Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

M-am uitat pe topic...... ce nu inteleg este daca merge si cu Nokia (rSAP) si cu iPhone fara sa modifici setarile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, am incercat cu o Nokia sa vad daca am SMA in mxidot, merge .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum pot sa fac update la interfata BT cod 3C0 035 730 B? Nu imi apare agenda telefonica pe RNS510 iar daca apas butonul PHONE doar imi trece muzica pe mut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca are cineva un adaptor de vanzare sunt si eu interesat (sau macar daca e cineva din Bucuresti sector 6 sau sector 1 care are si care sa ma lase sa fac un test...)

Intrebare: am modul Bluetooth nokia sub scaunul din dreapta si dispozitivul de pe consola in care se pune adaptorul. HU la masina mea este RNS300. Nu am comenzi pe volan de nisi un fel. Sa inteleg ca in cazul asta sistemul va functiona doar prin comenzile pe care le fac din telefon si se va auzi in boxele masinii.

Sistemul RNS300 preia ceva din informatiile carkit bluetooth?

Displayul multifunctional din bord afiseaza informatii?

Masina are un microfon separat pentru preluare voce? (sau de asta se ocupa in continuare microfonul telefonului?)

ce avantaje as avea sa folosesc sistemul acesta OEM si nu as opta de exemplu pentru un kit Parrot CK3100 care costa aprox 300 lei sh?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti ofer eu ajutorul. Suna-ma maine si ne intalnim si faci test cu adaptorul meu. Tot cu rns300. Nu afiseaza pe display-ul masinii nimic, nici pe cel al playerului ci doar acustic cand se conecteaza si suna, te avertizeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc, o sa te caut.

pana atunci, partea cu microfonul cum e? se foloseste de microfonul telefonului sau exista prin masina vreun microfon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foloseste microfonul si difuzoarele masinii. Ciudat mi se pare in cazul meu <la modelul meu de car kit> ca atunci cand suna telefonul se aude in difuzor "melodia" telefonului cand suna dar nu preia muzica din play. Vorbesc de iphone 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si unde e pus microfonul asta in masina?

m-am tot uitat dupa el dar nu l-am vazut...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred <nu am verificat> ca undeva in plafoniera la mijloc. Nu stiu daca mai exista si altele si nu stiu cum "le cauti".

Testul cred ca e edificator.

Modificat de DonzDonz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa ma lamuriti si pe mine! Zilele astea doresc sa achizitionez un adaptor cu touch (nu am mai probat vreunul pe masina, iar tel. meu este Samsung Galaxy S Advance). Am suportul acela de adaptor lateral dreapta si "the black box" sub scaunul pasagerului. Ar putea exista vreo problema la conectivitate? Daca nu, este o problema daca seara, de ex., scot adaptorul din suport si-l montez din nou a doua zi dimineata? Asta pt. a nu trezi tentatii nedorite.... Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu nu tre sa fie nici o problema, mai ales daca il dai jos dupa ce ai scos cheia si respectiv, il montezi inainte sa pui contact....

asta vrei sa ti-l iei, da? 3C0051435TA

cat te costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, acesta este! 100 Euro. Deci trebuie sa-l montez si sa-l demontez dupa ce iau contactul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci daca planuiesti sa nu il lasi in masina, pune-l in talpa inainte sa pui contactul si ia-l jos dupa ce ai scos contactul, avand in vedere ca se alimenteaza la contactul pus. asa nu o sa ai surprize de genul "n-a facut pairing" cu tel. etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

Ma poate indruma cineva sa pot conecta telefonul prin BT la masina? Ce mi-ar trebui? Atasez poze cu dotarile masinii. Mentionez ca are RNS 510 si suport pe bord fara butoane.

Multumesc.post-110383-0-75791100-1351097819_thumb.post-110383-0-77429400-1351097828_thumb.post-110383-0-56344000-1351097835_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dat cautare sa vezi ce device-uri gasesti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat din Polonia un modul VW Bluetooth compatibil IPHONE 3C8 035 730 C PREMIUM si nu il pot folosi la mine deoarce eu am bordul rosu si pe acest model nu merge .daca cumva este cineva interesat ...

zoom-loader.gifzoom-loader.gifzoom-loader.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt eu interesat, asa cum ti-am scris pe PM.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma intereseaza in ultima vreme problema conectivitatii BT, asa ca incerc sa sumarizez, din cate am citit pana acum:

1. daca am bordul cu MFD+ rosu, nu o sa functioneze afisarea pe MFD+ si nici comenzile de pe volan. Trebuie sa am minim RCD510 ca sa folosesc touch screenul pentru a controla telefonul.

2. daca montez un adaptor BT original trebuie sa aleg 9w2 sau cel mult 9w3 si atunci o sa am afisaj pe MFD+ si o sa functioneze si comenzile pe volan, dar atunci trebuie ca telefonul sa stie RSAP. Asta inseamna ca trebuie sa am agenda pe SIM

Concluzia: ca sa mearga un adaptor de generatie noua, care sa stie HFP, trebuie schimbat clusterul cu unul alb+rosu, cu MFD+ alb-negru. Atunci vor functiona probabil si comenzile pe volan pentru navigatia RNS315, care s-a montat numai pe masini cu clustere alb+rosu si MFD+ alb-negru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

Ma poate indruma cineva sa pot conecta telefonul prin BT la masina? Ce mi-ar trebui? Atasez poze cu dotarile masinii. Mentionez ca are RNS 510 si suport pe bord fara butoane.

Multumesc.

Iti trebuie un adaptor pe care il introduci in talpa suport de telefon http://www.ebay.de/i...=item4abd4b49a7 sau mai bine schimbi modulul bluetooth cu unul nou http://www.carsystem...ade,id416.html

In felul asta ai scapat de acel adaptor si in plus, modulul se integreaza cu navigatia si cu MFD-ul. Iti trebuie si o antena gsm pentru rSAP.

Modificat de Tibo78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ma poate lamuri si pe mine ce imi trebuie ca sa pot folosi functia bluetooth pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!