Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Ordinea e corecta. Pune pinii potriviti,nu e nimic de codat ptr asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut băieți!

Am citit aproape toate paginile și as vrea sa fiu sigur la alegerea mea. Am un B6 din 2010 ceasuri albe high cu RNS510 fără comenzi volan și pregatire bluetooth 9W8 cu modul 1k8035730D și as vrea sa îl schimb cu 5N0 035 730D.  As vrea sa știu dacă ar funcționa ținând cont ca nu am comenzi volan și as vrea sa nu îmi deconecteze sim-ul. Este nevoie și de antena exterioara. (funcționează și fără? ). Original unde se afla antena? În antena exterioara de pe plafon?

Mulțumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5N0035730D si 3C8... sunt pentru masini care au comenzi pe volan

tu ai nevoie de 5K0 sau 7P6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu neaparat comenzi volan. Ceasuri HL,care au meniurile phone...settings...etc si butoane  pe maneta din dreapta ptr control computer bord/sau volan comenzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ceasuri HL cu meniu si butoane pe maneta dreapta. Trebuie sa mai trag ceva fire de la modul la navigație? Si antena unde este poziționată OEM la variant?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu trebuie. Antena, in general pe geamurile din spate si luneta. Eventual poate ne spui si care antena te Interesează 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Antena exterioara este folosita doar in modul de conectare rSap. Nu cred ca cineva mai foloseste acest mod de conectare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este vorba de antena ce iasa din modulul Bluetooth de sub scaunul pasager. Vreau sa pun  un modul ce comunică cu navigație și bc si anume 5no035730 D. Eu neavând acel cablu  cu mufa roz de antena

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Montezi antena gps aftermarket 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Antena GPS la modul bluetooth ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg ce atata zarva...oricum 5N0...D merge si fara antena GSM. Sunt sigur ca asta a vrut sa zica Florin. Greseala de deget..:)

Deci da,se poate monta antena Gsm separat,daca masina nu are si tii cu tot dinadinsul sa-l folosesti Rsap. Altfel,merge si fara ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, vladucianu said:

Salut băieți!

Am citit aproape toate paginile și as vrea sa fiu sigur la alegerea mea. Am un B6 din 2010 ceasuri albe high cu RNS510 fără comenzi volan și pregatire bluetooth 9W8 cu modul 1k8035730D și as vrea sa îl schimb cu 5N0 035 730D.  As vrea sa știu dacă ar funcționa ținând cont ca nu am comenzi volan și as vrea sa nu îmi deconecteze sim-ul. Este nevoie și de antena exterioara. (funcționează și fără? ). Original unde se afla antena? În antena exterioara de pe plafon?

Mulțumesc!

 

in modul rSAP, (5n0 doar asta stie), iti deconecteaza simul de la telefon. Eu am pus antena pe bord, are super semnal, mai bun ca la telefon. Eu am samsung  s20 dualsim, imi deconecteaza sim1 si ramancu sim2 cu date mobile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici vorbeam de 5N0....D colegu'. Asta stie si UHV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaa, nu stiam. Comunica cu ceasuri rosii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea. 5N0...D este doar BAP

Dar se mai intampla si minuni. Am intalnit 3C8...E care afisa pe ceasuri rosii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,confirm si eub3c8..cu litera pe rosii. Nu vb de 3c8..fara litera.

5N0...D am pus pe ceasuri rosii si a mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare 

Are cineva idee de ce îmi afișează asa agenda pe rcd,am ceasuri monocrom și pe ele îmi afișează agenda normal,modul bt este 7p6035730j,passat b6 2009.Mulțumesc 

Screenshot_20210320-181114_Gallery.jpg

Modificat de mihai_mihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asigura-te ca ai agenda pe telefon, nu pe Sim.

Can accesezi o [cenzurat] din aia...vezi un nr de tel? Nu afiseaza nume/prenume contact sau nici numar telefon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Agenda o am pe telefon, numele/prenume nu afișează nimic, daca întru pe contact îmi afișează ca în poza,înainte am avut un modul 5n0 cu d la final și îmi afișa corect.

Screenshot_20210320-182421_Gallery.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm ciudat. Incearca sa scoti o borna a bateriei 2 min si vezi dupa. Altfel, s-ar putea sa fie nevoie de un update sw al Rcd ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am încercat sa scot borna câteva minute și la fel face,am cautat ceva detalii despre update soft pt rcd 510 și nu am găsit nimic. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SW 0130

HW 036

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterge si asociaza iar, vezi daca le copiaza/afișează corect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!