Jump to content

Audi A4 Negru


CMG

Postare recomandată

Buna ziua,

Masina pe care o conduc zilnic este un Audi A4 (fabricatie 2003) culoare negru metal perlat. Este o masina placuta, confortabila si cu o tinuta de drum buna.

Motorizarea este 1,9 TDI-PD 130 CP, motor AVF, cutie 6+1 trepte.

Ca dotari masina a venit cu :

1) sasiu si suspensii sport

2) volan reglabil in adancime si pe inaltime

3) scaune sport cu reglaje 8 way incluzand suport lombar

4) sistem audio bose cu radiocd concert II

5) perdeluta electrica spate si manuale pe geamurile laterale spate

6) trapa fotoelectrica

7) geamuri atermice cu tenta de culoare

8) rezerva aliaj cu cauciuc dunlop sport 91v

9) pachet lumini

10) computer bord

11) car kit Sony Ericsson K700i

12) pregatire navigatie (antena gps)

Celelalte dotari presupun ca sunt standard:

1) dublu climatronic

2) cotiera fata iluminata si cotiera spate

3) jante aliaj 15"

4) proiectoare ceata

5) diverse spatii de stocare

Modificari aduse de mine masinii :

1) Sistem navigatie Pioneer Avic HD1BT

2) Monitoare in tetiere

3) Tapiterie piele la comanda (negru cu bej)

4) Facelift Hofele Design

5) Fusta spate Hofele Design

6) Evacuare completa inox (inca nu e montata)

7) Jante aliaj 16" model Audi A4 Cabrio si cauciucuri Michelin 205/55/R16 91W

8) Volan 4 spite piele model B7

Masina nu are modificari la motor (probabil intr-un viitor mai indepartat), insa este decenta si utila la drum (deh, 130 cai).

Voi reveni cu fotografii mai multe imediat ce voi avea timp sa fac unele.

post-7545-1176371307_thumb.jpg

post-7545-1176371376_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CMG

    96

  • Ice_2k

    17

  • liviuxp2000

    6

  • mariobos

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte tare masina! Sa o stapanesti sanatos , la cat mai multi km fara probleme!

Pune mai multe poze si cu interiorul.

Link către comentariu

Cat a costat faceliftul-ul? Ce anume ai schimbat in afara de bara? FOARTE frumos rezultatul.

Link către comentariu

Buna ziua,

Multumesc frumos!

Faceliftul, ca si rearlift-ul (sa ii spunem asa) au iesit in asa fel incat sunt foarte multumit. Pe fata a fost prelungita capota, schimbata bara, adaugata grila, schimbat pistonul hidraulic in care se "sprijina" capota. Pe spate am schimbat doar fusta. Le pun impreuna deoarece asa tin minte pretul total. Astfel impreuna au fost 1420 Euro piesele si transportul din Germania. Manopera e in functie de service. Eu am fost foarte multumit de cel unde le-am facut.

Stickerele nu intra in pret :icon_cheesygrin:.

Toate cele bune!

PS. Din cate am discutat in Germania sunt primul client al lor din Romania. Daca mai este cineva interesat eu pot spune ca am stabilit o relatie buna cu ei si putem aduce piesele mai usor si poate putin mai ieftin. Btw - fusta spate eu am cumparat-o prototip - nu era/este lansata inca. E fusta de RS la fel ca si fata de altfel.

Link către comentariu

pai nu inteleg, ce anume ai cumparat... capota a fost modificata in service sau ai cumparat vreun kit pt ea? :icon_cheesygrin:

P.S. O poza cu spatele ai?

Link către comentariu

Salut,

Capota a fost modificata - vine o prelungire de la ei. Apoi a fost finisata cu rasina, prelungite liniile, etc. Kit (daca nu e mult spus) cuprinde acea prelungire, sistemul de deschidere a capotei si lipiciul adecvat :icon_cheesygrin:

Nu am apucat sa fac poze, alea sunt facute in drum undeva sa le trimit la nemti sa vada ce a iesit cu fata - ca spatele vreau sa il trimit cand montez si evacuarea. O sa pun diseara sper mult mai multe fotografii cu exteriorul si interiorul.

