Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Masina este foarte, foarte bine! :D Daca adaugi un kit .:R o duci la next-level (pun intended :)) 

Link către comentariu

Salut, cum se reglează oglinda de UK? Vezi bine in ea? Mulțumesc 

Link către comentariu

Masina arata arata de clean :wub: Mi s-a parut mie ca o vad intr-un din live-urile celor de la STACS dar din pacate nu am apucat sa ajung acolo..Cautam si Jetta Mk6 a lui Theo dar nu am vazut-o

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@Rave Kitul de R nu se potriveste cu botul de bora dpmdv. Exteriorul este gata 95%, nu mai fac alte modificari. In schimb, mai am cateva chestii pe lista pentru interior, iar next level va fi motorul.

@UWE Oglinda se regleaza ok, inca ma obisnuiesc cu ea si caut sa ii gasesc pozitia perfecta. Are destula cursa in toate directiile cat sa o poti regla bine. 

@Mask001 Sper sa ajungi data viitoare, atmosfera e tare rau! Am eu o poza cu ambele masini, au fost aproape una de alta :D 

0F630A31-FE79-4CB7-B108-2D4A4902D763.thumb.jpeg.d27374832161cb47882d4a37c094066a.jpeg

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

ai pus doar carcasa pe bratul existent sau ai schimbat tot ansamblul de pe usa cu cel de UK?

Link către comentariu

Pentru reglaje ok se foloseste jumatate din ansamblul oglinzii (de la punctul de rabatare - exterior) si se monteaza pe bratul oglinzii mici. Dar necesita ceva munca mai multa :) 

 

Link către comentariu

Ai putea sa anunti aici pe la eventuri te mai duci? Desi ii urmaresc pe mai multe retele de socializare poate imi mai scapa :) Asteptam poze cu modificarile de la interior cand va fi

Link către comentariu

Am pus tot ansamblul si se regleaza foarte ok. Nu am nici o problema.

Voi scrie si aici la evenimente voi mai participa. Unul sigur este la mare in septembrie. 

Link către comentariu

Arată f bine bolful.Te ai gandit să treci pe un airride?

Link către comentariu

Nu mai da linkuri catre site-ul lui Graeme - e toxic rau pentru portofele :) toti cu G4/ Bora stim asta :D

 

 

Link către comentariu
Bitter_Sweet

Mai arunc si eu cate un fitil, poate poate ?

Link către comentariu

@Arl 150 Nu voi pune air ride, de-aia am ales un coilover mai calitativ si dpmdv (o discutie lunga care nu va avea loc aici) coils>air. 

@Bitter_Sweet E misto si de efect ideea, dar incerc sa ma opresc. Daca tot continui cu diverse lucruri, nu mai apuc sa fac niciodata motorul ?

Link către comentariu
Bitter_Sweet

Corect! E mult mai important motorul. Ce am zis eu a fost doar o paranteza legata de noua modificare la oglinzi. Spor la treaba si sa mai vedem poze ?

Link către comentariu

Stii ce e fain, si ma gandesc serios sa imi pun - luminile de la interior de pe usi - cele de pe fata, adaugate si pe usile spate. E un pic tricky cu spatiul, dar baietii de pe ukmkiv's au ceva tutoriale pe subiect. 

 

Link către comentariu

Si eu vreau sa pun acele lumini in usile spate, insa da, e tricky cu spatiul. Nu le prea poti pune cu bec normal si cam trebuie sa te folosesti de leduri. 

Modificat de Emy D
Link către comentariu

am pus la Golf lumini fata/spate.

in spate, lampa sa lumineze in spate (in jos merge pusa) nu imi dau seama unde sa fie loc pt ea

Link către comentariu

totusi niciuna nu e puddle adevarat.

plus ca nu inteleg, are loc sau a bricolat ceva, nu se vede in spatele usii.

daca punea lampa de pe cant in jos cu led alb si lampa de pe usa cu led rosu era treaba ok. (cum am facut eu pe usile fata)

Link către comentariu

Alea ca la Passat B5 cred ca merg. Nu e chiar puddle adevarat - este la fel ca acela din fata. Curate si cu becuri ok eu sunt multumit de lumina pe care o dau.

Pozitia este singura in care este loc suficient, inca sa nu fie nevoie de decupaje.

Link către comentariu
  • 6 months later...

