Jump to content

Postare recomandată

@robi_zet Așa e ea, verzuie (Limestone grey), dar la mine probabil e de vină faptul că am făcut pozele în condiții de iluminare slabă :)

 

@bgd_b92 Mulțumesc!

Link către comentariu
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1-Q

    57

  • codz

    12

  • dadu

    7

  • robi_zet

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Faina masina!!

Sa o folosesti cu placere!!

Ce jante de tabla ai?? Sunt pe 15 sau pe 16?

Ai un link cu modelul/ producatorul?

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos. Arata foarte bine!

p.s.: vezi ca limestone inseamna calcar si nu are treaba cu lime-ul(lamaia verde). :)

De aici si aspectul "laptos"/ calcaros al vopselei. E foarte asemanatoare cu vestitele Nimbus Grey si Grey Black de la Audi, respectiv Porsche.

Link către comentariu

@JUG Se pare că ai dreptate :P

 

@codz Le-am văzut de vreo 10 ori pe toate de la tipul respectiv până să vină mașina :))

 

And this is how you get your first scratches:

 

post-42059-0-10496100-1382079613_thumb.j

Link către comentariu
Sterescugabriel

Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme,

 

Arata foarte bine.

 

Sa nu imi zici ca ai zgariat-o deja :(

Modificat de Sterescugabriel
Link către comentariu

Ba, la ușă am 2 puncte de la peretele vieții că e de-ăla cu firmituri pe el...și e strâmt locu :((

 

Tre să merg pe la service pentru pedale, să văd dacă-i pot face ceva.


Acuma stau și mă întreb...de ce o bag în locul ăla...și-așa nu încurc pe nimeni dacă o las afară :))

Ui așa mi-am zgâriat-o degeaba.

Link către comentariu
Sterescugabriel

Incearca sa o bagi cu fata si sa iesi prin spatiul acela. E pacat de ea

 

Referitor la pedale, daca ai si footrest vezi ca acolo trebuie demontat pragul si acele plastice. vezi sa ai grija sa le puna la loc si sa nu iti rupa vreo clema ceva.

Link către comentariu

Cu fața sigur nu intru...abia intru cu spatele după 3 manevre. O să o las în fața locului, că e fix în curbă.

 

Da, mi-a rămas accelerația și footrest-ul de montat..să sperăm că nu vad ravagii.

Link către comentariu

Am montat și pedalele :)

 

La punctele alea au zis că nu prea au ce să le facă și că să le las așa, că nu a ajuns la tablă, da din poză mie mi se pare că se vede. Oare n-am dreptate?

 

post-42059-0-01897900-1382100841_thumb.jpost-42059-0-18330900-1382100848_thumb.j

 

 

Link către comentariu

Stai linistit ca e o nimica toata. Daca vrei sa le umpli comanda kitul de reparatie pe codul tau de vopsea.

Link către comentariu

Super pedalele. Trebuie demontat plasticul de la prag nu?

 

Daca a ajuns la tabla, ar trebui sa se vada argintiu. Daca se vede numai negru atunci este grundul.

 

Dupa poza nu pot sa ma pronunt dar parca se vede un punct argintiu. Daca tabla e expusa atunci e posibil sa rugineasca, desi este galvanizata.

 

Oricum, stai linistit, in Romania nu poti scapa cu masina neciupita, mai ales daca mergi des prin parcari unde poate parca orice taran(ca) langa tine si-ti trage o usa peste masina ta fara sa clipeasca. Am vazut de atatea ori fazele astea .. si eu am un punct din ala minuscul pe portiera din spate si zic mersi ca nu e vreo adancitura.

Modificat de codz
Link către comentariu
Sterescugabriel

Din poza nu prea se vede sau eu cel putin nu vad puncte albe. Las-o asa parerea mea si ai grija pe viitor.

Arata bine cu noile pedale.

Link către comentariu

Este un punctuleț, ei au spus că pot să-mi pună un strop de vopsea dar va rămâne bulbucat. Nu știu ce să fac, cel mai probabil o să comand acel kit, oricum o să mai am mici ciupituri de la pietre, știu de la mașina veche, era plină.

Link către comentariu

Am montat și pedalele :)

 

La punctele alea au zis că nu prea au ce să le facă și că să le las așa, că nu a ajuns la tablă, da din poză mie mi se pare că se vede. Oare n-am dreptate?

 

attachicon.gif17. Pedale.jpgattachicon.gif18. Portieră.jpg

Sa o stapanesti sanatos! Cat timp a durat sa montezi pedalele? Foot rest-ul s-a montat greu? Vreau sa mi iau si eu pt O3..

Link către comentariu

Azi mi-am încălzit fundul cu ajutorul scaunelor ergoActive...nici nu am apucat să ies din garaj și deja erau calde :) awesome!

Merg cam 2km până la lucru, și apa e deja la 90 grade, which is great :) Nice way to start the week!

Link către comentariu

Am ieșit la o mică plimbare și fix înainte să-mi moară telefonu, i-am tras câteva pozne :)

 

post-42059-0-56885000-1382814872_thumb.jpost-42059-0-14230000-1382814871_thumb.jpost-42059-0-64875000-1382814871_thumb.j

Modificat de 1-Q
Link către comentariu

F frumoasa masinuta :) dar un motoras macar de 1.4 nu se putea ? :D

 

S-o stapanesti sanatos si 10000000 km fara niciun fel de incidente :D

Modificat de s3r61u
Link către comentariu

Salut, mulțumesc.

 

Se putea, dar am considerat că puterea e suficientă și prefer să folosesc banii respectivi pe benzină. Momentan nu sunt foarte încântat de consum..9.5 pe ultimii 300km în oraș, dar având în vedere că e încă în rodaj și parcurg drumuri de 2km, cred că e ok.

Link către comentariu

Este foarte normal consumul(mi se pare chiar mic) mai ales ca nu este o masina chiar usoara, spre exemplu mie 1.4-le mi se incalzeste abia dupa vreo 5-7 km iar la rodaj lua cu aprox 0.5l mai mult.

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!