Jump to content

YKE' s GTI


briciu19

Postare recomandată

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • briciu19

    45

  • Rave

    12

  • robi_zet

    8

  • cogdao

    4

Top Posters In This Topic

Buna investitia, mai ales ca e sistemul complet fata spate.

@mede, ce s-a intamplat?

Link către comentariu

@Ioghy, imi pare rau, dar nu vreau sa poluam topicul colegului cu povestile mele, cine a fost curios, i-am povestit pe pm. Totusi ar fi pacat de asa masina asta superba, sa povestim cu totul altceva...

 

@briciu19 asteptam cu nerabdare alte retrofit-uri :D

Link către comentariu

Arata foarte bine montati senzorii:)ala pe scrumiera e un sticker??

Modificat de blacka
Link către comentariu

Senzorii isi fac toti banii la parcari in locuri inguste, la inceput cand am luat masina nu am vazut rostul insa o data ce te obisnuiesti cu ei e destul de ciudat cand conduci o alta masina fara.

 

+1 pt senzori

Link către comentariu

Da, da. Isi arata goliciunea.

Pe scrumiera e o chestie antiderapanta. Mai pun portmoneul din cand in cand.

Link către comentariu

Iti recomand pentru depozitare sertarele de sub scaunele fata.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

@sebip am luat in calcul sertarele de sub scaune, dar inca nu sunt o prioritate. As monta si Dash Cubby, pt un spatiu in plus. 

 

@george.o merci de apreciere.

Link către comentariu

Ma miram eu de ce nu ai avut din fabrica spatiul de depozitare de sub blocul de lumini , dar acum am vazut ca gti-ul tau a fost de america. Astea europene au venit standard cu asa ceva , deci sanse mari sa gasesti destul de usor(si mai ales ieftin) prin dezmembrari.

 

Pesonal mi se pare oricum cam mic spatiul pentru orice , dar totusi e bine venit acest retrofit.

Link către comentariu

@cogdao dupa coduri nu pare sa se potriveasca, dar fizic nu stiu. Mai intreb in stanga-dreapta si vedem.

Link către comentariu

Se potriveste fizic dar nu la culoare. O sa ai nevoie de una de Eos tu, cea de Golf VI e putin mai lunga jos pentru ca are spatiu si pentru airbag-ul de la genunci, care pe versiunea de US nu exista.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am luat lumini manere usi interior dar am observat ca manerele sunt mai ciudate si nu merge sa le montez.

WP_20140425_002_zps7409f917.jpg

Edit: pt anunturi exista arie dedicata!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Revenind la masina, se auzea din cand in cand, cate o trosnitura la viraje luate mai agresiv in mers si tot cautand am dat peste topicul http://vwforum.ro/topic/70457-pocnituri-sub-masina-la-schimbari-directie/

Am montat acele saibe + suruburi noi, precum si flanse amortizor. Nu mai se aude nimic acum si sper sa ramana asa.

Edit: la urmatorul "de vanzare" in aria Masina mea vei fi sanctionat cu warning si imposibilitatea de a posta (conform regulamentului). Momentan primesti Avertisment verbal. Multumesc pentru intelegere!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
  • 6 months later...

Salutare.

Nu am mai scris de ceva vreme. 

Momentan am 94.000 km si "inca merge" :icon_thumleft:

 

In urma postului lui blordc care vorbeste despre problemele intinzatorului lantului de distributie, am schimbat si distributia pe lant. 

Ma bucur ca am facut lucrul acesta, deoarece, intinzatorul era la maxim, dar lantul tot era lasat. 

Sper sa nu mai am probleme cu acestea, deoarece intinztorul si lantul mare au venit pe coduri noi, fiind revizuite de vw.

Link către comentariu

In Alba Iulia la un service la care mai tot merg. Piesele( lant mare si mic, 6 patine, 2 intinzatoare, filtru ulei si 2l ulei) au fost 1600 lei fara manopera. 

Link către comentariu

Chiar ma bucur ca ti-ai facut lucrarea si postul ti-a fost de folos. Pe viitor ma gandesc si eu la aceiasi operatiune insa momentan nu am asa multi km.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!