Tracto

Ceasuri de bord

56 postări în acest subiect de discuţie

Vad ca esti din Bucuresti.

Ia legatura cu colegul F l o r i n, a postat putin mai sus in topic. El te poate ajuta in materie de ceasuri. Bafta!

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

sper sa primesc o sugestie...audia a3 1,9tdi 130 cp an 2002 ceasuri de bord cu display "mic" nu indică  consumul ! acul de indicatie temperatuta antigel a început sa treacă de 90 grade(puţin 3-5 grade )  , dupa ce 13 ani statea "fix" la 90 grade ! La indicatie "mecanic" am schimbat termocupla de ventilatoare, senzorul de temp antigel.Termostatul deschide corect , verificat cu vag com.ul. Vag com nu "đă" nici o eroare ...Acul are miş©ări bruşte , sus jos,..pe vremuri , urca si cobora lin...Trebuie sa fie ceasul din bord ? Care este ceam mai buna solutie un acest caz ! Un reparator cere 680 ron pentru remediere ...îmi pare cam mult .

Multumesc 

la banii astia, poti schimba ceasurile si treci la maxidot - si ii pui si BC.

1

Link către postare

Salutare!

Am gasit un cluster cu codul :  8L0 919 880 3 . Intrebarea mea e daca se potriveste la mine ... A3 8L din 2001, 1.6  AVU

Nelamurirea mea : clusterul meu nu are maxidot, dar are ceas digit in tubul din stanga.. iar astea "noi" au maxidot dar au ceas analog in tubul din stanga.

Orice lamuriri sunt binevenite.

Multumesc!

ceasuri-bord-audi-a3-8l-96-03.jpg

www.tipul meu de ceas.jpg

0

Link către postare

din pacate, nu merg la tine - tu ai ceasuri care au can gateway.... iar cele care le-ai gasit - 8L0 919 880 3 - cu maxidot - sunt fara can gateway.

cand cauti ceasuri, ca sa se potriveasca la masina ta, trebuie sa fie cu codul 8L0 920 xxx, unde 920 semnifica ca sunt varianta cu can gateway.

0

Link către postare

Multumesc, Florin !

0

Link către postare

Va salu din nou !

Ma poate ajuta cineva cu o schema electrica a clusterului de A3 8l ? Se gaseste pe undeva ?

Multumesc anticipat pentru orice ajutor !

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.