Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Multumesc, poti sa mi spui la ce pagina ? Vreau sa stiu ce sa cumpar si unde sa l montez..

8 hours ago, spido said:

Lipseste cablajul ptr stereo.Gaseai raspuns/rezolvare in paginile anterioare.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca si cautatul e greu...ce sa mai zic...

Uite...caut eu ptr tine...vezi la pag. 150 postul lui Florin.E mura-n gura...daaar,ai nevoie de fire,pini,indeminare,rabdare,scule...etc.Tu nu ai avut rabdare sa citesti 6 pagini...ce sa mai zic.O zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 minutes ago, spido said:

Daca si cautatul e greu...ce sa mai zic...

Uite...caut eu ptr tine...vezi la pag. 150 postul lui Florin.E mura-n gura...daaar,ai nevoie de fire,pini,indeminare,rabdare,scule...etc.Tu nu ai avut rabdare sa citesti 6 pagini...ce sa mai zic.O zi buna!

Multumesc, mai trebuie facut codare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciao, am nevoie de ajutorul vostru pentru ca am incercat sa fac o modificare fara sa citesc inainte efectele ei. In urma cu ceva timp am primit de la un prieten un modul bluethoot pentru a putea folosi telefonul de atunci (iPhone), dar nu am fost suficient de atent daca mai pot folosi comouterul de bord din comenzile volan. Pana in urma cu o luna nu m-a deranjat asa tare pentru ca am avut iPhone, dar acuma ca am trecut la Android, as vrea inapoi toate functiile initiale care le puteam accesa din comenzile volan. Pe langa toate astea nici macar nu ma mai pot conecta cu noul telefonu, pentru ca nu gaseste masina. Atasez poze cu modulul bluethoot si dotarile masinii. Vreau sa stiu daca este compatibil acest modul pentru masina mea, nu mai stiu ce modul am avut inainte, atat mai tin minte ca era ceva cu Nokia. Multumesc anticipat celor care vor sa ma ajute..

20190216_204024.jpg

20190216_204000.jpg

Bordul masinii..

20190216_204504.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu este, deoarece tu ai ceasurile vechi, iar modulul acesta comunica pe Bap. Trebuie sa cumperi unul care lucrează cu ceasurile roșii - un 7p6, 5n0...D, etc. Codurile sunt postate de multe ori pe forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok.. multumesc, Florin ! modulul acesta a fost luat (primit) de pe un passat b7 din cate imi aduc aminte...dar o sa caut unu cum am avut inainte.. sper sa nimeresc exact la fel ca sa pot folosi toate optiunile masinii. Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am achiziționat de curând un adaptor pentru bluetooth model 3C0051435PA pentru VW Polo 6R/2012 dotare Highline. Ma poate ajuta cineva să-mi spună cum pot schimba limba de dialog pentru comenzile vocale?  În momentul de față cand apas pe microfonul de pe volan pentru comenzi vocale limba de dialog este germană.  As vrea sa setez in romana sau engleza. Adaptorul este luat de la reprezentanta din Cluj Napoca. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!am incercat sa activez bluetooth ul cu vcds am bifat acolo sa fie vizibil am salvat dar nu gasesc nimic cu tel mobil poate cineva sa descrie de la a la z toti pasii ce trebuie facuti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

IMG_20171008_130427.thumb.jpg.9f0a54d1492a9fc830af44255da7e6c0.jpg

Modificat de mike77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa mearga...daca e codat coerct si modulul e functional.Vezi sa nu fie codat cu cradle..e postata codarea in urma...si de mine si de Florin..cauta putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum imi dau seama daca e codat cu cradle?si ce inseamna asta?deschid iconita cu navigatie si imi apar in stanga niste coduri si ce corespunde fiecare de acolo nu mai stiu ce sa fac m am uitat la tutorial pe youtube si acolo e altfel!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci mergi la cineva care se pricepe.

LA long coding pe modulul de telefon ce apare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ma pricep si eu doar ca ceva nu merge cum trebuie o sa ii dau de capat o sa iau de la zero si o sa fiu atent poate undeva nu fac ce trebuie am facut poze cum apare dar depasesc 4 mega !

IMG_20190220_160055.jpg

IMG_20190220_205952.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, mike77 said:

Cred ca ma pricep si eu doar ca ceva nu merge cum trebuie o sa ii dau de capat o sa iau de la zero si o sa fiu atent poate undeva nu fac ce trebuie am facut poze cum apare dar depasesc 4 mega !

IMG_20190220_160055.jpg

IMG_20190220_205952.jpg

Atunci era suficient sa cauti pe pagina anterioara. E pacat ca repetam aceleasi informatii, pe fiecare pagina.........

On 1/22/2019 at 9:07 PM, F l o r i n said:

Întra la long coding și alege 40 sau 50....Bt on, cradle off..... Chiar acum am facut una în aceeași situație 

 

On 1/22/2019 at 9:51 PM, F l o r i n said:

Nu lucrez cu asa ceva.... Bifează mai sus și vezi dacă merge. După codare, ștergi conexiunile vechi și dă-i bt pe vizibil - astea se realizează din 10-adaptari

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi da raspuns ca diagnoza nu e originala si nu pot modifica long coding !de unde se poate cumpara o diagnoza care poate modifica codarea!?

Modificat de Manuel N.
Esti offtopic! Urmeaza sanctiune!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua. Sunt nou pe acest forum dar am citit destul de multe legate de conectarea telefonului la modulul bluetooth din dotare. Am  passat cc din 2009 ceasuri albe rns510 comenzi pe volan , masina este echipata din fabrica cu un modul 1K8 035 730 pe care din pacate nu am reusit sa-limperechez cu telefonul , nu raspunde la comenzile de pe volan doar face mute din butoanele de pe rns. Am cautat pe forum si din cate am inteles este nevoie de folosirea VCDS pentru schimbarea unor setari . Am considerat ca e mai simplu sa cumpar un modul nou si am cumparat un 5N0 035 730 C  . Totul super pana la imperecherea cu telefonul . Atunci mi-am dat seama ce inseamna RSAP . Folosesc doua telefoane Sony care nu au RSAP.  De aici am nevoie de ajutorul vostru  , nu mai vreau sa arunc banii degeaba. As vrea sa stiu concret un cod de modul pentru a putea folosi telefonul eventual preluarea agendei telefonice streaming si afisare atat pe bord cat si pe ecranul rns. Mentionez ca sunt in reteaua vodafone. Va multumesc pentru raspuns si va rog sa nu ma condamnati ca nu am gasit un raspuns in postarile anterioare,de mare ajutor de altfel,dar sunt total incurcat in multitudienea de coduri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt raspuns Spido. Mai am totusi o intrebare. Din pozele pe care le vad pentru modelul 3C8... reiese ca are mufa pt antena, asta nu inseamna rsap? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc Al Bundy. Înseamnă că 3C8... știe și una și alta. Face alegerea automat? Scuze ca insist pe acest subiect dar nu prea as vrea sa fac tot felul de setări cu VCDS și oferta pentru acest cod este mai mare decât pt celelalte de aceea l-aș prefera. 

Modificat de Manuel N.
Foloseste functia "search". Citeste regulamentul forumului. First/last warning.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!