Jump to content

Audi A3 Sportback 2.0TFSI


golfix

Postare recomandată

Felicitari pentru suspensie. Sper sa fie mai ok decat TA-Technix.

Ce preturi bune sunt pentru masinile voastre. Pentru masina mea costa 320 EUR. Arcurile sunt 46 de EUR in schimb.

Link către comentariu

Mersi,si eu sper doar sa fie putin mai moale,dar la cum vreau eu sa o cobor,sa scot helperele si sa bag roata sub aripa cred ca nu va fi foarte confortabila :))

Link către comentariu

Suspensia o sa iti vina cu bielete, dar o sa fie normale... nu sunt din alea reglabile.Trebuia sa mai astepti cateva zile prindeai o reduce mai mare cu vreo 30-40 euro sau transportul gratis.

 

post-47035-0-24452200-1421368093_thumb.j

Modificat de armandot55
Link către comentariu

PAi nu sunt reglabile,dar probabil sunt mai scurte,mai scurte ma interesaeza sa fie.

Link către comentariu

Da, posibil sa fie mai scurte, nu le-am masurat sincer, astept vremea frumoasa inca sa pot sa o montez.

Link către comentariu

Am verificat la DHL,marti imi ajung. Probabil le voi monta la sfarsitul lunii martie.

 

Apropo,le vei monta cu helpere,sau le scoti?

Modificat de golfix
Link către comentariu

Probabil cu helpere, nu afecteaza cu nimic suspensia.O sa vezi ca e destul de ok suspensia, am avut 3 ani pe cealalta masina si sincer daca ai bucse power flex + strut bar fata/spate e destul de rigida, cel putin pt drumurile noastre e perfecta.

Link către comentariu

Nu ma intereseaza sa imi mute piatra chiar asa de rau :)) Nu am powerflex,deci probabil va fi decenta. Si eu as vrea sa o montez cu helperele puse,insa nu stiu daca va cobora atat cat vreau eu,nu vreau sa ramana wheel gap deloc.

 

LE: M-am documentat si toate bieletele care vin cu suspensiile fk sunt cu 30 35mm mai scurte decat cele oem :D YEY

Modificat de golfix
Link către comentariu

Nu iti va muta nimic stai linistit :)) la inceput o sa fie putin mai rigida primi 400-500km

Mai bine o montezi acum, abea se mai aseaza/lasa pana pui jantele de vara si plus ca acum este iarna si mergi mai usor si o poti ridica cat vrei in caz de nevoie.

Nu as rezista pana atunci sa nu o montez :d

Link către comentariu

Eh rezistam,la ce mizerie e afara crezi ca imi arde de suspensii? :D 

Link către comentariu

Hmm ce ET ai la jante?Iti incap sub aripa sau trebuie sa le roluiesti?E oleaca cam joasa pt drumurile noastre, dar daca crezi ca poti merge asa cu ea :D Daca incerc sa o las atat si sa merg cu ea prin Iasi asa ,sar putea sa imi fac abonament la magazinul de piese pt baie de ulei si evacuare.

Modificat de armandot55
Link către comentariu

Salutare,

 

M-au sunat de la DHL azi,maine imi livreaza.

 

Jantele au offset 48 si 8,5J. M-am gandit bine asupra anvelopelor cateva zile,si am luat decizia sa comand 235 35 19,in speranta ca nu va fi foarte rigida dupa ce o cobor.( cu 225 imi parea prea expusa buza jantei)

 

Ca si preturi la anvelope,in prima instanta m-am uitat dupa sh-uri bune,cu dot minim 2011-2012,insa ce preturi frecventeaza baietii mai ca nu iti vine sa iei sh. Bugetul nefiind mare,am cautat o anvelopa medie,de buget,cu profil dragut,si care sa aibe review-uri bune pe afara,si am comandat un set de 4 bucati,cu DOT 2014, oferta fiind foarte buna,sper sa isi onoreze baietii comanda la pretul acela,cam peste tot am vazut preturi de peste 500 lei/bucata

 

http://www.anvelope-autobon.ro/anvelope-nexen/n8000-xl/235-35-r19-18975-ranforsat/

 

 

Am folosit in trecut anvelope nexen(koreene) atat de iarna cat si de vara si am fost foarte multumit de ele.

Profilul arata cam asa:


Acum cateva poze cu anvelope de 235 pe jante de 19".

 

 

post-8814-0-00857400-1421787990_thumb.jp

post-8814-0-05647500-1421788016_thumb.jp

post-8814-0-55416300-1421788269_thumb.jp

post-8814-0-19992200-1421788281_thumb.jp

post-8814-0-19614500-1421788345_thumb.jp

Modificat de golfix
Link către comentariu

235 pe 8.5j vor veni fix cum vin 225 pe 8j. Adica la linie, iar daca gumele au protectie de janta, cu atat mai bine.

Vreau si eu roti pe 19, just 4 fun. Dar trebuie low, foarte low ca altfel pare motanu-ncaltat :)))

Link către comentariu

Rezist, probabil dupa 1 martie imi pun jantele,apoi suspensia in functie de vreme.

Link către comentariu

A ajuns suspensia,nu am avut timp sa deschid coletul o sa postez diseara poze:D Finger crossed pentru bielete :)))

Link către comentariu

Succes Alex. Cand va vad asa infocati parca imi vine sa reactivez si eu topicul cu a mea:)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!