Jump to content

TAPITERIE!!!


Connie
 Share

Postare recomandată

Salutare frati broscari! :) Am omul potrivit pentru tapiteria broscutelor voastre! Va poate face scaunele, banchetele, usile si plafoanele la un pret foarte bun, cu materialul clientului sau va duceti impreuna sa-l cumparati. Om serios, lucreaza repede (ca doar e tata). Daca va intereseaza dati cu mail-uri peste mine!!! :bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Broscarul amator

    9

  • CostinTabra

    7

  • allex

    6

  • Connie

    5

pai nu stiu dc mi merita sa vin pina in bucuresti care numa benz mah costa 2.5mil....plus materialu si manopera..........dar dc nu o sa am alta solutie atunci voi veni dar asta numa la primavara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adevaru' e ca te cam costa, esti tare departe, poate vei avea treaba pe aici candva si iti faci si tapiteria tot atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal mane

ma intereseaza si pe mine tapiserie pt broasca dar mai intai as vrea sa aflu niste preturi daca se poate

si anume:tapiserie scaune(si bancheta spate),daca se pot modifica cele originale sa le dau o alta forma sau daca nu am unele de golf gti destul de misto;si ma mai intereseaza plafonul(numai croiala);toate astea vreau sa le imbrac in imitatie de piele(am descoperit un magazin care vinde asta la kg; marfa nu!?aviz celor interesati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai grija la materialul de plafon sa fie ca si cel original, cu gaurele pentru aerisire. Va ruginii plafonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MISHTOOOOOOOOOOOOO, pai si io trebuie sa ii fac la notch, .....Lexuus'e kand mo'i duce io , spui daka mai vrei , si face 2 tapitzerii etx ce vrei tu , ka doar tot type3 estem.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O idee foarte buna, notchman, poate mai sunt si alti amatori de prin tara... cu acelasi tip de mashina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se face , fira'r a draq de mashina, pai pun skaune bankete , etx, in Lada si tzup ku iele la "kroitor"...........

Pai mine ma intereseaza in special tapitzeria de plafon.......ka restu asha si asha , da aia trebuie neaparat, ka ce draq fac , stau ku kapu in moketa , si burete fonoabsorbant de studio auidio , si peste toate astea pasla......ka io asha am facut , am lipit o sapt la alea............si mai se dezlipeau si imi kadeau in kap cu lipici ku tot, sicea'i ka is o gaina daia jumulita dupa operatziune..........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Aveti idee de tapiteri buni, meseriasi, (in primul rind meseriasi) si apoi nu "foarte" scumpi ?

Vreau sa reconditionez tapiteria la scaune si in interior (cu ceva original) M-as apuca eu :lol: (cum fac de obicei) dar cred ca e mai bine sa las oamenii de meserie sa-si faca treaba.

Tot in cadrul ideii, stie cineva vreun magazin de materiale si accesorii pentru tapiterii (scaune, plafon) sau chiar piele / imitatie ?

Putin off-topic dar tot pe aici - croitori buni, pe undeva ? :D

Ce pot sa spun din experienta, e ca stiu citeva magazine care mi-au atras atentia: unul de accesorii tapiterie mobilier - pe Mosilor, unul pe Regina Maria - aproape de fostul Bingo (cu 32-ul) unde au multe modele de stofe din vinil (mi s-au parut ieftine) dar asta cred ca e pe lichidare de stoc. Toate sunt in Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este in com.Otopeni o tapiterie auto,lucreaza ff.bine si repede,materiale super (import) dar cu preturile e mai nashpa :? sint cam mari...

Daca te intereseaza,este exact vis-a-vis de Luk-Oil,la parterul unui bloc,se vede,are firma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti dau eu pe un nene meserias rau. La el mi-am facut tapiteria si nu sunt singurul de pe aici...cine si-a mai facut tapiteria la nea Puiu poate sa confirme...

iti dau numarul lui de telefon pe PM, este prin zona piata Rahova, cam aiurea strazile alea pe acolo dar omul isi face bine treaba si ieftin...negociezi cu el... :lol:

alex

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, primit mesajul ! Vreau sa stiu daca repara si scaune, arcuri, buretzi, etc - adica nu doar husele ... In alta ordine de idei ar fi misto sa spuna fiecare pe unde si-a facut tapiteriile, sau cine l-a ajutat la reparatie, tinichigii, etc ... daca considera ca poate sa o faca. Uite de ex poate Martice ne divulga si noua :D unde a facut tapitzeria la broscutza lui, cea frumoasa rau (de care vrea sa se desparta :D si de unde a "jupuit" pielea :lol: ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, repara scaune, arcuri, bureti, reface si plafoane si daca nu ma insel si sper sa nu fac vreo gresala, Martice la el si-a facut tapiteria!

Ma rog...sper sa nu fi divulgat vreun mare secret...daca da, imi cer scuze de pe acum :lol:

Alex

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Da, repara scaune, arcuri, bureti, reface si plafoane si daca nu ma insel si sper sa nu fac vreo gresala, Martice la el si-a facut tapiteria!

Ma rog...sper sa nu fi divulgat vreun mare secret...daca da, imi cer scuze de pe acum :D

Alex

Asi vrea si eu nr. lui nenea Puiu daca face tapiteria si pt. plafon si stalpi. Mie asta imi trebuie, am doar baghetele alea de sarma de la plafon. Crezi ca pot gasi la el si vinilinul ala alb cu gaurele cum era cel original de plafon? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, el nu are materiale. Dar poti cauta tu prin oras. Gasesti pe la Unirii Cocoru. Trebuie un pic alergat dupa materiale. Dar el chiar face treaba buna. Iti trimit numarul lui pe PM si tie. Si cred ca daca il mai cere cineva il voi pune direct pe forum :lol:

Alex

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maestre allex,

Cred ca cel mai bine ar fi sa-l pui pe forum, caci si eu sunt amator sa-mi reconditionez scaunele de Audi 100 din Lada :lol: Nu m-as desparti de ele deoarece sunt foarte comode.

Cat despre adresa, pune-o si pe aceea. Suntem cativa care sedem prin cartier si mai cunoastem, asa incat putem da explicatii detaliate :ok:

Costin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Nu, el nu are materiale. Dar poti cauta tu prin oras. Gasesti pe la Unirii Cocoru. Trebuie un pic alergat dupa materiale. Dar el chiar face treaba buna. Iti trimit numarul lui pe PM si tie. Si cred ca daca il mai cere cineva il voi pune direct pe forum :lol:

Alex

Merci :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Aveti idee sau ati vazut pe undeva vinilinul ala alb cu gaurele cu care era tapitat plafonul de la broasca ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bre! solutzia cea mai ieftina si buna! materiale de la sc munplast sa (pe strada cu billa din dr taberei) - gaseshti acolo tot soiu de materiale pt tapitzerie auto; manopera la nea puiu... nu cre' ca se supara daca pun nr lui acilea....424.16.19 super mishto lucrat si pretz decent...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
bre! solutzia cea mai ieftina si buna! materiale de la sc munplast sa (pe strada cu billa din dr taberei) - gaseshti acolo tot soiu de materiale pt tapitzerie auto; manopera la nea puiu... nu cre' ca se supara daca pun nr lui acilea....424.16.19 super mishto lucrat si pretz decent...

Ai vazut pe acolo si ce-mi trebuie mie :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie vazut. Eu o sa ma duc pe acolo sa vad ce si cum. Sb au deschis ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!