Jump to content

Despre Becuri [Passat CC]


catacam66
 Share

Postare recomandată

2 hours ago, Drago88 said:

Mersi de răspunsuri . O sa le schimb ambele. La vw cc 2013-> nu trebuie demonata bara   la modelul mai vechi passat cc trebuie demontata. 

a schimbat cineva la firma la cc 2010 si nu a dat bara jos.

de origine oem sunt 900 ron bucata :))))

osram sau philips sunt tot la fel de bune ? astea sunt mai la juma de pret :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    52

  • Clawoodyou

    26

  • Led It Up

    23

  • EEXCALADE

    19

Am sunat azi la reprezentanta vw. 1050ron becul fără manopera :)) Mi-am comandat de pe emag d3s philips cu 359 ron bucata. Osram erau 250 bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună. Am nelamurire, poate îmi poate explica cineva. Am fost la un service sa îmi schimbe xenoanele. Cele din fabrica erau philips d3s  4300k.nu am găsit 4300k philips și am pus d3s philips 4100k,teoretic tot lumina alba. Chestie e ca, lumina e alba dar în partea de sus e galbuie. E f ciudat. Stie cineva de ce se vede asa? O sa pun niste poze. 

Cei de la service mi-au spus ca să e culoare luminii. Dacă si de la 4000k in sus lumina trebuie sa fie alba. Si de ce se vede galbui doar in partea de sus a luminii. 

received_1611732242197680.jpeg

IMG-c1a4b359-fe95-484f-937e-1b3c3832c2d7.png

received_1611731522197752.jpeg

received_1611731475531090.jpeg

Modificat de Drago88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna! Am si eu probleme la becul din portbagaj. L-am scos, verificat contactele acolo, totul pare ok. Se stinge/aprinde cand si cum are chef. Am verificat si la contactul de la inchizatoarea portbagajului. Sa fie tot problema de cablaj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa dai mici "bobarnace" la bec, vezi daca se manifesta problema... Sa nu fie filamentul.... Sau pe led ? Daca nu face cand il lovesti este clar ca este ce a spus si Catalin, cablajul. El este mai in masura ca mine sa te informeze deoarece e "profesor" . Eu mi-am dat cu parerea deoarece am avut un caz asemanator, dar la un far, H7 ,  iar filamentul arata impecabil.

 

Spor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/19/2018 at 8:20 AM, F l o r i n said:

Tot asa, pentru ca trebuie demontata si bara, ca sa schimbi becurile - mai bine le schimbi pe amandoua. Cumpara numai originale - Osram, Philips, etc

 

Recent am schimbat D3S-urile (la diferenta de cateva saptamani) si nu trebuie demontata nicio bara. Intradevar, este mai greu accesul acolo insa se poate... Daca nu vreti sa mergeti la service exista si pe youtube clipuri. Insa recomand service :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

 Baietii de la @Led It Up au reusit si au gasit LEDuri pentru DRL (fara anulatoare) care nu genereaza erori de bec ars.

 

Din pacate insa... nu mai au stoc :)

Modificat de Danny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar, pentru Passat CC am gasit solutie LED Plug & Play, fara rezistente, anulatoare si fara eroare de bec ars.

Important! Din pacate, cel putin momentan, solutia este compatibila doar cu modelele de Passat CC 2011 - 2012, mai exact cele care au primit acel mic facelift interior (i.e. vin din fabrica cu interiorul de VW CC).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica vrei sa spui cc ul cu exterior 2009-2012, insa cu interior de cc facelift.

Aceste cc uri au bcm pe faruri bixenon 2009-2012.

Pai si... Aveti pe stoc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, caroserie de Passat CC, dar interior de VW CC. Pentru o identificare mai rapida noi rugam sa fie verificat prezenta ceasului analogic deasupra navigatiei / radioului :)

Sincer, nu stim exact tipul de computer cu care vin cele 2008 - 2010 si cele 2011 - 2012 - posibil sa fie un coleg care sa ne ajute cu aceste detalii si care e diferenta dintre ele (ca si functionalitate).

Cert e ca, o data cu acest mic facelift interior, masina a primit si un schimb in privinta computerelor, mai ales cel de lumini (care ne intereseaza pe noi).

Nu, din pacate nu le avem pe stoc. Avem 3 seturi montante si aflate inca in beta testing (vorbim de perioade de 2 saptamani la 1 luna), astfel:

- 1 set pe un Passat CC (montat acum o luna);
- 2 seturi pe 2 Audi A4 B7 (montate acum 2 saptamani).

Undeva la sfarsitul lunii vor reintra in stoc produsele. Speram ca pana atunci sa avem feedback-uri si mai consistente din partea celor 3 masini de teste.

Oricare ar fi rezultatele, produsele vin insotite de garantie 1 an :)

Multumesc,
Catalin @Led It Up

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din experienta si feedback-ul clientilor nu au fost probleme cu luminile de zi LED (i.e. masinile care vin cu lumini de zi halogen dar care primesc un retrofit Plug & Play cy produse LED). Zona mai sensibila este faza scurta (mai ales daca e fara lupa :) ).

