Jump to content

Polish-are


toni
 Share

Postare recomandată

Merci!

Pe site lor m-am uitat, nu am vazut ca ar fi ceva pt membrii forumului... :D

Dar 15% suna chiar foarte bine!

Modificat de Chera
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai as vrea sa ma duc si eu la ei pt. un pachet de servicii...dar cum dovedesc ca sunt membru?! :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai citeste si tu link-ul pe care l-am pus mai sus. Eu nu a trebuit sa dovedesc nimic. Am spus nick-ul. Asta in caz ca esti din Bucuresti, ca nu scrie la profil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ExpertDetailing
Multumesc, Rapier

Suna la 0726 728 218 si precizeaza nick-ul pentru a beneficia de reducerea acoradata membrilor VWFORUM. Poti afla si alte detalii...tot la acelasi numar de telefon.

O seara buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Am fost pe la Expert Detailing pentru ca imi lovisem usor bara din spate si aveam nevoie de un mic polish.

Mentionez ca sunt un client mai vechi al lor: pe Skoda pe care am avut-o inainte am pus la ei folii 3M pe toate geamurile, i-am facut tratament de iarna complet, pe Passat-ul actual mi-am pus folii Llumar (nu mai vorbesc de prieteni trimisi de mine la ei). Pana acum am fost multumit de ei.

Insa ultimul contact m-a lasat lejer dezamagit. Sa va explic:

Aveam vreo 3 urme pe coltul barii din spate, de cativa cm, care au necesitat vreo 3-4 minute de polishare.

Pentru care am platit 500.000 lei :hainoroc: . Pentru polisharea unei suprafete de doua palme?! Pai daca polisham toata masina inseamna ca ma ducea la vreo 15.000.000 lejer. In plus, in urma celor citite pe site-ul lor, am intrebat-o pe tipa de la casierie (sau receptie, ma rog) daca pe vreme ploioasa nu se face reducere. Mi-a zambit amabil si m-a informat ca numai pentru sume mai mari, nu pentru o asemenea suma :lol: (cu toate ca pe site nu exista o asemenea specificatie). Nu vorbesc ca dupa ce i-am dat banii ne-am uitat unul la altul cateva secunde (moment penibil), dupa care, vazand ca nu mi se da nici un bon, nici o chitanta, factura, ceva, am plecat :hainoroc: . Frateee, pai daca 500.000 e la negru, daca ceream si factura cat ma costa? :lol: ) Despre reducerea oferita pentru membrii forumului, in aceste conditii nu am indraznit sa mai intreb :P

Acum sa nu fiu inteles gresit, nu suma ma intristeaza pe mine, ca nu ma fac la 500.000 (din fericire :P ). Dar atitudinea nu prea mi-a placut. Poate oi fi eu mai pretentios (sau chiar lejer paranoic :P ), dar, sincer, nu mi se pare un comportament OK. Asta nu inseamna ca nu o sa ma mai duc la ei cand o sa am nevoie, dar nu ar strica daca ar mai revizui cate ceva. Am descris toate acestea pentru un scop constructiv, nu pur si simplu ca sa critic. Nu se stie cum, cu o astfel de atitudine, pot sa piarda clienti importanti. Daca vine unul cu o problema asemanatoare si e tratat la fel, iar tipul are un parc auto pe care ar fi vrut sa-l aranjeze la ei ... cine stie ... poate se razgandeste.

De mentionat ca am fost la punctul lor de lucru din Crangasi (langa Semanatoarea). De obicei ma duceam la cel din Drumul Taberei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ExpertDetailing

Buna seara,

E regretabil ca ati fost nemultumit de situatia respectiva si sper ca pe viitor sa nu mai apara astfel de probleme. Am inteles de la receptionera ca vi s-a comunicat in avans pretul serviciului si faptul ca nu includea TVA. Este adevarat ca tarifele pentru servicii individuale sunt mai putin avantajoase decat cele pentru pachete (spre exemplu un pachet de detailing exterior costa 357 ron+tva, iar membrii vwforum au pretul de 304RON+TVA). Si tocmai pentru a veni in intampinarea clientilor care au de remediat probleme de genul celei pe care ati dorit sa o solutionati, am introdus garantia la pachetele de detailing exterior in baza careia va remediem gratuit problemele estetice aparute accidental in perioada de garantie.

Referitor la reducerea de ploaie - ea nu mai este disponibila cateva luni (datporita faptului ca nu era solicitata) si nu mai este anuntata nici pe site. Chiar si atunci cand era disponibila se oferea doar pentru pachete de servicii sau aplicare folie, nu si la servicii punctuale. A fost insa inlocuita cu reduceri pentru clientii care solicita noi pachete de servicii in perioada de garantie sau pentru cei care se programeaza cu mai multe masini.

Detalii suplimentare gasiti aici: http://www.expertdetailing.ro/ro/57_46_index.php (garantie si reduceri)

Am sa reiau si indemnul ca intotdeauna cand aveti o nemultumire legata de orice aspect al activitatii noastre (si nu o puteti rezolva pe loc) sa sunati la unul din telefoanele mobile de pe site: 0722 122222, 0742 122222, 0788 122222 sau sa ne scrieti pe email.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum vreo 3 luni am facut un tratament complet la voi

Am vazut insa ca acum aproape toata masina este plina de pete de grasime care se vad doar de aproape.

