Jump to content

YKE' s GTI


briciu19

Postare recomandată

Eu tot pe 16 am tablele de iarna, pana acum sunt multumit de ele. Cat despre circuit, n-o sa vada masina asta asa ceva cu cauciucuri cu talon 55 :))

Link către comentariu
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • briciu19

    45

  • Rave

    12

  • robi_zet

    8

  • The_Ego

    4

Top Posters In This Topic

Pai de aceea nu prea vad rostul unei cheltuieli atat de mari+ ca sunt pe 17(intr-adevar arata mai bine cu roti de 17). Iarna oricum nu faci mare spanac cu masina si se merge mult mai incet. Michelin Alpin pe 17-800 ron si Goodyear 700, iar daca mergea pe 16 gasea si pe la 500-550 Ron. In fine e doar o parere.

Link către comentariu

Eu am luat pe 16 pt ca nu stiam sigur daca intra pe 15 :)), dar vara merg cu 19.

 

Ideea e ca nu merita jante mari si cauciucuri mari de iarna, poate doar in cazul in care ai un BBK si nu intra nimic sub 17 inch.

 

my2cents

Link către comentariu

Am incaltat azi masina de iarna. Am optat pentru Alpin A4, deoarece am gasit la un pret bun, pe 17 la 712 lei bucata. Jantele le-am gasit la dezmembrari la un pret bun si sunt modelul Siena. 

Link către comentariu

Este foarte frumos modelul Siena, am vrut si eu sa le cumpar pentru masina mea, le gasisem cu tot cu anvelope la 1700 lei, dar cand le-am gasit pe cele Solitude m-am razgandit instant. Sa postezi cateva poze cu ele montate.

Link către comentariu

Arata foarte bine! Profilul ala de anvelopa este si la goodyear ultragrip 8 si face un zumzait pe la 50/60 km la ora. Directia a ramas la fel?

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri! Nu fac zgomot pronuntat anvelopele astea si lucrul asta mă încântă. Directia se simte altfel la curbe strâmte luate in viteza, probabil si din cauza ca afara sunt 19 grade si anvelopele nu si-au intrat in mana.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Intrebare pentru cine se pricepe. 

Eu am pe masina urmatorul bluetooth smr1.jpg ce

am si butoane in plafoniera dar nu imi afisaza agenda pe RCD 510. Am inteles ca trebuie unul 7P6035730C. Tata, are la Skoda Yeti bluetooth ce afisaza agenda. Deoarece el nu-l foloseste ar merge sa le schimb intre ele? Sunt compatibile? Unde se afla pozitionat la Skoda, ca sub scunul pasagerului nu este?

Modificat de briciu19
Link către comentariu

tatal tau are cumva un RNS 315 pe masina? Daca da inseamna ca nu are modul separat, e integrat in aparat.

Link către comentariu

Da, e RNS 315. Deci sa inteleg ca trebuie sa-mi iau un modul bluetooth nou.


Alta problema, este faptul ca nu prind toate canalele radio. De exemplu posturi locale care tata sau eu cu alte masini le prindeam. Sa fie antena de vina, sau RCD-ul. Tin sa precizez ca sunt model american. E alta lungime de banda sau primesc semnal altfel?

Modificat de briciu19
Link către comentariu

Poti sa iei ori un modul nou ori RNS-ul din masina tatalui tau, si in felul asta scapi de ambele probleme. Si lui ii poti da un alt RCD 510/RCD310 ceva, daca nu are nevoie de navigatie...

Link către comentariu

E o varianta si asta, dar mai bine iau un modul nou si trec si la RNS 510 cand o sa am ceva fonduri.

Link către comentariu

Azi, am avut ceva vreme dupa-masa si am montat euro cup holder luat de la Alex. Operatiunea a durat vreo ora jumate si nu a fost foarte greu. Eu zic merita. 

dtmy.jpge9pj.jpgl5sg.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Stie cineva unde e pozitionata goarna de alarma? Am pe cheie buton de panica si cand il apasam, incepea sa urle si sa faca din avarii, iar acum nu mai urla, face doar din avarii. Sigur s-a ars goarna.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Cu goarna de alarma inca nu am rezolvat nimic.

Pana una alta, au mai venit kit buton SET, embleme Limited Edition si lampi cu leduri integrate pt. portbagaj. Urmeaza sa montez a doua lampa in portbagaj. Daca cineva are un diy sau un link care sa ajute, m-as bucura si multumesc anticipat. In legatura cu emblemele, am crezut ca sunt mai mici, pt. a le pune pe stalpii de la usa, dar acum cred ca o sa le pun la aripi. Alte pareri?

 ro8q.jpg

Link către comentariu

Dupa spalare, am istalat a doua lampa in portbagaj si am lipit pe aripi siglele cu Limited Edition. Butonul SET mai astepata.

n6zp.jpgwxi8.jpgdc5m.jpg

Link către comentariu

poti sa imi dai mai multe detalii legate de euro cup holder? de unde l-ai luat si la ce bani , eventual un pm , Multumiri si spor la modificari!

Link către comentariu

cogdao: am tras fire de la cea din dreapta ca altfel nu ma descurcam. Telefonul imi era descarcat si nu am putut sa fac ceva poze. 

 

blacka: Merci! ai pm

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!