Jump to content

Schimbare limba pe afisajul computerului masinii


kky
 Share

Postare recomandată

Vranceanu George

Salut , in Bucuresti este cineva care ma poate ajuta ? Ca as vrea sa schimb si eu limba din bord.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    26

  • Al Bundy

    20

  • Ex member

    19

  • BISE

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

In aria de prestari servicii ai incercat sa iei legatura cu cei de acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Un coleg din Galati-Braila care ma poate ajuta si pe mine cu schimbarea meniului din germana in engleza?:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria prestari servicii... sau vezi cand sunt intalniri ale forumului, in zona

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt nou pe forum,daca ai putea sa ma indrumi spre a avea acces la informatii despre posibile intalniri,as fi recunoscator  :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai gasit aria de pe forum de prestari servicii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna seara,

 

Am citit post-urile anterioare sa nu ma trezesc ca vorbesc aiurea dar nu am gasit (nici cu functia search) aria de "prestari servicii". Am descarcat lista cu toti membrii care se ma pot ajuta dar mi-e putin aiurea sa deranjez omu' cu asa cerere.  Este vorba de un Golf IV din '02 1.4 - din germana in engleza.

 

Si mai am o rugaminte, imi puteti explica unde pot verifica ce versiune am nevoie deoarece in documentul respectiv, colegii care s-au oferit sa ne ajute dispun de versiuni diferite.

 

Ca un ultim aspect de clarificat sunt interesat pentru Bucuresti. Am gasit si thread-ul cu untalniri spontane, pe viitor am de gand sa particip dar incep cu pasi mici.

 

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca si ia legatura cu Florin, Al.Bundy.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@duculetu aici este aria de prestari servicii.

si aici este procedura pt schimbare limba afisaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos, acum stiu ce am de facut. O zi inunata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Sunt din Lugoj, as vrea si eu sa imi schimb meniul din limba germana in limba engleza la un GOLF 4  din 2000, motor 1,4. Se poate? 

Eu am cautat pe net, pe niste forumuri am gasit cum se face, am downloadat un soft, am imprumutat  de la un prieten un cablu de date (cablu pentru un Audi A4)  si nu am reusit sa ma conectez la masina. Am vizitat niste electricieni de pe aici si mi-au spus ca ei nu stiu sa faca asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Buzias colegu,pe privat iti pot da un nr de tel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt din Lugoj, as vrea si eu sa imi schimb meniul din limba germana in limba engleza la un GOLF 4  din 2000, motor 1,4. Se poate? 

Eu am cautat pe net, pe niste forumuri am gasit cum se face, am downloadat un soft, am imprumutat  de la un prieten un cablu de date (cablu pentru un Audi A4)  si nu am reusit sa ma conectez la masina. Am vizitat niste electricieni de pe aici si mi-au spus ca ei nu stiu sa faca asa ceva.

 

cu VCDS-ul, intra pe 17-Instrumente, 10-Adaptari, canal 004 - schimba valoarea existenta cu 2 - engleza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

as vrea sa schimb si eu meniul din germana in engleza la un VW JETTA 2006 , 2.0 TDI

am vazut in postari mai vechi ca ar fi posibil direct din computerul de bord ....e adevarat? sau doar cu VCDS se rezolva ?

Multumesc anticipat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai maxidot - afisaj mare - vezi in BC daca ai Setup - Language

 

daca nu ai, doar cu VCDS-ul

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci doar VCDS...... caci nu am Setup si Language :) 

arata ca asta CB-ul meu RmCfY2j.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai minidot - nu merge din BC.

 

atunci cu VCDS, pe 17-Instrumente, 10-Adaptari - si in campul 004, modifici si treci 2 - daca vrei in engleza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Pe acest topic poţi fi ajutat cu sfaturi, dacă are cineva să-ţi dea, pentru a te ajuta fizic cineva să rezolvi trebuie să cauţi pe această arie

http://vwforum.ro/forum/83-service-uri/

sau să cauţi pe lista postată pe acest topic, poate este un colege cu vcds din Cluj dispus să te ajute

sau să cauţi în aria de prestări servicii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
F l o r i n

cautati pe cineva din zona voastra, in aria cu anunturi - prestari servicii - oferte extinse

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Va salut , cu respect ! Am vazut la un amic o chestie interesanta si anume : in turometru are temperatura aratata , cum as putea sa fac si eu lucrul acesta la un benzinar 1.4 16 v ? Mentionez ca nu am umblat la ceasuri , sunt asa cum am cumparat-o . daca cineva stie sa imi zica rog frumos si ce trebuie achizitionat ca si piese si cum ar trebui procedat cu montajul ? Atasez poza cu ceasurile respectivului spre exemplificare . Va multumesc !

27067601_1571155756305045_1575729937437801136_n.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina ta fiind ?

Daca vb despre computer de bord - trebuie ceasuri (adaptate pe masina, etc), maneta, cablaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 4 1.4 16v motor AXP din 2001 . Trebuie sa cumpar ceva pentru a avea asta ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ...ceasuri, maneta stergatoare cu butoane de bc, etc. Si vei avea toate informatiile calculatorului de bord, pe centru, la modelul tau.

Altfel, nu ai cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!