Jump to content

Codari VCDS pentru B7 (numai verificate!)


Geisterfahrer
 Share

Postare recomandată

2. Sunt vreo 2 persoane care au reusit dar am inteles ca este si o modificare hardware, nu doar software. (si nu se poate cu VCDS)

3. La Dynamic Light Assist sunt alte faruri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.da, cu alarma viper

2. Da. Modificare hw a camerei si update sw

3. Alte faruri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 1. oare ce e alarma viper? Eu am alarmă din fabrică și mă gândeam că se poate realiza cumva și din soft chestia cu kessy și oglinzile. Din cheie merge să rabatez oglinzile la închidere.

La 2. mi se pare grozav de dubios că trebuie să faci modificare HW a camerei, din moment ce el vede semnele de circulație dacă nu ai hărți încărcate.

La 3. e clar, subiect încheiat :D

Modificat de pmndaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.cea cu canbus pt vw.

2. Tu vezi doar limitele de viteza din rns. Acelea le are harta in memorie? In ceasuri ce iti afiseaza? Sau unde iti afiseaza semnele de care zici? In ce tara esti?

Stiu ce vorbesc. Modific aceste camere ca sa mearga, nu vorbesc din carti

Modificat de Yogurd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2. Sunt în RO. Dacă am hărțile de West instalate, îmi citește limitatoarele de viteză de pe stradă, din RO, și mi le arată pe MDF. Dacă pun hărțile de East, zice că Traffic Sign Recognition nu e disponibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e un limited function

Eu vorbesc cu hartile de est, iti arata in cluster atat limitele de viteza cat si deasirea inyerzisa, sfarsit de restricytii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu hărțile de est nu afișează nimic în MFD, asta era problema pe care încercam să o rezolv. Să-l fac să ia exclusiv indicatoarele de pe stradă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ce vrei tu este exact ce iti spun eu. Si se face doar cum iti spusai eu.

Sau, poti sa instalezi cam 3Q, cea noua. Dar trebuie schimbat rns ul cu Mib2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred că o las în pace, nu țin atât de mult la chestia cu semnele afișate în bord încât să schimb camera. Doar că mă gândeam că poate este vreo soluție pur software :D

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare !! am o problema , as aprecia daca m-ar ajuta cineva  am schimbat luminile cu led la passat b7 , si cineva mi-a facut coding dar mi-a inchis drl becurile de jos si un bec din revers , intre timp am fost la reprezentanta vw si au schimbat long coding , am pus vechile becuri ERROR nu mai apare dar in schimb nu fuctioneaza drl si nici revers , Pareri??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am și eu o problema la un Passat b7. 

Am activat cu vcds comming home și leaving home, mi-au apărut in mfd dar nu reușesc decât comming home sa îl fac sa funcționeze atunci când scot cheia din contact, trag odată de maneta de faza lunga și deschid usa. Blochez masina și rămân becurile aprinse 10 secunde. Leaving home nu vrea de nici un fel. Trebuie sa fac ceva anume? Sau cum sa fac sa se activeze ch fără sa mai acționez maneta de faza lunga.  

Va multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr LH e pus comutatorul pe auto? CH functioneaza corect. Banuiesc ca ai senzori lumina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inițial nu am avut senzor de lumina. Dar i-am montat eu un nou comutator de lumini cu senzor de lumina. Și da, butonul sta pe auto mereu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Denis, ai montat senzorul original din parbriz sau buton auto cu senzor - chinezaria de pe bord ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buton auto cu senzor. (Chinezărie de pe bord) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PAi si atunci cum ai vrea sa ai full functional CH si LH ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu credeam ca poate funcționa și fără senzorul de lumini automat. Eu am pus senzorul doar ca sa se aprindă farurile automat când e întuneric. Nu pentru ch/lh 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

??

Deci, ca sa imi continui ideea .....senzorul chinezesc nu face decat sa aprinda-stinga farurile, cand mergi cu masina.

Vrei integrare in sistem, cu functionalitate ca de fabrica....atunci trebuie alt parbriz, senzor de lumina, oglinda interioara cu suport pt senzor lumina.

Alfel nu iti va merge CH si LH, la modelul tau. La modelele mai vechi...G5..B6..etc...se putea activa si fara senzor de lumina

 La cele cu BCM, nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Mulțumesc mult pentru lămuriri. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am o rugăminte dacă stie cineva unde trebuie să verific  să rămână ușile încuiate când sunt închise din telecomanda. La mine dacă închid din telecomanda, din interior pot deschide. 

Modificat de crix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur cu motorul oprit .de aceea întreb pt ca la vechiul b6 când încuiam din telecomanda nu se deschidea nici de afară  nici din înăuntru .poate e setat ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca masinile mai noi, de ex, o jetta din 2015, nu mai au functia SAFE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare nu mai au fizic  sau e dezactivată ?

Modificat de crix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!