Jump to content

Postare recomandată

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1-Q

    57

  • codz

    12

  • dadu

    7

  • Sterescugabriel

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din fata la cafeneaua aia de smecheri de pe Universitatii. Bn, nu eram chiar in fata ei ca imi era fix sub stalp, deci mai sus. Daca n-as fi cautat loc jumatate de ora nu ma ofticam, da asa? Mama lor. Si zilnic e plin acolo, da mna, a mea nu e destul de scumpa.

Am mers astazi intr-o plimbare de 200km si a ajuns la 90%...yay! :)

Proaspat spalata, a 2-a oara weekend-ul asta :)

post-42059-1395611795885_thumb.jpg
jynyseba.jpg

Modificat de 1-Q
Link către comentariu

Zuuuuper. Totusi care este diferenta la stopuri? Presupun ca cel cu numere rosii este HL cu stopuri pe led ?? No offence dar sunt mai faine cu dunga alba pe mijloc.

Link către comentariu

Poti sa spui ca e mai frumos cu led-uri pe stop si cu dunga alba dar mie mi se pare prea pretentios pentru un Golf, prea se vrea a la Audi A6, pe Golf as zice ca nu prefer led la stopuri, dar in fata da, merge un xenon cu drl led, arata chiar mai bine decat la O3, care are dunga led jos, care arata bine de asemenea:) O3 e limuzina si aduce a A6, G7 e hatchback si alte lucruri il fac mai "desirable";)

Modificat de codz
Link către comentariu

Farurile de G7 sunt "the shit" precum si cele de la new Leon cu leduri. Imi place "U" ul acela cu lumina constanta comparatie cu G6 unde erau leduri distincte (care de altfel nu erau deloc rele) insa acum G7 intr-adevar este desirable !!! La O3 imi place dunga alba nimic de zis, dar parca e prea simpla, prea si-au pus toate loganurile benzi cu led sub far ....bine cehul nu avea de unde sa stie moda "Logan tiuning" :)) Poate pe viitor fac si eu retrofit la faruri cu led si xenon dar pana atunci ma bucur de acest minunat motor.

Link către comentariu

In acest weekend am facut un drum de la Sighisoara la Cluj cu doua masini si am facut schimb ceva mai bine de jumatate de drum, sa-mi vad si eu masina din exterior. Mama ce-mi place din fata. Zici ca e o bestie :)

Ma enerveaza ca pe auto nu aprinde deloc stopurile pe timp de zi. Destul ca-mi spun tiristii prin statie sa-mi aprind farurile cand is DRL aprinse, stopurile e moarte de tot.

Link către comentariu

eu cred ca tie nu iti functioneaza un cilindru sau mangai prea usor acceleratia de ai consumuri din alea medii sub 6:) eu cu 8,5 zici ca am 2.0:) glumesc, 1.2tsi is "the shit" in materie de consum

Ontopic: Superb break vs g7, dificila alegere:)

Link către comentariu

 O3 e limuzina si aduce a A6, G7 e hatchback si alte lucruri il fac mai "desirable";)

O3 e A6 limuzina la un pret mai mic decat G7 iar, G7 nu poate fi un hatch high-tech?

Link către comentariu

Oops a sarit dadu care e fan leduri spate g7:) asta e parerea mea, parca e prea "brad" cu zece leduri pe G7, lasa ca oricum e high tech cu Dsg7 pana devine low tech :)

Link către comentariu

Nu stiu unde ai vazut sub 6, dar pe spritmotor nu e niciuna. Intr-adrvar, daca ma uit dupa un trip extern, mai e si putin sub 6, in conditiile in care fac Tihuta cu 80km/h, folosind 2 benzi :))

Si mie imi place faptul ca-s mai agresive alea cu LED, dar nu-mi place ca-s asa picatele, imi place mai mult lumina uniforma, ca la U.

Link către comentariu

ionut_slatina are consumuri din astea "hibride" pe O3, cred ca i-au facut masina din plastic si e pe gaz de fapt;)

si eu cred ca la fel despre stopuri ca sunt prea fragmentate led

Link către comentariu

De-acord cu prima parte, si eu ma mir ce consumuri vad. Daaar, am facut acum un calcul pe un partly filled si mi-a iesit fix 5% :))))

730 km cu 36.91L. Asta cu vreo 100 in oras. How cool is that? Love my car :))

Link către comentariu

G7 este un high tech bine asezat iar calitatea materialelor de invidiat. Cand m-am urcat prima data in ea parca ne stiam de-o viata. Asta imi place la masinile Vag ...parca sunt facute de tine. Referitor la cilindri, noi, cei cu 1.2 tsi am cumparat 4 dar folosim doar 3, unul e ptr zile negre si scumpiri ale carburantului :P

Link către comentariu

Hai ma ca nu e mare chestie, vopseaua aia alba se ia, bara e neagra apropo, incearca cu solutie de luat oja fara acetona, e 5 lei la orice supermarket:)

Link către comentariu

Polish.

Daca e zgarietura adanca si nu se ia mai astepta sa se mai adune si apoi revopsesti bara. Nu te mai stresa pe probleme astea pt ca sunt inerente. Pastreaza masina impecabila mecanic pt ca la estetica dupa cum vezi au grija altii. Am invatat pe propria piele.

Pe cand rotile de vara?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ca sa inchei seara bine, mi-am indoit si telefonul intr-un colț. Super zi.

Rotile le schimb sper vineri, sa vad daca incap la Autoworld. M-as duce sa-i faca si o inspectie de primavara, daca tot am voucher moka. Oare clima merita igienizata acuma sau la final de vara?

Link către comentariu

Ha, tu te plangi de aia... Stai ca o sa postez si eu ce cadou am primit acum 2 seri. Te invit sa vezi cum se zgarie masina altuia cu simt de raspundere... :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Shoes care, in spiritul romanesc, au fost intepati cu un "corp ascutit dur" in garajul subteran al blocului de catre un domn binevoitor.

Uite-asa am schimbat eu 3 cauciucuri cu 1k km la bord si o roata de rezerva care costa dublu cat un cauciuc normal pe 16! Deci am paguba valoarea a 5 roti. Fun :(

Link către comentariu

probabil era invidios pe locul tau de parcare...

nu mergeau reparate de a trebuit sa le schimbi?

Link către comentariu

Nu, erau pe lateral.

Aia e faza, macar sa fi stiut de ce. Prima data a desumflat unu, hence the spare on the car. Dupa care la cateva zile, toate intepate.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!