Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Nu le tin asa pana in primavara. Cu prima ocazia cand am timp, le iau sa le spal si sa ma interesez de reconditionat.

Flaviuse... cu suspensia, cand o sa iau gropite, o sa ma gandesc mereu la cum arat pe sosea si o sa imi treaca disconfortul, ba din contra, o sa fie o placere uriasa!

Link către comentariu

Santa Monica se reconditioneaza mai greu ca nu au o culoare. Electrostatic merge dar e bataie de cap...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Stiu ca se reconditioneaza greu, ca nu merg vopsite, mi-a zis si Laur. Ma gandeam la un smirghel progresiv urmat de un polish, poate la o mica sudura pentru buza aia nasoala de la accident, dar bineinteles totul facut profi.. cred ca ar iesi ok

Link către comentariu

te°ai mai gandit la fusta de v6? sti cumva unde gasesc codu de original? ma bate si pe mine gandul pe cand trec la evacuare sport

Link către comentariu

@chinto gasesti fusta de v6 pe ahw-shop.de ambele

 

 

@rudi cum de te`ai gandit sa iei anvelopele astea de iarna...???gaseai conti sau dunlop la bani mai putini sigur...

Link către comentariu

Nu stiu ce te face sa crezi ca ce am luat eu e mai prost decat conti sau dunlop. Anvelope Vredestein folosesc si tata si unchimiu de vreo 4-5 ani si sunt super multumiti de raportul calitate/durabilitate.

Link către comentariu

Nu stiu despre altele.. stiu despre ale mele ca sunt foarte ok..prima impresie e foarte buna..nu sunt deloc zgomotoase si se da de volan mult mai usor..

Link către comentariu

Nu stiu ce te face sa crezi ca ce am luat eu e mai prost decat conti sau dunlop. Anvelope Vredestein folosesc si tata si unchimiu de vreo 4-5 ani si sunt super multumiti de raportul calitate/durabilitate.

 

nu am zis ca sunt proste anvelopele alese de tine...

Link către comentariu

ma refeream ca gaseai mai ieftine alta firma si probabil mai bune ...da nu are rost sa ne lungim pe tema asta...sa le porti cu placere!

Link către comentariu

eu zic ca nu ar arata bine, nu sunt estetice parerea mea,mai ales daca ii pui kit de gti

Link către comentariu

Ma gandisem si eu la d-astea - insa am preferat varianta oem cu proiectoare in far.

In plus pe grila dreapta intra aerul spre intercooler.

Link către comentariu

Simti nevoia de mai multa lumina sau de design?

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

De mai multa lumina chiar nu cred ca e cazul.. :))

Imi place cum se vede la alte masini.. dar nu sunt hotarat ca s-ar vedea la fel si la mine.. deaia va intreb pe voi. Stiu ca blocheaza intr-o mica masura aerul care vine la intercooler..dar nu cred ca e asa rau.

Link către comentariu

Mie mi se par cam in plus. Poate daca le-ai pune ceva folie galbena pe ele si becuri galbene pe faza lunga ar mai parea cat de cat. Dar e un maaare "poate". :lol:

post-27999-0-76150200-1386350094_thumb.j

Link către comentariu

Mmnuu prea mi-ar placea galbene.. am vazut asa si mm..nu prea :d daca tot faru meu e alb si astea ar fi galbene..s-ar vedea cam naspa zic eu.. albe si nu foarte puternice ar fi daca..dar cred ca renunt totusi :)) a fost o asa un fulger de moment si la fel cum a venit de repede asa se si duce :))

Link către comentariu

Astazi m-am ocupat de Santa Monica. Le-am spalat si le-am dat jos capacelele cu vw pentru ca nu erau originale (vor veni si alea), astea fiind lipite cu poxipol. Am facut poze si defectelor, ca sa vedeti de ce vreau sa le reconditionez.

2DC71735-9F0D-4914-93BC-1E7BA342B259_zps

44619422-6604-4351-A110-288215E4CD03_zps

FB5141DD-735B-4737-BADB-82FDA6C68C8F_zps

66228C87-DA29-47CF-B085-D7213160D855_zps

0FA3C310-1977-40D1-80AB-B148F4644C6B_zps

73C9BAD0-8E50-4998-8334-BCB3C8998364_zps

7627B7AC-0B78-4DA4-96E6-6DCCB746B37A_zps

862D681E-972C-47F5-BE38-C4A956ECD882_zps

Cu ocazia am gasit si capacele pe care le avea masina cand am luat-o... sunt un pic nostalgic :d Va plac? Cu sau fara?

6C9C636C-6868-4F8E-B704-516BE9A5C399_zps

31B84094-4D0D-480F-9F50-2AD62344ABD4_zps

Am inceput sa ma apuc si eu de plastice. Le-am dat jos pe alea de la sigurante si pe ala din partea dreapta, dar nu stiu cum sa il dau jos pe acesta. Imi spune si mie cineva, va rog?

B3B4F060-1BEF-48EE-89DB-21AF2FD11DC7_zps

Link către comentariu

Vezi ca e destul de greu s-o mai lipesti cum trebuie dupa aia. Mai bine scoti toata consola si cureti/vopsesti doar partea aia.

 

 

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!