Au trecut fara probleme ultimele 2 saptamani, care au fost cele mai geroase si cu viscol in Bucuresti. Bineinteles, nu este suficient pentru moment. Insa noi consideram ca mai problematic este vara, cand racirea lor poate nu se face la fel de rapid cum e pe timp de iarna, cand temperaturile exterioare sunt scazute by default :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunteti oarecum offtopic.

E suficient.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna seara a incercat cineva kitul acesta de leduri?

https://www.aliexpress.com/item/Super-Bright-LED-Tail-Lights-Lamps-12pcs-Kit-for-VW-Volkswagen-Passat-CC/32833530586.html?shortkey=va6VNBFB&addresstype=600

 

Vad ca la review sunt puse deja pe un passat cc? Nu stiu daca dau eroare pentru modelul 2009?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 20.04.2018 at 23:53, seanjohnn a scris:

Buna seara a incercat cineva kitul acesta de leduri?

https://www.aliexpress.com/item/Super-Bright-LED-Tail-Lights-Lamps-12pcs-Kit-for-VW-Volkswagen-Passat-CC/32833530586.html?shortkey=va6VNBFB&addresstype=600

 

Vad ca la review sunt puse deja pe un passat cc? Nu stiu daca dau eroare pentru modelul 2009?

Semnalizarea sigur nu o sa dea. Marsarierul posibil tot asa, sa nu. Pozitii & Stop si Pozitii & Lampa ceata este posibil sa genereze pe modelul tau :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 minute în urmă, seanjohnn a scris:

Astept sa aduceti ceva fiabil!

Speram sa gasim solutie si pentru modelul fara facelift interior :)

Incepem cu DRL-urile (mai testam la sfarsitul lunii) si apoi mergem si pe stopuri :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On ‎9‎/‎21‎/‎2016 at 12:00 AM, AlexJFY said:

Nu v-ar încânta asa ceva?

ati văzut pe undeva la vanzare?

 

Ce am gasit momentan in legatura cu sequential lights sunt urmatoarele.

Prima varianta care ii tot pe un Passat mai vechi ii asta : http://www.ukpassats.co.uk/phpbb/viewtopic.php?f=9&t=91982&sid=74a45ac74e5796e2757cc6d90085cb60

Sunt doua filmulete si cam explica in forum cum se fac.

A doua variant care mi se pare si mai tare si ii pt Passat CC ii asta :

Si aici gasiti de unde se ia cipul plus alte informati, problema ii ca ii in rusa :http://ledstudio.ru/e-store/index.php?SECTION_ID=637&ELEMENT_ID=172676

Si o variant pt semalizatoarele de pe oglizi :https://goo.gl/xYXRCL

Este cineva pe forum sau stiti cumva pe cineva care ar putea face variant doi, cea din rusia? 

Sunt foarte doritor si cred ca ar mai fi lume care ar vrea. Contra cost normal.

Modificat de chrys1989
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
On 23.04.2018 at 16:44, Led It Up a scris:

Semnalizarea sigur nu o sa dea. Marsarierul posibil tot asa, sa nu. Pozitii & Stop si Pozitii & Lampa ceata este posibil sa genereze pe modelul tau :(

Revin cu un update, am comandat in final kitul si surpriza placuta nu dau eroare montate toate 12 leduri fara eroare, destul de luminoase fata de ce aveam (marsarier si semnalizare sunt cele mai tari ca si luminozitate). model 2009 passat cc.

 

 

HLB15IKxFVXXXXbuaXXXq6xXFXXXi.jpg

Modificat de seanjohnn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Veste buna!!! 

 

LED uri DRL fara eroare de bec ars si fara anulatoare de la baietii de la @Led It Up!!

Foarte multumit.

20180716_111509.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La modelul 2011 nu sunt probleme de eroare. Arata super bine sper sa gaseasca si pentru modelul 2009 ceva.

Revin si cu poze la postul de mai sus.

1.jpg

3.jpg

4.jpg

Modificat de seanjohnn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@seanjohnn deci pana la urma au fost montate pe model 2009 sau 2011? Si nici o erroare in bord?  Eu am 2009 si as vrea sa stiu daca sunt probleme. 
Acestea sunt?  https://www.aliexpress.com/item/ECP-Tail-Light-Emboitement-For-VW-CC-Include-Reversing-Lamp-2-Brake-Lamp-4-Rear-Fog/32290432728.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.4e122e0eS0n82s

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da pe model 2009 au fost montate, fara eroare in bord, i-am intreabat si pe baietii de la @LedItUp si ziceau ca ar fi primul model de diode led si de aia nu dau eroare, iti las si un pasaj din discutia avuta, eu sunt multumit de luminozitate, vedem cat o sa tina.

(Toate folosesc dioda 5050 SMD , prima dioda LED aparuta, Modele respective de LED-uri folosesc o dioda putin mai veche (cel putin cele achizitionate de ceilalti clienti), 5050 SMD - prima aparuta, care nu e cea mai eficienta din punct de vedere consum / lumina. De aceea merge fara eroare -> consuma mult curent dar scoate putina lumina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am model 2012 si ledurile de la LedItUp de pe DRL functioneaza fara probleme si fara erori

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la modelul 2011 nu mai sunt probleme cel cu , ceas in interior. restul sub 2011 dau eroare la DRL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Despre Becuri [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!