Jump to content

TAPITERIE!!!


Connie
 Share

Postare recomandată

Poate ajung eu pe acolo, caci sunt mai aproape decat tine, coane Tipatescu si pun pe forum ce gasesc.

Costin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Broscarul amator

    9

  • CostinTabra

    7

  • allex

    6

  • tipatescu

    5

De la Munplast SA mi-am luat si eu materiale, dar am vazut si prin Bucur Obor ceva, dupa ce le-am luat. Oricum la Munplast sunt ieftine. Adresa nu o stiu, stiu doar cum sa ajung. Cel mai bine ar fi sa-i dati un telefon si va spune el ce si cum.

Alex

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Munplast este pe strada Compozitorilor (nu stiu acum noua denumire)

Costin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Munplast este pe strada Compozitorilor (nu stiu acum noua denumire)

Costin

Nu are o noua denumire se cheama la fel. E tot de stat. Eu am gasit un plus gri si un scai-imitatie de piele. Impreuna dau foarte bine. Le-am vazut la tapiter cand lucra pentru Victori si mi-a spus ca de la Munplast le-a luat asa ca am dat si eu fuga pana acolo. Arata foarte bine. Ca din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Va rog uitati-va si de vinilinul ala cu gaurele pt. mine.....Please!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai de-ala vreau si eu ... iti dai totusi seama ca nu gasim ... identic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Pai de-ala vreau si eu ... iti dai totusi seama ca nu gasim ... identic...

Poate gasim.....Sau ceva cat mai apropiat ca de cand caut..... :33: :33: :-( :-(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nea Puiu = FLOREA GAVRIL

Adresa: Muntii Carpati Nr. 67

Cod postal: 052023

Localit: Sector 5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine are nevoie de lamuriri sa spuna; eu stau la 5 minute departare si pot sa va explic si in cea mai neagra noapte cum se ajunge acolo.

Costin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Ar fi perfect daca ai face o schita ca sa stim toti, sau macar o explicatie detaliata....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza si pe mine daca gaseste cineva vinilin alb...nu de alta dar daca o tapitezi cu altceva decit gaurele nu mai respira plafonul si cind se face condesn in masina rugineste plafoniera....la modelele care nu au alte gauri de aerisire pt planseu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iaca cum se face:

1. Daca vii de la Piata Unirii: mergi pe linia tramvaiului 32 pana la Piata Rahova; acolo, la intersectia semaforizata faci stanga, pe Amurgului. Treci de Sectia 19 Politie si la prima strada faci dreapta; asta strada este Muntii Carpati :salut:

2. Daca vii din Drumul Taberei: trebuie sa ajungi pe sos. Margeanului. Pe linia autobuzelor 139 si 226. La Intersectia cu Cal. Rahovei traversezi linia de tramvai (32) si astfel ai intrat pe Amurgului. De aici traseu comun cu varianta 1.

Daca nu sunteti lamuriti, nu imi dau seama cum ar fi mai usor sa explic. Bogdane, da-ti si tu cu parerea, ca stai prin cartier :colors:

Costin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la munplast e program de stat... adica se-nchide pe la 3 (in functzie de toanele doamnei) in nici un caz nu se lucreaza simbata!! :salut: atentie!! nu e magazin..... te duci la poarta fabricii si zici ca vrei sa mergi la depozitul de materiale pt tapitzerie (are chiar un nume chimicos da' nu-mi vine acu'...) si-acolo vezi ce gaseshti.... daca eshti cuminte te lasa sa vezi si sala-expozitzie :salut: ....cred c-am vazut ceva materiale pt plafon... oricum... poate dau o fuga miine.... sa-mi iau pt plafonul meu. Asha, ca sa va facetzi o idee....munplast este (sau era) furnizorul de materiale pt dacia piteshti.... deci.... ce vedetzi pe daciile din 94-95 incoace.... exista acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sectia parca se cheama Mase plastice. Imitatii piele. :salut: Parca...

Eu nu am gasit pe acolo material pentru plafon cu gaurele, daca gasiti ceva imi spuneti si mie...:salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ar fi daca ati putea sa-mi dati o adresa a unui tapiter din Cluj. Am deja un set de tapiterie originala pe plafon, dar nu imi place cum a facut "meseriasul". Trebuie scoase toate geamurile!!!! "Meseriasul" a bagat materialul de dupa garnituri si nu este destul de strinsa si au facut si citeva gauri. Auzi "meserias". Mai am inca un set original dar acum caut un meserias adevarat.

Voi cum ati rezolvat cu covoarele? Ce folositi? Ati lipit materialul sau nu?

Folositi ceva material impotriva zgomotului, caldurii, frigului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca careva dintre voi crede ca este bun tapiter si vrea sa-si faca plafonul singur, pot sa-l ajut cu ceva documentatie din magazine VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nea Puiu lucreaza si cu piele adevarata? Se baga sa transforme niste scaune cu tapiterie de stofa in tapiterie de piele?

Daca nu, poate cunoasteti alt tapiter care lucreaza cu piele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca careva dintre voi crede ca este bun tapiter si vrea sa-si faca plafonul singur, pot sa-l ajut cu ceva documentatie din magazine VW.

Pe mine ma pasioneaza, stai sa fac loc in casutza de mail, zic aici cand sunt gata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut loc. Potzi baga! Mersic. mihaiachi@masini.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Oameni buni ati fost careva pe la Munplast sau cum ii zice ?....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am zis ca ma duc, insa in w-e mi s-a schimbat programul si nu am mai ajuns. Nu am uitat si cum ajung, cum dau de stire.

Costin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da' zicea Pacman ca nu e deschis in w-e ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Probabil ca i s-a schimbat programul ptr saptamana asta in w/e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cre k materialele cele mai ieftine le gasesti in europa respectiv niro:am luat imitatie piele la o calitate net superioara de ce am vaz in oras(cocor ,obor)cu 1.700.000 15ml pe o latime de 1,5 m, ceea ce imi ajunge sa fac si scaunele si bancheta si interiorul(plafon usi si lat spate)

cu meseriasii stau mai rau am gas unu dar nu prea are timp de ptretentiile mele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!