Jump to content

Masina mea: Golf IV GTI, R32 Spoiler, Xenon, LED, 18",...


DerED

Postare recomandată

Servus Forum!

Asta este primul meu Post aici in Forum si vreau sa va arat masina mea. Eu am fost nascut in Brasov si sint de 14 ani in Germania. Am 23 de ani si sint Student!

Imi place foarte mult pagina voastra si m-am gandit sa imi prezint si eu masina mea...

Aici este masina mea!

Modificari:

Roti: RH ZW3 (in fata 8,5x18 cu 215/40 18 si in spate 9,5x18 cu 245/35 18 )

Spoiler: toate spoilerele originale de la Golf IV R32

Lumini: originale Xenon in fata si rosi LED in spate

Toba: lucrare speciala cu zevile de Chrom de la Audi TT

Fahrwerk (nu stiu cum se numeste pe Romaneste): FK Silverline Gewindefahrwerk

Motor: 1.8 Turbo plus Chip ( ca 200 PS)

Inauntrul masinii am facut multe schimbari, das nu prea am chef sa le numar pe toate, pentru ca ar dura prea mult!

Asa a aratat Golful mea la inceput cind l-am cumparat si dupa citeva zile:

1beimkauf7kx.jpg

4zweitetuningversuche5fa.jpg

3erstetuningversuche28ql.jpg

Si asa arata acuma Golful mea GTI-R dupa 2 ani de zile de muncit la si pentru el!!!

14wo3.jpg

36yb.jpg

42iy.jpg

68cc.jpg

5anlage0iw.jpg

Tachometrul meu:

tacho125cp.th.jpg

Mai am multe poze de la schimbare ( Umbau )!

De multe raspunsuri m-as bucura!

Ed

Link către comentariu
  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DerED

    75

  • Bogdan_wrc

    14

  • TIR

    9

  • rudolf.s

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

:winter: :D :D in afara de asta, chir nu stiu ce sa spun. multa munca si satisfactii pe masura.

Link către comentariu

Jos palaria...

Comentariile sunt de prisos! :winter:

Link către comentariu

foarte frumos...

cam cati bani ai bagat in ea..aprox asa..ca stiu ca cifre exact nu sunt cunoscute..

exact tipul ala de eleron caut si eu.

sa o stapanesti sanatos! :winter:

ps: daca vii pe aici cu ea, posibil sa ai ceva prob cu asfaltul.. :D

Link către comentariu

foarte frumoasa, foarte frumoasa, felicitari propietarului

ce mai urmeaza?

Link către comentariu

suuuper...felicitari...

o intrebare...ce "chip tuning" ai fcut?

Link către comentariu

@DerED:

In primul rand felicitari pentru masina arata superb! Imi place ca nu sunt modificari radicale ce cad in pacatul kitsch-ului si totul e facut cu bun gust. Am cateva intrebari pentru tine:

1. Se gasesc usor la voi "dealeri" TCM Turbo? (Firma chiptuning)?

2. Jantele (R

Link către comentariu

Sehr nett :rolleyes: Curat -- exact cum trebuie. Bravo!

Link către comentariu

o bijuterie cu un motor potent! Sa mearga mult si bine!

Link către comentariu
foarte frumos...

cam cati bani ai bagat in ea..aprox asa..ca stiu ca cifre exact nu sunt cunoscute..

exact tipul ala de eleron caut si eu.

sa o stapanesti sanatos! :rolleyes:

ps: daca vii pe aici cu ea, posibil sa ai ceva prob cu asfaltul...

Merci mult! Citi bani... Hmmm... Cind am Cumparato a costat numai Masina 9000,- Euro! Si de investit am mai investit cam 8000,- Euro numai pentru TUNING!

M-am gandit si eu ca asi vrea sa vin pina in Romania cu ea, dar imi este teama in primul rind de drumuri si in al doilea rind ca sa nu mi-o fure! :D :P

foarte frumoasa, foarte frumoasa, felicitari propietarului

ce mai urmeaza?

Du urmat nu stiu inca ca va urma! Poate niste roti BBS de 19" de la noul Audi A6 S-Line, dar inca nu este sigur. As mai vrea sa cumpar si Scaune de piele de la Golf R32, dar astea m-au costa cam 2000,- Euro si nu vreau sa dau asa de multi bani. Mai am multe idei, dar trebuie intai sa vad cum mai stau cu bani in viitor!

suuuper...felicitari...

o intrebare...ce "chip tuning" ai fcut?

Am facut un Chip tuning la un prieten de al mau. Are aici o firma la care se pot face toate masinile! Sint foarte multumit si preturile sind destul de moderate!

@DerED:

In primul rand felicitari pentru masina arata superb! Imi place ca nu sunt modificari radicale ce cad in pacatul kitsch-ului si totul e facut cu bun gust. Am cateva intrebari pentru tine:

1. Se gasesc usor la voi "dealeri" TCM Turbo? (Firma chiptuning)?

2. Jantele (R

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina. Totul arata impecabil. :rolleyes:

Felicitari!

