Jump to content

Defect indicator / sonda motorina


mihaiP
 Share

Postare recomandată

On 8/23/2022 at 4:31 PM, lupo_bv said:

Cel mai probabil trebuie înlocuită sonda litrometrica din rezervor.

Am rezolvat problema,am demontat sonda litrometrica si era un arc sarit de la ea,facuta la banc,demontata,curata,asamblata,montata pe auto,cealalta sonda din stanga era buna,asa are vw motion doua sonde  din cauza la haldex,si am inlocuit si releul  53 si 109,acum este OK,

15 minutes ago, milica2009 said:

Am rezolvat problema,am demontat sonda litrometrica si era un arc sarit de la ea,facuta la banc,demontata,curata,asamblata,montata pe auto,cealata sonda din stanga era buna,asa are vw motion doua sonde  din cauza la haldex,si am inlocuit releul  53 si109,acum este OK,

Relele 53 si 109 le am inlocuit ptr ca masina se oprea singura,nu conta pozitia ei,adica ramanea fara motorina (apoi se facea aierisirea sistemului alimentare,clasic ,prin slabirea conductelor din cap injectoare)si sunt responsabile pe sistem alimentare-pompa motorina din sonda litrometrica

Modificat de milica2009
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 02.01.2023 at 18:27, milica2009 said:

Am rezolvat problema,am demontat sonda litrometrica si era un arc sarit de la ea,facuta la banc,demontata,curata,asamblata,montata pe auto,cealalta sonda din stanga era buna,asa are vw motion doua sonde din cauza la haldex,si am inlocuit si releul 53 si 109,acum este OK,

Relele 53 si 109 le am inlocuit ptr ca masina se oprea singura,nu conta pozitia ei,adica ramanea fara motorina (apoi se face aierisirea sistemului alimentar,clasic ,prin slabirea conductelor din cap injectoare)si sunt responsabili pe sistemul alimentar-pompa motorina din sonda litrometrica

 

Update:

Nu am rezolvat problema, de cand am demontat pompa acum masina se opreste cand ajunge acul la jumatate, mai exact cand raman cam 30L de combustibil in masina...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!