In primul rand, va salut pe toti. Inca sunt aici si urmaresc tot, dar din diverse motive proaste n-am mai postat. Insa, nu vreau sa se termine anul si sa nu mai fac o postare aici, asa ca fac un mic update cu ce s-a mai intamplat in ultimul timp. 

S-au intamplat mai mult lucruri nasoale, cu greseli multicele din partea mea (ca de incepator ?) dar mi le asum si continui remediera lor ca na, masina e tot a mea si tot la fel de mult tin la ea. 

Dupa show-ul la care am participat mai sus, am facut un mic accident in care am fost de vina si am lovit masina in partea din fata-dreapta. Aripa, bara si cel mai rau imi pare de capacul de la spalatorul de far (de golf, modificat sa se potriveasca pe bara de bora). Am ales neinspirat un service unde sa merg s-o fac, si mai rau, am ales sa urmez sfaturile lor. Cu ocazia asta, am zis ca schimb si usa fata-dreapta (singura piesa care mai avea rugina) si capota (un mic eveniment cu un defect la broasca de inchidere a ei, s-a dat peste cap pe parbriz si s-a indoit), repere pe care le-am cumparat originale din dezmembrari. Asta a fost o decizie buna, in schimb la bara si aripa am urmat sfatul celor de la service sa iau AM ca sunt ok. Ei bine, nu sunt, nu se aseaza bine si nici nu au iesit la culoare. Sunt barbat, imi asum greseala, continuam. Le voi schimba cu repere originale si vospi din nou sper eu la primavara. 

Am gasit si o solutie pentru capacele de la spalatoarele de far (acum am gauri). Sunt formate din doua bucati (prinderea de duza si capacul de pe bara) si am reusit sa fac o combinatie intre ele (prinderea pe duza de golf cu capac exterior de bora astfel incat sa stea bine pe bara). Le voi monta dupa ce schimb bara fata. 

Dupa ce am terminat cu toate astea, am tinut masina pe dreapta pana i-am schimbat distributia si i-am facut si un schimb de ulei si filtre ca era timpul. Ah, mi-au iesit in cale si niste pedale OE cred ca de Audi TT, n-am putut sa sar peste ele ?

Pentru primavara mai am cumparate deja bucsele de la bascula si vreau sa mai cumpar si flanse amortizor si bucse bara stabilizatoare. Astea se vor monta impreuna cu, sper eu, reconditionarea amortizoarelor (nu ca ar fi nevoie in mod special, dar vreau eu s-o fac). 

Acum, masina merge, am tot plimbat-o in ultimul timp si pentru ca am aflat ca pe cauciucuri scrie m+s se va plimba si prin zapada. In continuare, voi lasa pozele sa vorbeasca. 

5485340B-2919-4441-A085-B0D6BA4FB894.thumb.jpeg.d73a48e538a287f7069c00a98aed527f.jpeg939B131E-EBAE-40A2-A57C-5D836490B6A3.thumb.jpeg.9d7eb0b4cb8826cebe7a2a48041a2d32.jpeg146D0BDE-CEDD-4B1E-811E-CF362B7BB7BC.thumb.jpeg.669904c0d0c45b968100f0aad0eb2325.jpegD5622851-AA4F-4C39-A275-AF595419DE89.thumb.jpeg.d8f9d39dc2f6b8e25e94389d15480b28.jpeg0C2D08FF-0B67-455A-8217-202A9020C46B.thumb.jpeg.7cac361d88b89f4bd188ea8a04972dac.jpeg2DC268BF-81D7-4A6E-A9FE-8F39A1E2AA7F.thumb.jpeg.afbb0cf9dd492bc77b7970b77f95b7af.jpegE5F1B77C-63FE-4BC2-9536-DFB30C52F914.thumb.jpeg.8d7395ce93030b3cab48631e325b4fb4.jpegC132AF86-093A-48B8-A158-A18E43EB4A99.thumb.jpeg.9892f2c0fd0a62fdccc13cc2aa15ec70.jpegCF6C075B-0A41-46B4-B496-D9F547F93C6A.thumb.jpeg.f1b0b380bdbc5a2f5a64fa80e2344a6d.jpeg78718F50-ED0E-4899-B31F-3B8820B91965.thumb.jpeg.a8bb72f38fea5cc53119c1702538b300.jpeg

 

 

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!