E normal sa apara asa repede?

Din ce spuneti voi trebuie sa imi protejeze vopseaua si lacul.

Ce pot face?

Modificat de Cristi_fx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles de la receptionera ca vi s-a comunicat in avans pretul serviciului si faptul ca nu includea TVA.

Va multumesc pentru raspuns!

Totul este OK, mai putin ceea ce a afirmat receptionera. Nu mi s-a comunicat nici un pret in avans, iar despre TVA nici nu a fost vorba. Daca pretul de 500.000 este fara TVA, inseamna ca oficial, pretul ar fi fost 600.000 pt. polisharea unui colt de aripa in 3-4 minute?! :vaidecapulmeu: Cam scumpic as zice eu, dar asta e, preturile vi le faceti dumneavoastra cum stiti mai bine.

Oricum, asa cum am mai spus, nu am facut remarcile acestea ca sa critic, ci doar cu scopul de a colabora intre noi, de a ne spune ce ne deranjeaza si de a gasi solutii (pana la urma si asta este unul dintre scopurile forumului :P ). Nu inseamna ca sunt nemultumit de Expert Detailing si ca nu o sa mai apelez la serviciile dvs. Nici vorba.

Va multumesc inca odata pentru raspuns si sa auzim numai de bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ExpertDetailing
acum vreo 3 luni am facut un tratament complet la voi

Am vazut insa ca acum aproape toata masina este plina de pete de grasime care se vad doar de aproape.

E normal sa apara asa repede?

Din ce spuneti voi trebuie sa imi protejeze vopseaua si lacul.

Ce pot face?

Treceti pe la centrul unde ati facut tratamentul ca sa vada despre ce este vorba.

Sealantul aplicat nu previne depunerea de substante pe masina, ci doar intrarea lor in porii si imperfectiunile lacului/vopselei. Cel mai bine este sa ne faceti o vizita cand aveti timp ca sa vedem cum va putem ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am si eu o intrebare: am vopsit recent masina, iar pe unele suprafete apare efectul de coaja de portocala. Nu e dezastruos, dar e acolo. Nu l-am observat chiar cand am luat masina, insa intelegerea e sa ma duc sapt viitoare probabil sa-i faca un polish (asta pentru ca sunt ceva impuritati in vopsea, ici si colo). Intrebarea e, se poate scoate efectul asta doar prin polish? Sau daca nu, ce ar trebui facut?

Intreb pentru ca am citit pe net si sunt firme (in state ce-i drept) care scot coaja de portocala si iese ceva incredibil. Tot ei ziceau ca si 99% din masinile noi apare efectul asta, lucru verificat si de mine, de vreo 2 saptamani ma tot uit la masini pe strada :Driver:.

Mersi

Modificat de jmf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Intreb doar din curiozitate si poate pe viitor o sa am si eu nevoie sa fac.

Deci : zilele trecute am vazut intr-o parcare o masina data cu polish. Eu nu ma pricep prea tare, dar mi-am dat seama ca e data cu polish deoarece in soarele puternic se vedeau niste dungi curbe, ca in fotografiile acelea - holograma, cum sa va spun, deci se vedea numai in soare. Nu stiu cu sa va explic mai bine. Sper sa intelegeti.

Intrebarea mea este : asa trebuie sa se vada in soare dupa polish ?. S-au a fost dat repede sau 'cu picioarele" si d`aia se vedea asa pe masina omului ?.

Sant FOARTE curios !. :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca ar trebui sa sa vada asa

Ok, da` ai inteles la ce dungi ma refer ?. ca nu stiu cum sa ma exprim. :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha, multumesc, ca chiar ma intereseaza, ca daca e sa dai si eu un polish in viitor sa stiu la ce sa ma astept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce dai cu polish trebuie stearsa bine.altfel raman urme albe sau...depinde ce culoare au aia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da... Mi-am polishat si eu masina azi cu un polish de la elf 19 ron destul de bun.Am dat si cu ceara la cutie galbena cu burete 13ron tot din Carrefour. Operatiunea a durat undeva la 5 ore si mi-a mai ramas plafonul.

Ce ma deranjaza e faptul ca daca pun degetul pe caroserie imi ramane amprenta si e cam grasa desi am frecat destul de bine.

La mine e o problema pe capota: am mici pori {cred ca de la pietricele} si imi ramane patata masina fiind neagra, oricat as freca, cred ca va trebui s-o revopsesc.

Maine voi pune niste poze gen before & after.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca iti ramane urma de la deget poate ai dat prea mult polish...?!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvan, mai am o intrebare : am studiat "cazul" bine de tot si am observat ca mai la toate masinile mai inchise la culoare vazute de mine pe strada care sant date cu polish, in soare intr-un anumit unghi se vad niste urme - la unele mai mici, la altele mai mari.

Si asta este normal ?. Si am si dat cu mana/degetul pe masini (nu m-au vazut proprietarii) si nu se lua nimic, dungile erau parca IN vopsea. Imi pare rau ca nu am poze, dar cred ca stii despre ce vorbesc.

Te intreb daca este normal deoarece mi se pare mie ca ar fi, din moment ce am vazut mai multe masini cu astfel de urme prin oras.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

polishul nu se ia de pe masina daca dai cu degetul.Si cred ca este normal la culorile inchise sa se vada la soare o urma pentru ca este foarte greu sa indepartezi polishul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!