Jump to content

parbriz ciobit/crapat


AliNOS
 Share

Postare recomandată

salut.. am cumparat o octavia si am parbrizul ciobit.. de la o piatra care a sarit in el probabilo.. stiu ca se poate repara asa ceva dar nu stiu unde.. poate ma ajutati voi.. multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

si eu as vrea sa gasesc asa ceva pentru tatal meu. A luat un surub intr-o curba de pe contrasens :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit ceva dar inca nu m-am dus la ei.... repara doar ciupituri.. cum: gauresc geamul si pun o rasina speciala pt a nu se crapa tot geamul de la ciupitura.. pe undeva pe langa liceul iulia hasdeu.. cand o sa ma duc sa vad daca mi-l fac o sa va spun daca stiu meserie baietii sau sunt praful de pe toba :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost eu langa Hasdeu si mi l-au facut prea bine! Adica in 5 luni dupa reparatie am mai luat vreo 3-4 pietre sanatoase si parbrizul a ramas intact. Rezistenta e aceeasi si riscul de a se marii crapatura este minim. Pretul a fost 400.000 lei. Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

este vorba de ager service? am si eu nevoie. nr de tel ?

cat dureaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am o problema mult mai mare. Am 2 crapaturi maricele (aprox 20cm) si paralele, in partea dreapta a parbrizului. Nu prea stiu cum sa va explic: cele 2 crapaturi parca decupeaza coltul dreapta-jos al parbrizului. Nu cred ca se pot repara :censur: sau daca se repara nu cred ca vor tine. Partea funny e ca parbrizul face bule de aer si am mereu impresia ca e ud si ca mai pocneste din cand in cand de am impresia ca se face bucati:D

Ce solutie vad eu? Schimbat.....

P.S. Una dintre crapaturi nu a ajuns la marginea parbrizului si nici nu s-a intins in timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva treaba cu sudura parbrize e pa bune ??

am tot vazut anunturi cu sudura parbrize, a incercat cineva asa ceva ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@valiauto Este intr-adevar Ager Service si dureaza 45 min. Numarul din pacate nu il am. :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost ...

"zi frate care e treaba???" cu mainile in buzunar...

i-am aratat omului fisura si a zis ca poate sa tina si o saptamana si 5 luni , nu e nimic sigur si ca daca am casco sa-l schimb.

a zis ca daca era numai ciupitura de piatra fara sa fi plecat fisura atunci merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tipic romanesc....din pacate.

Salut @valiauto si multumesc pt. diagnoza si lichidul de servo.

Este o firma f. serioasa care repara/schimba parbrize la P-ta Domenii. Mai exact, vizavi de piata, fix in dreptul statiei de tramvai (evident, peste strada). La masina anterioara am schimbat chederul de la luneta si am fost multumit de lucrare si de modul in care s-au purtat cu mine..ceva de genul "clientul nostru, stapanul nostru".

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca sunt crapaturi in parbriz astea nu se repara si nici nu se sudeaza.. doar iti injecteaza o rasina speciala dar nu e nimic garantat ca tine.. in cazul ciobiturilor de la piatra si fara fisura se mai poate face ceva.. adica se repara bine.. evident, o data parbrizul ciobit e un risc f mare sa se detensioneze oricand.. dar lucrarea merita facuta.. mai ales daca nu a plecat fisura.. tata a mers 6 ani cu un parbriz reparat.. dar la el a fost doar o ciupitura de piatra fara fisura.. eu o sa ma duc cat de curand dar la mine e naspa ca a plecat cam un cm jumate fisura.. asta e.. bafta.. apropo: am inteles ca e 8 milioane un parbriz nou :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
tipic romanesc....din pacate.

Salut @valiauto si multumesc pt. diagnoza si lichidul de servo.

Este o firma f. serioasa care repara/schimba parbrize la P-ta Domenii. Mai exact, vizavi de piata, fix in dreptul statiei de tramvai (evident, peste strada). La masina anterioara am schimbat chederul de la luneta si am fost multumit de lucrare si de modul in care s-au purtat cu mine..ceva de genul "clientul nostru, stapanul nostru".

Bafta!

<{POST_SNAPBACK}>

Care 11? :)

Unde anume este Hasdeu , pe la Romana pe acolo? Poate explica cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am casco insa nu stiu daca il schimba astia numai pt o ciupitura.. adica 2.

stiti care sunt conditiile pt schimbare pe casco?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bineinteles ca se schimba.. daca vrei tu iti spui problema si se schimba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te duci la sectia de politie Pantelimon sau Voluntari, tu duci la shefu` de post si ii spui ca mai inainte a trecut pe langa tine un TIR cu numere turcesti, si ti-a sarit o piatra in parbriz, si il rogi sa-ti dea dovada. Cu aceasta dovada te duci la asigurator, care te va trimite la un service agreat de ei. In mod normal, a doua zi ar trebui sa ai parbrizul schimbat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bine spui ca asa ai gasit-o in parcare. Cu TIR-ul ... tu ar trebui sa-l gasesti p-ala si sa va duceti amandoi la sectie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu trebuie.

Dar ai dreptate, mai simplu e ca ai gasit-o in parcare. Sau pe marginea drumului. Probabil cand au imprastiat drumarii material antiderapant au aruncat o lopata de nisip cu ... pietricele si pe parbrizul tau.

Am spus de politie si TIR pe ideea ca sa ai dovada eliberata de Politie. Asta ca sa nu mai ai discutii cu asiguratorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai casco e simplu dar e bine de dat un telefon inainte si sa intrebi ce este necesar pt a schimba un parbriz pe care l-ai gasit spart in parcare..

daca e spartura mica se poate face mai mare cu manutza proprie dar sa va asigurati ca exista parbriz pe stoc!!!

ager service este la al doilea semafor de la bucur obor inspre pasajul muncii.

la intersectia cu sos iancului se face la dreapta si la 200m pe partea stanga intr-o curte ii gasesti. ( poate mai bine dispusi )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
eu am casco insa nu stiu daca il schimba astia numai pt o ciupitura.. adica 2.

stiti care sunt conditiile pt schimbare pe casco?

<{POST_SNAPBACK}>

se schimba fara probleme si lovita in parcare si lovita pe strada (treceau multe masini .. poate ti-a aruncat aia din fata sau poate cele care veneau din sens opus)

eu am acum al treilea parbriz :lol: si le-am schimbat pe casco .. iar ciupiturile erau de 5 mm (ce e drept in campul vizual al soferului - nu puteau comenta nimic cei de la asigurare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ager Service nu mai e la Dimitrov,s-au mutat pe calea Serban Voda 231 A vis a vis de Cutitul de Argint.

Tel.335.97.56.

335.97.59.

Eu am luat o piatra la Paltinis si mi-au rezolvat baietii problema foarte bine,sint f.multumit.

Pretul = 300.000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care e rezultatul ? ciupitura respectiva dispare si geamul devine transparent ca nou sau ramane un dop opac ????

Mersi,

Grigore

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care e rezultatul ? ciupitura respectiva dispare si geamul devine transparent ca  nou sau ramane un dop opac  ????

Mersi,

Grigore

<{POST_SNAPBACK}>

Ciobitura dispare,ce se mai vede e doar un punct mic cit un ac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!