Jump to content

Audi A3 Sportback 2.0TFSI


golfix

Postare recomandată

Man, parerea mea e sa iti pui reglabila ca sa poti sta linistit mereu. Depinde acum cat de low vrei sa fie masina, eu zic ca ar arata genail mai lasata si rotile astea, fiind destul de mari ca diametru total iti permit sa mergi destul de jos. Pune suspensia, vezi cum se comporta si apoi decide-te. Parerea mea umila:)

Link către comentariu

Astazi am vrut sa merg sa montez suspensia,insa nu era liber mecanicul meu. In zilele ce urmeaza nu o sa am timp,poate sapt viitoare.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In asteptarea caldurii,treburi de duminica. Abia astept sa montez suspensia :(

post-8814-0-74755400-1423994747_thumb.jp

Link către comentariu

Dupa indelungi cautari pe forumuri in ultimele 2 saptamani,m-am decis asupra setarii suspensie.

 

Pe fata,nu voi instala helperele,reglajul va fi de 15 filete ramase. Pe spate,voi seta reglajele la maxim.Cam asa ar trebui sa iasa

post-8814-0-09436600-1423996950_thumb.jp

post-8814-0-48026200-1423996963_thumb.jp

post-8814-0-24980400-1423996984_thumb.jp

Link către comentariu

In asteptarea caldurii,treburi de duminica. Abia astept sa montez suspensia :(

Ai asa ceva in cutie? Eu n-am gasit.

Protectiile de amortizoare si ce mai sunt ma gandeam sa le transfer de la suspensia stock.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Asa s-ar zice..din ce am citit pe net. Daca lasi helperele si o cobori la maxim,iti ramane wheelgap cam un deget. Acum e cu dus si intors,am inteles ca daca le scoti,nu mai sta arcul mare pretensionat,si atunci cand ridici masina cu rotile in aer nu mai sta fix arcul in flansa sus.

Link către comentariu

Hmm eu ar trebui sa imi montez suspensia pe la sf sapt viitoare , asta in caz ca imi ajung jantele pana atunci... si o sa incerc intai cu helperele puse si coborata maxim sa vad cum sta si o sa fac poze sa vezi cam cum arata.

Link către comentariu

Eu am montat suspensia asa cum vine, cu toate accesoriile. Nu stiu ce sunt helperele astea.

In momentul de fata este coborata, si mai am cateva spire, astfel incat nu mai am wheel gap insa nici nu intra roata sub aripa.

In conditiile astea s-a intamplat frecvent sa lovesc cu scutul tot felul de denivelari din asfalt. Cred ca daca nu aveam scutul schimbam multe bai de ulei pana acum.

 

Recent, am distrus o anvelopa izbind o bucata de asfalt desprinsa pentru ca am incercat sa o ocolesc, nu sa trec peste ea. Daca treceam pestem in mod cert nu scapam intreg cu tot scutul monstruos pe care il am.

Parerea mea este sa nu va aruncati sa o trantiti ca sunt mari sanse sa va para rau.

Link către comentariu

Si la cum sunt eu schimbator ca vremea... :)))  Am sa cer totusi o oferta si pe eibach sportline,posibil ca reglabila sa intre la vanzare acum cat e noua,sigilata :P

Link către comentariu

Eu am luat arcuri Eibach de pe ebay...la pret foarte bun si au venit intr-o saptamana. Vezi poate gasesti si sportline la el: tuning-expert. Este magazin si vinde tot felul de suspensii.

Spor!

Link către comentariu

Vandut, si deja comandat arcuri eibach sportline pe codul masinii,imi ajung in 2-3 sapt,undeva prima saptamana din martie.

Link către comentariu

cat iti coboara cu arcurile eibach? ca ma batea si pe mine gandul doar ca nu stiu daca atinge in aripa roata daca cobor masina(am flanse de 10mm din cauza la frane)

Link către comentariu

Ei spun ca fata de o masina stoc,fata coboara 45-50mm,iar spatele 35-40mm. Fata de arcurile eibach pro kit pe care le am( care sunt 30-30 drop) o sa imi coboare cam 15-20mm fata si 5-10mm spatele

Link către comentariu

Nu ating sigur prokit,coboara inca 15-20mm fata de cat ai suspensia stock de GTI. Daca vrei,eu in 3 saptamani le dau jos de pe a mea si iti fac un pret bun :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!