Jump to content

Probleme inchidere centralizata si lumina usa


Dobre
 Share

Postare recomandată

salut, in sfarsit am rezolvat problema cu inchiderea centralizata

am observat ca la inchiderea din telecomanda sau cheie nu se aprind avariile ( am verificat deja siguranta de sub bord) m-am incuiat in masina si am incercat sa deschid usile din fata si nu a mers, la usa dreapta spate s-a deschis si a inceput alarma, problema este ca acum usile din spate nu se mai inchid nici din telecomanda nici din cheie nici din butonul de nlocare de pe usa soferului, si inainte de asta functionau normal

Acum cand usile din spate nu se mai inchid merg avariile la inchiderea din telecomanda si cheie

care ar putea fi problema?

multumesc

Modificat de rkoste32
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broaste cu probleme sau fire intrerupte pe langa modulul de confort. LA diagnoza ce zice ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maine fac o scanare, dar totusi nu inteleg inainte sa ma incui in masina si sa deschid usa totul mergea bine si din telecomanda si din cheie..modulul confort e verificat nu are fire intrerupte

am observat ca usile din spate se incuie daca pun contactul si apas pe butonul de blocare de pe usa soferului, si daca blochez usile manual se deschid din telecomanda, doar inchiderea lor nu merge

Modificat de rkoste32
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.unde mai exact sub bord este siguranta ca nici mie nu mu se aprind avarile la inciderea/deschiderea maisinii din telecomanda sau cheie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sub bord, pe rack-ul cu relee, mai ai cateva sigurante pe acolo nu mai stiu exact care

post-142380-0-41033400-1454182955_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms.si trebuie sa desfac plasticul alea deasupra pedalelor ca sa ajung ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20 hours ago, Al Bundy said:

Broaste cu probleme sau fire intrerupte pe langa modulul de confort. LA diagnoza ce zice ?

la scanare nu imi da nicio eroare ciudat este faptul ca nu imi mai arata usile din spate in vag com..daca le blochez manual se deschid din telecomanda..dar de inchis nu

am citit undeva si scria: Note: The main power supply for the rear doors does not run via the CCM. If both doors, lose all functions, check the fuse on the relay plate under the dashboard. am verificat si sigurantele sun bune..

ce ramane de facut?

multumesc

Capture.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era codata gresit si dupa a codato cineva pe 00065 parca, si a mers pana acum, am incercat recodarea totu cu 00065 da tot nu a mers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina este cu geamuri manuale spate ... sau electrice - daca ai electrice, codezi cu 00259, daca ai geamuri manuale, codezi cu 00067

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

18 minutes ago, F l o r i n said:

masina este cu geamuri manuale spate ... sau electrice - daca ai electrice, codezi cu 00259, daca ai geamuri manuale, codezi cu 00067

E cu geamuri manuale spate, vineri cand ajung acasa o sa incer  codarea cu 00067 , sa zicem ca prin absurd nici asta nu functioneaza..ce as mai putea sa incerc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vedem dupa asta.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Brusc si dintr-o data, fara sa umblu la bateire, fara sa fac nimic care sa aiba legatura cu acest lucru, telecomanda nu mai deschide masina. De inchis, se inchide normal, dar de deschis, nu merge. Trebuie sa o deschid manual. Are cineva vreo idee?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu cealalta facela fel? LA diagnoza, cand apesi butoanele de pe telecomanda, modulul de confort vede acest lucru ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut diagnoza pe ea acum cateva zile, a venit Mugur pe la Craiova si mi-a testat motorul, dar nu cred ca a facut ceva la inchidere. Revin cu mai multe info cand testez si cealalta telecomanda.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ledul de pe telecomanda, se aprinde cand apesi butonul de descuiat ? daca nu, atunci telecomanda este de vina.... switch-ul de descuiat, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A doua telecomanda merge bine... dupa ce am icnercat-o cu prima, cea mai folosita, nu mai pot nici macar inchide... sa fie, totusi, bateria?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, alvis said:

A doua telecomanda merge bine... dupa ce am icnercat-o cu prima, cea mai folosita, nu mai pot nici macar inchide... sa fie, totusi, bateria?

 

te-am intrebat mai sus.... ledul de pe ea, se aprinde ??? daca nu, schimba bateria, daca da... problema este din alta parte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca s-a aprins vrreodata... nu tin minte... spun asta pt ca, actualmente, atunci cand imi inchide masina, nu se aprinde... la cea de rezerva se aprinde, dar la asta nu... o sa schimb si bateria, desi cred ca  nu voi gasi baterii de calitate in comert...

 

Modificat de alvis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

 

am o problema grava. In aceasta seara am observat la Passat Variant din 2013, 2.0 TDI, 170 CP, ca dupa ce inchid usile din cheie, ramane aprins stopul de pe haion cu o intensitate mica (ledurile). Cand deschid haionul, se sting ledurile, cand inchid se aprind cu intensitate mica si asa raman, chiar daca inchid masina. Am scos borna bateriei (Cel cu plus) si am pus la loc. Tot asa se comporta. Nu am avut ce sa fac, am lasat asa aprinse si am inchis masina. Oare care e problema? Ce pot face sa nu m-i se descarce bateria?

Am facut o diagnoza, nu apare absolut nici o eroare...

 

Multumesc.

Modificat de Ambrus Zsolt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica firele din mansoanele care trec din caroserie spre hayon, sa nu fie crapate si sa se atinga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi sa nu ai apa/ umezeala in mufa intermediara de sub capitonaj interior portbagaj

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salu am si eu eu o problem cu inchiderea la passat B.5 iam dat borna jos de la baterie si nu mai merge sa descui sa incui nu mai merge telelecomanda deloc mentionez ca nu merge butucu sa o adaptez ce sa i fac

Modificat de C o s m i n
quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci incerca o resincronizare cu Vcds ul sau alt tester compatibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!