fac poze.

post-39946-0-66455300-1290000457_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ca tot se apropie sarbatorile de iarna si ma tot gandeam ca nu mai contribuisem mai cu nimic la masina,am luat o noua axa race 260gr cu +30hp/+40nm, doua scaune @R de piele,un set de duze Bosio Race +20% si ceva incaltari pentru la primavara...Toyo R1R!!!

post-12614-0-51354500-1290871474_thumb.j

post-12614-0-85892100-1290871485_thumb.j

post-12614-0-14231300-1290871502_thumb.j

post-12614-0-56493500-1290871924_thumb.j

post-12614-0-75773000-1290872143_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Achizitie noua, subwoofer de 15" - 2000w Rms, 10.000w peak la 60hz, 25 Kg :rolleyes:

Proiectul la muzica sper sa fie gata in primavara-vara, lipsa de fonduri :(

Si am mai tras o folie pe geamurile spate+luneta - nu am apucat sa ii fac poze.

si o folosesti pana ce o faci, drept electromagnet pt ridicat masina :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!