Jump to content

Forum

  1. Generale

    1. 82,5k
      postări
    2. 17,9k
      postări
    3. 16,7k
      postări
  2. Tehnic

    1. 860,6k
      postări
    2. 28,7k
      postări
    3. 44,6k
      postări
    4. 176k
      postări
    5. Modele Electrice

      Arie de discutie pentru modelele electrice ale Grupului VW (ID, ID Roomzz Concept, ID Buggy Concept,  ID Buzz Concept, ID Crozz Concept, etc. )
      Instrucțiuni, sfaturi, încărcare, offtopic modele electrice. 

      11,3k
      postări
    6. 282,7k
      postări
  3. Comunitate

    1. Masina mea

      Forum dedicat prezentarilor masinilor membrilor. 

      305,6k
      postări
    2. 144,3k
      postări
      • farianit
    3. 119,8k
      postări
  4. Administrativ

    1. 10k
      postări
      • voinea
  • Statistici forum

    38,3k
    Număr total de subiecte
    2,3m
    Număr total de postări
  • Cine este online   9 Membri, 0 Anonimi, 479 Vizitatori (Vezi lista completă)

    • corad0
    • bogdan2
    • Nemozaurus2
    • DomaniG
    • Jeffy86able
    • Petru_TDI
    • lucian80
    • ShadoWzZ
    • adrian001
  • Images

  • Posts

    • stryder
      Topicul se poate inchide - masina a plecat astazi catre un nou proprietar. 
    • Muale
      nu, era doar baiatul lui tata
    • cristi511
      ...si cand te gandesti ca acum vreo 10 ani cine avea golf R p aici era "topu da pa lume"....acum dam 20k ron pe o revizie  
    • marius1982.11
    • Zamoldac
    • Emy D
      Teoretic nu pui nimic ca sa nu cumva sa se topeasca si grasimea aia sa ajunga pe suprafata de franare. Dar la cum se sudeaza acolo de rugina, prefer sa dau. Niciodata nu a ajuns grasimea aia pe discuri si intotdeauna a ramas ok.  si... usor usor ne pregatim de concediu :   Am pus plafonul sus (in sfarsiiit)... si am facut si plasticul de la haion negru. Totodata, am si izolat fonic portbagajul ca sa nu se mai auda asa tare din masina, din interior. Daca apuc, bag niste bucati de insonorizant si in fundul portbagajului ca sa mai eliminam si de acolo zgomot.  Pregatim si rulota cu 2 x panouri de 320W , Smart Solar 100 | 50 de la Victron si o baterie LiFePo4 105Ah cu BMS Jk construita si configurata de mine. Si a ajuns si portbagajul suplimentar de la Timisoara, ocazie cu care ii multumesc din nou lui @mirceateodor pentru achizitie si depozitare pana am gasit pe cineva sa o preia din TM.     Urmeaza: Radiatorul marit la DSG de 20 randuri, refacerea nivelului si ...cam asta e pe partea de ansamblu rutier  
    • marius1982.11
    • Zamoldac
      norocosi, eu nu iau nici macar UN (1) disc de frana in banii astia.
    • tavitara
      E normala logica ta , am vrut doar sa scot in evidenta cum arogantii astia sunt platiti triplu real dar cand ai probleme mai delicate se comporta cum se comporta Definitiv exista alte service-uri ptr discuri si frane Porsche Porsche dar banii nu cresc pe garduri ptr nimeni  Oricum ramane unul din cele mai faine si elegante SUV-uri de pe piata din punctul meu de vedere , spre deosebire de altii eu intorc capul mai mult dupa un Cayenne decat dupa un Urus 
    • mad_kat
      Cred ca merita mai degraba benzina si timpul pentru un drum la Bacau la revizia asta. Tot ieseai mai ieftin, si despre calitatea serviciilor nu cred ca e de discutat ...
    • acidone77
    • tudy_cnu
      Eu sunt constient ca revizia asta putea fi facuta cu 3000-3500 de lei la un service okay. Doar ca am preferat sa merg la ei, ca sa am tot istoricul masinii pe cartea de service, gandindu'ma ca va ajuta la revanzare.  @acidone77 ma astept sa vina curand si momentul acela, avand in vedere cat de grea e masina si ca nu are franare cu regenerare pe modul electric. Totusi, la discuri si placute parca nu vad rostul sa merg tot la Porsche. Ma gandesc ca exista si service-uri obisnuite care au software-ul necesar se deblocheze etrierii.
    • acidone77
      @tudy_cnu stai sa vezi cand trebuie inlocuite discurile si placutele   La Timisoara parca revizia asta la 60k a fost ceva mai ieftina... o sa caut.
    • marius1982.11
      Wow, mi se pare superb timp pt cate au facut.   @tavitaraeh, nu e chiar asa. Mai sunt si bobinele, mai trebuie si unse, cine stie cate plastice si protectii se mai demonteaza  e o corvoada, iti dai seama. Din asta traiesc ei, csf. Vand masini ieftine dar te strang cu usa cu serviceul....a stai, nici masine nu is ieftine. Uleiul ala de tanc e nostim  
    • tavitara
      Sa tot faci revizii de Porsche Ia sa inspectam noi ... aha .. ok .. 1600  Bun , hai sa schimbam bujiile .. ok , 900 ca am invartit de 12 ori  NET ! ca nu transpiram ptr nimic Grea viata in tara asta , aproape 4200 manopera  Voi cat munciti ptr 4200 lei ?
    • tudy_cnu
      Azi nu am avut ce comenta. Au luat masina la 9:15, la 14:30 mi'au dat mesaj ca ma asteapta. Bonus, au si spalat masina.
    • marius1982.11
      Satisfacut de prestatia representantei?
    • tudy_cnu
      Am facut azi revizia la 60k. Pe langa ulei si filtre, s'au mai schimbat si uleiul de la cutia de transfer si bujiile.
  • Anunt pentru oaspeti

    Pentru a avea acces în toate secțiunile forumului și a primi un număr redus de reclame vă recomandăm să vă înregistrați pe forumul nostru

×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!