Jump to content

Codari VCDS pentru B7 (numai verificate!)


Geisterfahrer
 Share

Postare recomandată

Plierea nu merge la vw, doar la skoda. Si la b7 nu tin minte exact, dar la b6 merge. Pe rls ce optiuni ai ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Exact, la B6 merge. La B7 nu. Ia uite cum se cheama threadul asta... ;) Si plierea merge si la golfuri, daca au scaunele cu memorie sau motoarele de la oglinzi de un anumit tip etc, dar suntem offtopic...

Modificat de dinu_s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

cum pot sa anulez eroare de  bec ars din bord? sa nu imi mai apara chiar daca am un bec ars?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca functioneaza pe actuala platforma-incearca daca merge prin nifarea cold xiagmpsis active ptr necurole respective

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:sly:

 

debifezi cold diagnosis active, pt becurile respective.... e posibil sa suporte sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar la prima "folosire" a becului/becurilor arse o sa-ti apara in bord...Cold diagnose le face verificarea doar la punerea contactului...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La B7/ feb2013 cu BCM standard nu merge Cold Diagnosis la retrofit xenon, pe faza lunga la activare shutter.( ramane bec ars) BCM 3AA937087G , ar fi trebuit macar .......J Z1F sau ZGG.

La Polo 6R a mers Cold Diagnosis la retrofit xenon pe faza lunga chiar daca shutterul consuma doar 0.2A.( 6R937087H cu 0230).

De la aparitia BCM cu N variante ( in principal, hardware, adica placa pcb este fara piese) este importanta verificarea propriu-zisa.

Sunt nenumarate cazuri in care este acceptat codul , se executa ,... dar fara finalitate.

Modificat de Mecatronic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

- reglarea temporizatorului stergatorului de pe hayon? Ideal ar fi de fapt sa fie sincronizat cu cel de parbriz :D

 

Vad ca n-a raspuns nimeni la asta...se poate sau nu? Daca da, cum?

E de-a dreptul stresant sa tot dau drumul si sa opresc stergatorul din spate in functie de cata apa ajunge pe hayon...chiar si la Corolla (2004) am 2 viteze pentru stergatorul spate... :(

Modificat de Geisterfahrer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU se paote altera intervalul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Naspa. Rau. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, poate ca multi vor rade dar am si eu o problema(ma zgarie pe retina).Pe afisajul CB, acolo sus de tot exista un cesulet ,electronic destul de folositor,(sa zicem uneori).E, poate cineva sa ma ajute sa modific acel afisaj si sa-mi arate cifra 13 (sau14,15...) atunci cand trecem in post meridian ?? M-am tot jucat pe la butoane si nimic, precizez ca masina e in garantie si nu sunt sigur daca pot pune pe ea vreun laptop pentru a umbla in setari, daca da as ramane recunoscator.

 

Va multumesc anticipat.

 

p.s. Daca am postat unde nu trebuie imi cer scuze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In setarile comp de bord nu ai setare de afisare a orei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.

in setarile de la maxidot, cu comenzile dp volan te duci la Time si acolo activezi 24 h mode.

asa rezolvi problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am comenzi pe volan, daca se poate si altfel....astept pareri,Merci

Modificat de roby79
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar, setari ai pe BC ? .... daca da, mergi frumusel din manetuta, de unde schimbi meniurile si acceseaza Time.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

nu stie cineva codul de login pentru instruments?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut, am un B7 de vreo 2 zile si pe MaxiDot, cand era in germana, aveam viteza in km/h afisata central, acum, dupa ce am schimbat in engleza, nu mai am viteza afisata central, ci undeva mai jos in mph, cum as putea reveni la km/h afisat central de MaxiDot... am tot rasfoit meniul dar nu am gasit decat setarea de la unitati de masura la temp (grade C sau F) si la consum (l/km, etc...). Am varianta cu comenzi pe volan. Daca ii dau o resetare la setarile de fabrica poate sa isi revina ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dezactiveaza afisarea vitezei alternative.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

A reusit cineva sa aprinda semnalizarile, gen usa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la B7 sau la Passat-ul CC din semnatura ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge, fara nicio problema !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!