Jump to content

Golf 7 - Configurare


Ioana
 Share

Postare recomandată

Au scos camera din configurator? Asa se pare.

A vazut cineva cum functioneaza navigatia Media Pro?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a scos camera din configurator, dar daca tii neaparat se poate comanda, atata doar ca astepti mai mult dupa masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti de http://999.md/#!/3735748

VW Golf 7 1.2 TSI Comfortline (105 л.с.) DSG + dotari optionale : climatronic, composition colour/media ( nu e clar), senzori parcare fata/spate, scaune incalzite etc NOU NOUT de la dealer VW in MD, la pret de 15 750 €.

Ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca la noi este 19000eur, este o super oferta :) Incep sa cred ca 1.2tsi este perfect pentru un G7 de buget, la care daca pui DSG ai o super masina de oras si de mers afara. Iar 15750 eur este un pret beton! Alb, arata bine :)

Nu inteleg ce scrie acolo, dar are 0km? Vad ca nu e inmatriculat. Probabil de show-room?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca e atat de incurcata treaba cu camera incat la adaugarea ei, se marea termenul de productie si cu 10 saptamani. Momentan e scoasa si din configuratorul dealerului. Sau cel putin asa mi s-a spus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A ascultat cineva sistemul Dynaudio?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti de golf 7 variant ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alte intrebari: aveti idee daca navigatia Discover Media/Amundse afiseaza indicatiile de mers pe afisajul dintre cadrane, ca Discover Pro/Columbus si daca pe hartile lor sunt marcate camerele radar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cris.g: mai da-ne detalii(alte optiuni, culori, pret, etc.)!

@dadu: ce anume vrei sa stii despre Dynaudio?

Modificat de JUG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai prea multe detalii in afara de optionale si culoare nu prea am. :)

 

Optionalele sunt urmatoarele:

 

- jante aliaj 18" Austin

- climatronic

- camera pentru R / senzori de parcare in caz ca se intarzie prea mult termenul de livrare

- cotiera fata cu racire

- faruri bi-xenon cu DRL led

- faruri ceata cu led

- lampi spate cu led

- pachet iarna (pentru scaunele incalzite)

- privacy glass 65%

- RCD Composition Media

- DCC suspensia adaptiva

 

Cam atat, pentru ca si asa am depasit bugetul. Culoarea este Tornado Red. Pretul as prefera sa ramana confidential din motive personale, dar nu am obtinut un discount cum speram eu.

In rest, devorez orice review imi pica in mana, deja multe le stiu pe dinafara, si astept cu mare nerabdare data livrarii. Daca pana pe 15 iunie nu se anunta nimic referitor la camera, renunt la ea si o inlocuiesc cu senzorii de parcare astfel ca masina sa poata intra in productie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista faruri ceata cu led???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La GTI da. Nu e un singur proiector, sunt 3 mai mici puse intre grilele din bara.

 

VW-Golf-VII-GTI-concept-01.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La GTI exista numai faruri ceata cu led. Adica daca vrei faruri de ceata, te costa ~350e (faptul ca sunt cu led e bonus).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt  foarte curios cum se comporta farurile de ceata led :D.

 

Oricum  :emthdown:  pt VW sa le puna ca optionale de 350euro. Pe GTI 5 si 6 veneau in standard farurile de ceata. Nu erau cu led, dar chiar si asa nu consider ca era cazul sa fie puse la optionale pt GTi/GTD.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cris.g: mai da-ne detalii(alte optiuni, culori, pret, etc.)!

@dadu: ce anume vrei sa stii despre Dynaudio?

Daca subwooferul micsoreaza spatiul din portbagaj si daca merita banii.

Din moment ce are tot 8 boxe, ma gandesc ca le pot inlocui ulterior cu altele cu adevarat performante. Cum nu caut galagie, ma intreb daca ar fi nevoie de amplificator, ca in cazul Dynaudio si implicit daca cei 620 E sunt oarecum irositi. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E foarte bine configurata, dar nu dadeam 322EUR pe faruri de ceata, neam! :)

Fie economie, fie putin in plus pt. Dynaudio/ kessy/ chiar Discover Media

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, mai ales ca masina are Bi-xenon adaptiv si eu nu am folosit proiectoarele odata in aproape 3 ani...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dadu: subwooferul e pozitionat in interiorul rotii de rezerva (care devine obligatoriu pe 18") - deci nu pierzi spatiu. Ai si amplificator si boxele schimbate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit forumurile nemtesti si, cred ca 2-3 din 10, s-au declarat incantati de Dynaudio, majoritatea preferau solutii AM.

Sa desfac masina pt cablaje ulterioare, la drumurile de la noi, e exclus. Cea mai simpla solutie ar fi sa inlocuiesc boxele cu unele mai bune, fara alte complicatii.

 

@JUG: Am de toate, numai d-asta nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dadu: la 620EUR ai putea spune ca e pomana. De ce? Pai un amplificator pe 4 canale(de doamne ajuta) incepe de la 400EUR, iar patru sisteme de difuzoare(mid bass si tweeter) costa minim 100EUR perechea, la toate adaugandu-se montajul. Daca nu bagi curent in ele, poa' sa fie mama boxelor, iar dup-aia o sa vrei sursa ca lumea, caci aia e buba mare.

Sistemul suna binisor/rezonabil, dar asta in comparatie cu ceva high-end, caci altfel e mult peste VW Sound System pe care il am pe Passat si a costat 350EUR, totusi, si, evident, peste sistemele standard.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mare lucru nu castigi atata timp cat nu umbli la player SAU nu adaugi un amplif.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E foarte bine configurata, dar nu dadeam 322EUR pe faruri de ceata, neam! :)

Fie economie, fie putin in plus pt. Dynaudio/ kessy/ chiar Discover Media

 

 

Mda, mai ales ca masina are Bi-xenon adaptiv si eu nu am folosit proiectoarele odata in aproape 3 ani...

 

Ca si utilitate, la precedenta am avut proiectoare cu functie cornering si mi-au fost foarte, foarte utile mai ales prin oras si parcari, luminau foarte bine in lateral (ce-i drept nu aveam xenon). Nu stiu cat de bine lumineaza Bi-xenon-ul adaptiv in aceleasi conditii pentru ca nu am avut ocazia sa vad, dar am zis sa nu-mi para rau mai apoi. Si pe langa asta ar mai fi si aspectul.

Keyless nu ma intereseaza, imi place mai mult sa intorc de cheie. :)

Discover Media as fi pus doar daca venea cu un display mai mare, altfel, pentru cele 2 iesiri din tara pe an, nu merita banii (pentru mine).

Dynaudio mi-as fi dorit, dar pe de alta parte eu cand sunt la volan nu ascult muzica foarte tare. Mi s-a parut cam mare pretul avand in vedere ca nu sunt asa pasionat in legatura cu acest aspect.

Pana la urma stiti cum e, fiecare cu nevoile si gusturile. Eu am mers mai mult pe varianta "driver's car" cu optionale utile. Oricum, mai am timp de gandit/razgandit, cat timp masina nu intra in productie pot sa fac orice schimbari. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Keyless e o chestie pe care daca nu o ai, nu-i simti lipsa dar daca o ai, nu mai intelegi masinile fara... Ti-as recomanda oricand asta.

Oricum, farurile au cornering, e becul dintre scurta si lupa, care bate fix in lateral

 

       
Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!