Jump to content

Audi A3 Sportback 2.0TFSI


golfix

Postare recomandată

Si pozele dupa cum am promis. Din fericire a venit si cu bielete,insa nu imi par a fi chiar scurte. Voi ce spuneti?

Suspensia pare ok ca si finisaje,imi pare ca i s-a acordat mai multa atentie decat celor de la Ta Technix.

 

Mai sunt de venit anvelopele,saptamana viitoare.

 

@Catalinmiti  mersi :)

post-8814-0-96778500-1421861893_thumb.jp

post-8814-0-00434000-1421861906_thumb.jp

post-8814-0-95105500-1421861916_thumb.jp

post-8814-0-88518300-1421861923_thumb.jp

Modificat de golfix
Link către comentariu

Cica ar avea suspensia fk streetline,cu helpere montate pe fata si maxim jos,iar pe spate maxim jos. Daca mi-ar cobora fata cat i-a coborat lui in pozele astea,i-as m-ai da 4 filete in sus pe spate sa o egalez si ar fi perfect.

post-8814-0-26403300-1421864651_thumb.jp

post-8814-0-88891400-1421864657_thumb.jp

Link către comentariu

Felicitari pt suspensie, chiar daca multi o cred low cost ai sa vezi ca nu este asa si isi va face treaba cu brio.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

@armandot55 Nu am facut proba,insa sunt sigur ca vin bine,m-am documentat inainte.

 

@Laur - sa vedem cum se comporta,din ce am citit ar fi destul de confortabila. Pentur trei lucruri o lauda lumea ( pret bun,coboara mult,confortabila)

Modificat de golfix
Link către comentariu

Eu zic ca da, mai ales ca o vrei f jos.

225/35:

gti-mit-h-r-gewinde1-2429.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

si asta e 235 :)

 

Da stiu ca s-ar fi vazut mai bine cu 225,dar am vb cu mai multi care au jante pe 19 si mi-au spus,ca de la 215 225 au trecut usor toti la 235 :) este aproape impracticabil 225 35 pe 8,5J la ce drumuri avem noi.

 

post-8814-0-21861200-1421949382_thumb.jp

post-8814-0-82922700-1421949558_thumb.jp

Modificat de golfix
Link către comentariu

Sunt ET48 cu 8,5J cred :) pe spate are distantier asa am citit pe un forum afara unde era prezentata

post-8814-0-79328400-1421949761_thumb.jp

Modificat de golfix
Link către comentariu

Ai facut alegere buna cu 235...chiar daca sunt putin mai inalte si mai aproape de aripa.

Link către comentariu

Lasa ca e bine...asa am facut si eu cu 225 vs 215. O sa fie foarte ok mai ales ca ai suspensie. :))

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Da pai m-am gandit daca o fac numai de poze,sau mai merg si eu cu ea :)) este ea rigida doar cu arcuri si cu jante pe 18,dar cu 19 si reglabila daca mai luam si 225 cred ca sfarseam prin a vinde rotile la ce drumuri avem noi. :D   Ah si inca un factor important a fost ca sunt mai late si poate pun puterea jos mai bine. :)

 

Pe langa asta,am avut anu trecut 225 40 18 cu reglabila si nu a fost chiar atat de rau ca si aspect :D  235 35 este cu 8mm mai ingust in talon decat cele 225 40

Modificat de golfix
Link către comentariu

Si mai e problema ca tu mergi pe bucata aia nenoricita de Centura.

 

Cand aveam Golful cu suspensie TA Technix si jante pe 17, am renuntat la suspensie din cauza ca faceam drumul pana la PBV2 pe Centura...zi de zi.

Link către comentariu

@mike,ai profil de 40 sau de 35? :) noi vorbim de 225 35 19 vs 235 35 19 pe 8,5J

 

@Andrei AXN,nu mai merg pe centura,ne-am mutat sediul in Calea Giulesti si o iau pe vestitul Uverturii-virtutii :))

Link către comentariu

Nu ma bagam ca musca-n lapte :). Am 225/35/R19, pe 8.5J, ET 45, tot pe PQ35 - Golf 6, cu Bilstein B14 lasata maxim, dupa fender screw mod am mai auzit foarte foarte foarte rar rubbing.

Link către comentariu

Poate ne incanti si pe noi cu o poza :D  Eu sper sa nu am rubbing cu ET48 pe 8,5J si 235 :P

Desi am tot PQ35,la mine este o mare problema cu fender screw de pe spate,cu fata am rezolvato relativ usor,stiam de la golf.

Modificat de golfix
Link către comentariu

Doar pe fata am facut fender screw mod, pe spate chiar nu e nevoie - incarcata cu 4 persoane si bagaje pentru 4-5 zile nu a atins nici la podurile de pe A2 luate ceva mai repede.

Link către comentariu

Eu nu inteleg chestia asta...da e foarte frumos cand vezi niste jante pe 18-19 cu nush ce suspensii,dar nush de ce va mai puneti daca va vaitati ca poate atinge sau cand vezi vreun hop,sau orice cum a zis mike podurile pe A2 cand treci peste orice sa treci cu teama sau sa te faca sa asculti sau sa incetinesti din cauza ca atinge,toate astea doar pentru ca arata frumos ca nu cred ca mergeti cu 200 km/h in curbe si trebuie stabilitate:))).

 

Fara flame,fara sa supar pe nimeni,nu e mai frumos sa mergi cu masina linistit fara sa-ti faci griji ca treci peste niste mici denivelari sau cine stie ce...De ce nu alegeti 17 sau 18 maxim...de ce va duceti pana la 19.

Link către comentariu

Iarna trecuta am avut anvelope 225/40 pe janta 8J si am circulat aproximativ 10.000 km asa. In primavara, am constatat la vulcanizare ca toate cele 4 jante aveau in mai multe locuri ciupituri fine pe buze. Asta in conditiile in care nu am atins nici macar o bordura si nu-mi amintesc sa fii mers prin cratere.

Intre timp am revopsit jantele respective.

Iarna aceasta am 235/40 pe aceleasi jante si am facut pana acuma aproximativ 9.000 km. Deocamdata nu se vede nici o urma, oricat de fina, pe niciuna dintre jante (le-am studiat pe fiecare in parte acuma vreo saptamana).

Poate ca anvelopele de iarna trecuta sa nu fii avut o asa protectie buna de janta. Nu stiu. Eu am concluzionat ca anvelopele au fost insuficient de late pentru janta folosita, cel putin pentru a putea circula normal, si nu stresat de fiecare denivelare. Cred ca si forma "balonului" ajuta la protectia jantei in cazul anvelopelor cu talon ingust.

In cazul meu jantele sunt pe 18. Mi se pare extrem 225/35 pe jante 8.5J, pentru o masina care nu este de show.

Modificat de volvol
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!