Jump to content

Octavia 3 - Impresii/probleme constatate de către PROPRIETARI


Rave
 Share

Postare recomandată

Daaaaaa naspa pentru ei, asa ca o perioada buna de timp o sa stau linistit pana se umple orasu de o3 :)))) acum ma uit in catalogul de accesorii sa vad ce mai au :)))

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Superb arata masina. Favoritele mele sunt scaunele alea. Mor de ciuda :)

Alea sunt scaune sport??

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, scaunele sport au alta forma si pot fi luate doar cu tapiterie textila. El are scaunele de Elegance cu alcantara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar pe RS se pot comanda scaune sport cu diverse combinatii de piele..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hello,

Intrebare pentru posesorii de O3:

- masina a venit cu un antigel corespunzator pentru conditiile iernii de la noi?

Voi ce recomandati pentru pregatirea de iarna a masinii (si nu ma refer fa fite, ci la chestii de baza).

Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauciucuri iarna cu sau fara jante tabla de rezerva. In rest masina este pregatita sa intampine iernile.

Ahh.....si lichid parbriz de iarna. In a mea sigur nu au pus de iarna !

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Modificat de ionut_slatina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci pana acum ar fi lichid de parbriz.

Legat de vopsea, chedere etc, voi cum o sa procedati?

O sa folositi ceara ?

As fi interesat daca se justifica pretul si efectuarea nor astfel de procedee.

Mersi

Modificat de Amyd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate te referi la ceara...

 

daca sunt facute corespunzator, merita banii

 

ai fi uimit ce ramane in porii lacului dupa doar 1 an (chiar daca teoretic tu speli masina regulat si o tii curata)

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate te referi la ceara...

Da, ma refeream la,ceara - oboseala e de vina.

Am editat post ul.

Mersi. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista fite la pregatirea de iarna?! Asta n-am mai auzit-o pana acum... :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista detailing the iarna, de vara, de ce vrei tu, sunt 'fite' peste tot, dar nu e vorba de fite, e vorba cat de pretentios esti cu masina ta, niciodata nu o sa consider asta fita. La urma urmei poti considera fita ca intri pe forum si o arzi cu baietii la intalniri, toate astea se numesc 'pasiune' si atat, nu fite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci RS-ul meu in particular este fita sau RS-urile in general sunt? Mai zi-ne, ca e f interesant...

 

@bZ1, exact asta am vrut si eu sa transmit in mai putine cuvinte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci RS-ul meu in particular este fita sau RS-urile in general sunt? Mai zi-ne, ca e f interesant...

 

@bZ1, exact asta am vrut si eu sa transmit in mai putine cuvinte.

Scuza ma TudorM, nu am vrut sa te supar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci RS-ul meu in particular este fita sau RS-urile in general sunt? Mai zi-ne, ca e f interesant...

 

In general sunt fite, daca vrei sportivitate iti iei GTI nu masina de familie. :blah_:

 

Revenind la treburi serioase, cred ca merita sa "detailezi" masina pentru iarna, inainte de toate,cand dai 30k pe masina.

Modificat de dadu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune-le asta celor cu RS6, E63 AMG etc etc.

 

Subiectul pregatire de iarna nu este unic pt O3, exista topic pt asta. Rog un moderator sa stearga ce-i offtopic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca si rs-ul de la skoda a devenit masina de fitze... Consider ca e o masina de familie cu nisre valenţe sportive atat.

Send from my Nokia 3310

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E funny ca e considerat off-topic ceva pe thread-ul asta unde gasim orice inclusiv prezentari de masini, discutii despre anvelope de iarna, detailing, impresii, how to-uri sa continui? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a cam confundat topicul cu unul de chat. Asta am incercat si eu sa impiedic, desi am facut si eu greseala de cateva ori. Probabil ca daca se taie ce nu are legatura cu titlul, raman sub 10 pagini.

 

@Robi, asa e...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am pus si eu jante + anvelope de iarna.

Jante KFZ8247 + Nokian WRA3. 205 55 R16.

Ca si parere, nu mi am facut inca una, am mers f putin cu ele. Legat de zgomotul de rulare, nu am vazut vreo diferenta intre cele de vara si astea.

Modificat de Amyd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am exact aceeasi configuratie pt iarna. Sunt mai confortabile insa mie mi s-au parut clar mai zgomotoase. Deh suntem subiectivi  :D .

Chiar asa ce presiune ai bagat in ele? Eu am pus 2,4 si mi se pare ca ar fi cam lasate fata de cum ar trebui sa fie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am bagat 2.2 in ele, cum scrie pe capacul de la rezervor ..Nu am observat daca sunt sau nu lasate. Ma mai uit.

Nu stiu cat aveam in cele de vara (e aceasi presiune cu care a fost livrata masina, si am inteles ca se livreaza cu presiuni mari)...

 

Tu ti ai pus si capace de roti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu, mai caut ceva convenabil si cat de cat aspectuos si bun…. nu ma indur sa dau 270 Ron pe capace originale. Daca ai vreo idee te rog da share!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

200-270RON pentru niste capace este ff mult, oricum am inteles ca nu sunt foarte benefice pentru jante (retin zapada etc).

 

Daca gasesc ceva mai ieftin (nou, si sub 100ron) poate o sa iau si niste capace. Pana acum nici nu am cautat. Te anunt daca vad ceva interesant.

 

Momentan as vrea sa ii fac o pregatire de iarna (ceara pentru vopsea, ceva pentru chedere si eventual un rain repellent si un lichid de parbriz mai bun).

La fel, caut ceva mai ieftin (am vazut unele oferte dar mi s-au parut ff mari).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!