Toate cele bune

Link către comentariu

Foarte tare masina si se pare unicat in Ro.

O singura mica observatie as avea, niste jante mai mari 17" 18"...

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

da f tare .. poze cu interior pui si tu .. si vorba lui chris macar 17" daca nu 18 " la jante :icon_thumright:

Link către comentariu

Buna ziua,

Va multumesc frumos pentru aprecieri. Jantele sunt problema care ma macina cel mai tare. Nu ca nu am vrut sa ii pun, dar pe drumurile de pe meleagurile Iasilor credeti-ma ca ma doare inima sa pun. Probabil 17" dar mai la vara cand mai "peticesc" astia drumurile ;) . Stiu ca niste 18" arata superb, dar repet ma doare inima cand ma gandesc pe ce drumuri merg.

Poze voi pune in week-end.

Toate cele bune!

Link către comentariu

superba, e unul dintre cele mai frumoase a4 pe care eu le-am vazut

felicitari poti sa fii f mandru de ea

Link către comentariu

S-o stapanesti sanatos, e cool ;)

Evacuarea din inox de unde ai comandat-o?

Link către comentariu

E pentru prima data cand vad kitul asta pe un A4 "obisnuit". Arata superb, de vis. Dar neaparat monteaza-i niste jante pe masura, ca arata firav, cand o privesti comparativ cu spoilerul.

Iti dorim kilometri multi si numai statisfactii la volanul ( () () () )

Link către comentariu

@forceturbo

Evacuarea ajung miercuri sa o fac la Pilot la Pitesti. Sper sa imi placa ce au acolo. Chiar va cer sfatul daca aveti opinii despre ce se face acolo. Va fi catalizator sport, si evacuare completa inox Borla.

Toate cele bune!

Link către comentariu

arata misto. bravo ! 10 pentru curaj :blink: nasol ca botu parca nu se integreaza cu spatele, dar daca zici ca ai modificat si pe acolo s-ar putea sa se potriveasca. ma tenta si pe mine kitul asta dar a mea fiind argintie nu cred ca ar arata prea bine... nu prea imi place cum iese in fata masca, e ca un nas, fiind distanta mare intre grila si faruri. oricum, privit din fata arata super, din lateral am oleaca rezerve..

Link către comentariu

Aici se poate observa volanul de B7 si un pic din tapiterie. Voi incerca sa revin astazi cu un nou set de fotografii.

Toate cele bune!

post-7545-1176624174_thumb.jpg

Link către comentariu

Draguta prelungirea asta, dar numai o intrebare despre faruri - nu iti dispare un fascicul de lumina pe mijloc datorita nasului, pana la X metri?

Link către comentariu

@ Northman - Vizavi de faruri nu am observat a fi deosebit fata de inainte de facelift. In plus, consider ca avand aprobarile TUV si AUDI nu s-ar fi permis lansarea daca ar fi afectat cumva vizibilitatea sau ar fi deranjat ceilalti participati la trafic.

Cateva fotografii cu exteriorul.

Si cateva cu interiorul :

post-7545-1176650703_thumb.jpg

post-7545-1176650714_thumb.jpg

post-7545-1176650836_thumb.jpg

post-7545-1176650859_thumb.jpg

post-7545-1176650880_thumb.jpg

post-7545-1176650931_thumb.jpg

post-7545-1176650949_thumb.jpg

post-7545-1176650960_thumb.jpg

Modificat de CMG
Link către comentariu

Socant de bine a iesit interiorul. Te invidiez sincer ....Unde l-ai facut si cat a costat (banuiesc ca fetele de usi sunt incluse in pret.)

Brelocul de la cheie (se vede in poza) de unde l-ai luat?

Masina arata ffff bine si e modificata cu mult gust. Sa te bucuri de ea.. :rolleyes:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!