Jump to content

Forum

  1. Generale

    1. 82,5k
      postări
    2. 17,9k
      postări
    3. 16,7k
      postări
  2. Tehnic

    1. 860,6k
      postări
    2. 28,7k
      postări
    3. 44,6k
      postări
    4. 176k
      postări
    5. Modele Electrice

      Arie de discutie pentru modelele electrice ale Grupului VW (ID, ID Roomzz Concept, ID Buggy Concept,  ID Buzz Concept, ID Crozz Concept, etc. )
      Instrucțiuni, sfaturi, încărcare, offtopic modele electrice. 

      11,3k
      postări
    6. 282,7k
      postări
  3. Comunitate

    1. Masina mea

      Forum dedicat prezentarilor masinilor membrilor. 

      305,6k
      postări
    2. 144,3k
      postări
      • farianit
    3. 119,8k
      postări
  4. Administrativ

    1. 10k
      postări
      • voinea
  • Statistici forum

    38,3k
    Număr total de subiecte
    2,3m
    Număr total de postări
  • Cine este online   13 Membri, 0 Anonimi, 2.842 Vizitatori (Vezi lista completă)

    • Jeffy86able
    • DrAc0
    • EEXCALADE
    • DeathArrow
    • kadettro
    • tudy_cnu
    • kukuruznyk
    • Doomy
    • stefan.andrei
    • Liryc
    • SwatKat
    • Liviu1000
    • Irinel Tincea
  • Images

  • Posts

    • BTeo
      New MST2 maps, 2027, 2710, V24: EU V1: https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/Update_25_26/DiscoverMedia2_EU1_2710_V24.7z EU V2: https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/Update_25_26/DiscoverMedia2_EU2_2710_V24.7z EU V3: https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/Update_25_26/DiscoverMedia2_EU3_2710_V24.7z EU V4: https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/Update_25_26/DiscoverMedia2_EU-DL1_2710_V24.7z EU V5: https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/Update_25_26/DiscoverMedia2_EU-DL2_2710_V24.7z EU V6: https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/Update_25_26/DiscoverMedia2_EU-DL3_2710_V24.7z EU V7: https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/Update_25_26/DiscoverMedia2_EU-DL4_2710_V24.7z EU Complete: https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/Update_25_26/DiscoverMedia2_EU-AS_2710_V24.7z
    • mad_kat
      Pana la urma concediul l-am facut cu Rextonul - dat fiind natura diversa a drumurilor.   Traseul a fost: Bucuresti - Craiova - Valea Cernei (mai sus de Herculane) - Resita (am stat la vreo 10km de resita intr-o locatie izolata printre dealuri) - Semenic - Caransebes - Lugoj - Arad - Savarsin - Huedoara - Craiova - Bucuresti Practic am strabatut si cu masina dar mai mult cu piciorul Banatul. Am explorat muntii din zona, strabatut si cateva segmente de Via Transilvanica, dar si trasee urbane. Nu am ratat Bigar, Garana, Inelet, podul lui Dumnezeu, Cheile Sohodolului, etc.   Caransebesul este surprinzator de fain, chiar daca este micut, Resita (inclusiv locomotivele) este in ascensiune iar Aradul este superb. Singura dezamagire a fost Lugojul... Poate peste cativa ani...   Drumurile destul de bune, ar fi mers mai bine Golful pe unele segmente de serpentine - insa zonele de forestier si o urcare la una din cazari printr-o livada dupa o zi de ploaie au justificat pe deplin alegerea masinii.   Zero probleme - doar cele cunoscute - mai completam ulei de servo din cand in cand si o vibratie in cardanul fata (cred) la peste 120km/h. Total 1670km - consum fix 9, cu AC aproape tot timpul si deloc menajata. Extrem de comode fotoliile la drumuri lungi, chiar daca pe curbe sprijinul lateral lasa de dorit
    • mihaita27
      Primul upgrade pe partea mecanica la masina. Furtunuri de frana metalice HEL Performance + lichid Motul RBF 600. Odata cu acestea am mai inlocuit si flansa spate de la cardan.
    • Xman_ghio
      Las-o in pace si bucura-te de viata! 😉 De asta nici la iPhoane nu e prea bun battery health ca unii sunt obsedati de ea. Masina merge ok, este in parametrii => go on with your life! 
    • stryder
      18000 euro / 82.000 km
    • flavius1611
      Revin si eu cu stresul meu! Ma dispera SMM care creste foarte rapid,chiar si in decelerare,cand teoretic ar trebui sa intre aer curat in admisie,nu gaze arse,poate gresesc! sa ma apuc sa desfac galeria de admisie si sa o curat? atasez si onpoza cu valoare injectoarelor,la cald! ce ma sfatuiti sa fac! masina nu are martori aprinsi,nu are nici oneroare pe diagnoza!
    • Xman_ghio
      Spune-ne te rog la cat ai vandut-o (si la cati km)? Ca si eu caut una similara si ma intereseaza un pret real de vanzare. Merci!
    • stryder
      Topicul se poate inchide - masina a plecat astazi catre un nou proprietar. 
    • Muale
      nu, era doar baiatul lui tata
    • cristi511
      ...si cand te gandesti ca acum vreo 10 ani cine avea golf R p aici era "topu da pa lume"....acum dam 20k ron pe o revizie  
    • marius1982.11
    • Zamoldac
    • Emy D
      Teoretic nu pui nimic ca sa nu cumva sa se topeasca si grasimea aia sa ajunga pe suprafata de franare. Dar la cum se sudeaza acolo de rugina, prefer sa dau. Niciodata nu a ajuns grasimea aia pe discuri si intotdeauna a ramas ok.  si... usor usor ne pregatim de concediu :   Am pus plafonul sus (in sfarsiiit)... si am facut si plasticul de la haion negru. Totodata, am si izolat fonic portbagajul ca sa nu se mai auda asa tare din masina, din interior. Daca apuc, bag niste bucati de insonorizant si in fundul portbagajului ca sa mai eliminam si de acolo zgomot.  Pregatim si rulota cu 2 x panouri de 320W , Smart Solar 100 | 50 de la Victron si o baterie LiFePo4 105Ah cu BMS Jk construita si configurata de mine. Si a ajuns si portbagajul suplimentar de la Timisoara, ocazie cu care ii multumesc din nou lui @mirceateodor pentru achizitie si depozitare pana am gasit pe cineva sa o preia din TM.     Urmeaza: Radiatorul marit la DSG de 20 randuri, refacerea nivelului si ...cam asta e pe partea de ansamblu rutier  
    • marius1982.11
      PCCB?
    • Zamoldac
      norocosi, eu nu iau nici macar UN (1) disc de frana in banii astia.
    • tavitara
      E normala logica ta , am vrut doar sa scot in evidenta cum arogantii astia sunt platiti triplu real dar cand ai probleme mai delicate se comporta cum se comporta Definitiv exista alte service-uri ptr discuri si frane Porsche Porsche dar banii nu cresc pe garduri ptr nimeni  Oricum ramane unul din cele mai faine si elegante SUV-uri de pe piata din punctul meu de vedere , spre deosebire de altii eu intorc capul mai mult dupa un Cayenne decat dupa un Urus 
    • mad_kat
      Cred ca merita mai degraba benzina si timpul pentru un drum la Bacau la revizia asta. Tot ieseai mai ieftin, si despre calitatea serviciilor nu cred ca e de discutat ...
    • acidone77
  • Anunt pentru oaspeti

    Pentru a avea acces în toate secțiunile forumului și a primi un număr redus de reclame vă recomandăm să vă înregistrați pe forumul nostru

×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!