Jump to content

senzorii de usa deschisa


eur
 Share

Postare recomandată

stie cineva codul la swich-ul respectiv, sau codul la piesele inlocuitoare pentru a putea face comanda la un mahazin de electronice facra sa il dau jos si sa ma duc cu el in mana? cei care au mai schimbat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu codul , dar daca gasesti un modul de inchidere centralizata vechi , switch-ul respectiv este de circa 10mm lungime , 3-4 mm latime si vreo 2.5 mm inaltime iar in mijlocul partii superioare are un butonas mic care culiseaza pe verticala si care face practic contactul . Switch-ul original era prins in broasca cu niste nituri din plastic care s-au taiat usor cu cutterul , iar pe cel nou mesterul l-a lipit cu picatura . Vad ca de mai bine de 2 ani nu mi-a mai facut probleme .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fii mai generos in marimi: 15 mm/10mm/5mm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca se da jos sunt 90% sanse sa l poti curata cu alcool mai greu e de dat jos...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt 98% sanse sa fie defect si sa trebuiasca inlocuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
fii mai generos in marimi: 15 mm/10mm/5mm

Este posibil sa ma insel in privinta dimensiunilor ( am vazut piesa respectiva pentru c

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stie cineva daca sunt si swiciuri cu contacte duble ,unul pt.martor bord si plafoniera iar unul pt. lampa din usa? la mine lampa lucreaza normal iar martorul bord nu la usa sofer.S au e contact imperfect pe undeva ,oare cicuitul trece si prin calc. usii? mufa e cam oxidata la mine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt duble.

DA, trece prin calc de usa ca sa arate in bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 years later...

Ziua bună! Ma chinui ca sa scot yala la Skoda Octavia Tour din 2007, cu închidere centralizată. Am ajuns la stadiul în care cu un torx de 20 trebuie să slăbesc yala ca sa iasa. Nu reusesc in nici un fel: nici cu torx, nici cu imbus  nici cu altfel de cheie. Dacă mă uit pe acea gaură,  nu vad nici un fel de șurub. În schimb mai este o gaură sub aceea pe care ar trebui să am acces la acel șurub pe care nu am vazut-o in nici un tutorial. Oare pe acolo ar trebui să umblu? Cine ma poate ajuta,  îl rog sa o facă! Mulțumesc!

15994828481944586300332341553765.jpg

Modificat de nicutab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, pe ambele gauri  ai cate un surub care se slabeste, ca sa poti extrage butucul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!