Link către comentariu

felicitari pentru masina...frumoasa mai ales imi place tachometrul tau foarte mult...insa sa fim seriosi poti sa vi cu ea in tara ca nu ti-o fura nimeni...in nici un caz n-ai sa vezi sa fure un golf, daca aveai un porsche un s klasse ceva mai intelegeam :rolleyes:

Link către comentariu
felicitari pentru masina...frumoasa mai ales imi place tachometrul tau foarte mult...insa sa fim seriosi poti sa vi cu ea in tara ca nu ti-o fura nimeni...in nici un caz n-ai sa vezi sa fure un golf, daca aveai un porsche un s klasse ceva mai intelegeam :blink:

Merci pentru felicitari...

Dupa cum am spus... Imi este frica in primul rind de gropi sau mai bine spus de drumurile actuale in Romania. Drumurile sind oricum mult mai bune decit acum citiva ani, dar masina mea este ca 60mm mai joasa...

Punctul doi: Pina acuma am fost numai cu passatul parintilor mei in Brasov si de fiecare data au incercat sa o sparga sau sa fure cite ceva, si masina lor este destul de normala. Deci ce sa spun la masina mea...

Link către comentariu

Felicitari! Masina arata intr-adevar asa cum trebuie sa arate!

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@all

Merci pentru complimente! Am facut azi inca niste poze si le pun mai tarziu online! Mi-am schimbar volanul! Am avul originalul volan de la GTI din piele, si acuma il am pe acela de la JUBI GTI tot din piele, dar cu piele cu gauri mici! Dupa cum am spus... Pozele vin mai tarziu! :scratch:

Aici sint acuma pozele interiorului meu:

cimg12211vj.th.jpg cimg12223ij.th.jpg cimg12258ey.th.jpg cimg12266ep.th.jpg

cimg12282nv.th.jpg cimg12297bj.th.jpg cimg12303mg.th.jpg cimg12327jl.th.jpg

Modificat de DerED
Link către comentariu

MOR dupa interiorul ala...asta mi-as fi dorit cel mai mult la golful meu...eh macar fuge mai bine sau pe acolo (pentru moment ca dupa...)

Link către comentariu
  • Administrator

super lookul masinii!

recunosc multe parti din Golfuletul meu 4. Sper ca peste 1-2 ani sa revina pe mana mea de la nevasta si sa merg mai departe si eu cu tuningul pe a mea. Rotile pe 18 sau 19 sunt piesa de rezistenta. Dupa alea restul de tuning va fi floare la ureche

@DerED> citeste aici - http://vwforum.ro/index.php?showtopic=2342

http://www.vwforum.ro/autobiografie_all.php?id=57

As vrea sa discutam mai mult despre istoria acestui golf si sa publicam la AUTObiografie un articol - http://www.vwforum.ro/autobiografie.php

voinea@vwforum.ro este mailul meu

Link către comentariu

Merci mult! Si eu am inceput cu lucruci mici. In primul rind nu mi-a placut interiorul si am inceput sa schim acolo cite ceva. Dupa aceea am schimbat radioul si boxele... Si asa mai departe... Dupa ce mi-am cumparat rotile si spoilerul din fata, nu am mai avut bani... Anul asta am terminat masina prin afara (Spoiler in spate, pe parti, sus pe clapa din spate, oglinzi originale R32 si toba de esapament)! Dupa aceea mi-am cumparat faruri Xenon noi pentru bani destui de putini... Rotile sint ca piese, cele mai scumpe la masina!!!

Link către comentariu

cat au costat flansele adaptoare pentru jante (banuiesc ca le-ai platit separat)? si ce grosime au?

Link către comentariu
cat au costat flansele adaptoare pentru jante (banuiesc ca le-ai platit separat)? si ce grosime au?

Adapterele sind de la 5x112 (janta) la 5x100 (masina)!

In fata este la fiecare roata o marime de 30mm! Deci 60mm total!

In spate 20mm pe roata! Deci 40mm total!

Au costat in total 170,- Euro!

Link către comentariu

marfa video...deci sunt EXTREM de interesat de unde ai luat acele de bord si folia (exista si pt diesel ceva frumos?)

Link către comentariu
marfa video...deci sunt EXTREM de interesat de unde ai luat acele de bord si folia (exista si pt diesel ceva frumos?)

Acele de Bold le-am cumparat la Ebay! M-au costat 25,- Euro. Folia este facuta special la o firma aici in Germania. Pentru asta trebuie intai sa iti desfaci tachometrul tau, scoti folia si faci un SCAN! Ii trimiti tipului un E-Mail cu SCAN-ul acela si ii spui ce fel de Design vrei! Pretul este la 75,- Euro! Uitete pe pagina tipului! http://www.k-t-e-c.de

Link către comentariu

...pfff...a iesit super masina !!! arata bestial !!! dar eu unul nu mi-as lua asa masina, la cat de proaste-s drumurile-n tara asta si la cati prosti ti-o pot zgaria in parcare. s-o stapanesti sanatos si la multi km cu ea :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!