Jump to content

Codari VCDS pentru B7 (numai verificate!)


Geisterfahrer
 Share

Postare recomandată

   Incerc sa activez CH si LH pe un passat b7 2012 cu senzori lumini + ploaie , ca rezultat cand deschid masina se aprind DRL + proiectoare (asa am si vrut) si cand inchid masina nu se aprinde nimic nici DRL nici proiectoare ( daca nu merg amandoua , macar sa se aprinda DRL ) . Aveti idee de ce ? Din cate am citit ba la unii merg , ba la altii nu...

    In BC este bifat LH si CH si setat pe 10 S

Modificat de RmD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CH nu se activeaza dintr-un flash faza lunga? La mine asa e. Cu durata setata din BC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In VCDS daca pun pe manual merge cu flash, daca e pe automat nu mai merge deloc ! Si in BC si in VCDS am setat 10 sec !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La incuierea masinii nu trebuie sa se aprinda nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai scot contactul inchid masina si nimic ! Nu asta e rolul CH-ului ? Cand cobori din masina sa ramana luminile aprinse ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, asta e ch, cand cobori din masina, sau cand deschizi usa sa se aprinda, sau sa ramana aprinse de la scoaterea cheii din contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A reusit careva activarea si functionarea functiei rain closing ? Eu am activat , am activat si din RLS , mi-a aparut si in CB noua functie Rain Closing care e bifata , dar tot nu clinteste nimic ! Am omis oare ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare colegi. am cautat pe forum ceva codari dar nu am gasit pentru passat b7 (am gasit doar la octavia 3 si nu stiu daca se potrivesc)

imi poate spune cineva codarea pentru Afisare pe maxidot cu cati l trebuie sa alimentezi / Display Gallons Consumed?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate nu ai asemenea functie, pentru Passat B7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa inteleg ca la octavia se poate si la passat nu? Aiurea....

dar atunci asta ce mai e?

Modificat de Razvanmc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie vazut ce versiune are la ceasuri si ce camp corespunde si daca se poate face cu VCDS-ul.

 

eu nu am gasit pana acum, dar nici nu am cautat.... am niste ceasuri acasa, o sa incerc sa ma joc pe ele, sa vedem ce avem la dispozitie....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi pe 17-Instruments in Adaptation, canalul Volume Replenished.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat eu acum pe  canalul  Volume Replenished dar imi da eroare. Ar fi fost fain sa fi activat functia asta.

O seara frumoasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa incerc si eu la cateva B7 si revin cu feedback.

 

am uitat aseara, am avut de montat tempomat la un VW Alltrack 2014, trebuia sa incerc la el.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa revin si eu cu feedback zilele urmatoare...momentan nu am acces la un vcds

@Hayate multumesc pt codare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut odata un IC premium de B7 sau de passat cc facelift la care era activat din fabrica functia era fabricat in 2012

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am incercat si eu azi dar si mie imi da eroare pe canalul  Volume Replenished .

in schimb am setat semnalzarea de la 3 la 5  - asta a mers si e chiar folositoare ca 

nu mai dau de 2 ori din maneta ptr viraje in scurt. :))

daca mai reuseste cineva chestia aia cu afisatul litrilor de alimentat, sa puna pe aici ca e tare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

eram dator cu un feedback. Am facut rost de un vcds in seara asta si am incercat activarea a patru optiuni. Am reusit sa activez 3:

- volume replenished

- tear drop

- inchidere geamuri din telecomanda fara sa tin apasat butonul (aici am vrut initial sa se inchida geamurile direct la incuierea masinii. Nu a iesit chiar asa...se inchid doar daca apas pt 2 sec)

Nu am reusit activare staging, dar o sa mai incerc

seara frumoasa va doresc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai adresez o intrebare celor care au optiunea de volume replenished activa: ati facut vreo comparatie intre cantitatea indicata si pompa de combustibil? Si daca da, ce ati observat? Eu am incercat (nu am facut plinul dar imi arata 50 si am bagat vreo 19 si ceva) si observ o eroare de vreo 3-4 litri. 

Scuze daca postarea e off topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am activat si eu functia asta care indica cat sa alimentezi , insa eu aveam rezervorul plin si imi indica exact asa Refuel --- , Nu indica cat trebuie alimentat , e din cauza ca e plin rezervorul si isi va revenii sau nu functioneaza ? Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Functia asta arata din 5 in 5 L. Adica daca in rezervor iti incap 5L iti arata: 5L. Daca iti incap 9L iti arata: 5L, daca iti incap 10L iti arata 10L, daca iti incap 11L tot 10L iti arata.

Mie imi arata corect, am alimentat cu 64L (pana la plin), si imi arata pe bord ca trebuie sa alimentez cu 60L.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles , abia am activat-o si nu stiam de ce nu imi arata decat --- ! Multumesc de raspuns ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!