Jump to content

GPS de calitate?!


alex_agape94
 Share

Postare recomandată

Nu spui rau, si motivele tale sunt foarte bine intemeiate, insa sunt de parere ca ar trebui sa ne uitam spre viitor :) Peace! Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alex_agape94

    11

  • deenman

    4

  • Valentin

    3

  • lucaflo26

    3

Mie mie se pare mai comod si eficient sa le am separate (telefon, gps + tableta).Ca sa fie comod un gps in opinia mea trebuie sa aiba un ecran macar 5", dimensiuni la care un smartphone este prea mare pentru buzunar iar tableta prea mare pentru parbriz.Pe gps-ul dedicat(so: windows ce) am mai multe softuri in paralel si se poate customzia destul de usor  iar pe android nu as fi putut face acelasi lucru.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Haideti sa revenim la subiectul topicului, pentru ca am cam deviat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Nokia 520, ca de altfel la o groaa de gadgeturi noi, sa raspund si eu de ce localizeaza f repede: pt ca nu sunt doar GPS, ci si Glonass, receptionand un numar mai mare de sateliti intr-un timp mult mai scurt.

Glonas-ul fiind sistemul de sateliti al rusilor.

De aici si viteaza rapida in a-ti da localizarea.

 

Legat de PNA-uri, am avut, l-am vandut, am inca un PDA cu IGO 2006 updatat la Nav.n.go 2008 insa doar de dragul vremurilor de demult ii mai dau drumul, iar acum folosesc o tableta de 7.9" pe post de navigator.

Am incercat si IGO promo, insa m-am oprit la Sygic care mi se pare ca e putin peste IGO cel putin ca functionalitate.

Iar ecranul de 8" e o incantare, atat doar ca, montat pe parbriz, jumatate din el devine invizibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am descarcat si eu Sygic pe un LG E-975 si cand initializez aplicatia ecranul de face negru,nu mai misca nimic, telefonul pare blocat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!