Jump to content

Faruri Aftermarket pentru Passat B5/B5.5


Passat 3BG
 Share

Postare recomandată

da, pe farurile vechi aveam h7 pe lunga si xenon h7 pe scurta, acestea au h1 pe ambele faze, insa becurile lor nu sunt asa performante si am pus pe lunga h1 philips night vision iar pe scurta am cumparat un dset de becuri xenon h1 (doar becurile)

pentru ca merg pe instalatia veche (pe aceeasi instalatie poti sa pui toate tipurile de becuri de la h1 la h7 numai ca trebuie respectat vatajul daca ai de 35w ieide 35 daca ai de 50w iei de 50 si merge fara nici o preblema, mufele sunt identice si nu trebuie nici o modificare).

pentru montat pe masina nu trebuie nici o modificare, decat sa nu uiti sa iei motorasele de pe cele vechi si sa le pui pe acestea (au locas identic ca cele stoc si mufe pt acestea).

ledurile merg numai pe pozitie nu se aprind separat.

de vazut noaptea ca luminozitate sunt cu putin mai slabe decat cele stoc, este o mica diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles....Multumesc DSF.

Cred ca mai bine stau cuminte cu investitia care dupa parerea mea ,in afara ca dau bine pe masina, e cam costisitoare.

cel putin pentru mine :salut: Safe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da te mai costa in plus 150 ron setul de becuri xenon, asta daca deja ai instalatie xenon pe masina.

la cat dai pe ele nu cred ca mai conteaza 150 lei, oricum merita bani sunt bestiale mai ales noaptea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si eu daca nu am avut instalatie xenon pe masina ce becuri trebuie sa ii cumpar....normale H1 respectiv H7?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca te intereseaza pentru farurile actuale. Arunca un ochi aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce becuri trebuie sa ii cumpar....normale H1 respectiv H7?

pai daca vrei sa-ti cumperi faruri acest model ele vin echipate cu toate becurile f scurta, f lunga, semnalizare si pozitie care sunt acele leduri, numai daca vrei tu sa schimbi becurile si sa pui xenon atunci trebuie sa cumperi h1 (ambele faze au h1).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok merci pentru lamurire dar farurile din pozele tale sunt cu becuri normale venite odata cu farurile nu? Daca da cum ti se pare lumina noaptea, se vede bine si pe vreme ploioasa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu farurile mele sunt cu xenon, nu mia placut cu luminau becurile stoc si in schimb pe cele vechi aveam xenon si e foarte groaznic sa treci de la xenon la halogen

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

@ borisake: unde ai gasit frate la 250 de euro? pe situl ala romanesc au ajuns la 1300 ron....

Modificat de c o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DSF multumesc de informatie si o sa tin cont de sfat ca in cel mult 1 saptamana sper sa imi pun si eu.

:icon_thumright: Becurile cat te-au ajuns?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ borisake: unde ai gasit frate la 250 de euro? pe situl ala romanesc au ajuns la 1300 ron....

Era un tip pe 4tuning ce comercializa la 250 euro, este din Iasi sau suna la 0764 302 010 sau 0740 200 724 Claudiu Man pret 240 euro. man cla < xpertu77@yahoo.com Sa ne ti la curent. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Becurile cat te-au ajuns?

becurile le-am luat de lexus 150 lei perechea de 50w si 6000k dar acum am dat comanda de un set de 50w 10000k de la esteticu 180 lei perechea pt ca mi sa pus pata pe becuri cu tenta albastra, abia astept sa-mi vina comanda sa vad cum lumineaza pe albastru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

abia astept sa-mi vina comanda sa vad cum lumineaza pe albastru.

Frumos la aspect, rau la drum, mai ales pe ploaie. ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si pe cei care iti vin din fata nu o sa ii deranjeze? ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Vlad, se discuta in alt topic pro/contra ;) . Aici NU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si pe cei care iti vin din fata nu o sa ii deranjeze? :)

:D orice far bine reglat nu dereanjeaza pe nimeni indiferent de culoarea becului.

si eu cand am pus prima oara faruzrile erau dereglate bateau in sus si imi faceau toti cu farurile, dupa care le-am reglat si numai e nici o problema acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie unuia mi se par de foarte bun gust si cred ca dau bine pe Passat.Chiar zilele astea urmeaza sa dau comanda de ele.Dar am o dilema si in acest sens daca poate cineva sa-mi dea sfaturi:cele de la Dectane sunt de 2 feluri negru si crom;tinand cont de faptul ca masina este neagra,care sa le iau.Eu ma gandeam la cele crom.Ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata foarte bine ,chiar daca e un look imprumutat de la fratele A5 ,stie careva daca merge montat si Xenon pe ele?~

Par destul de slabe ,la fel ca cele "stock" de pe 3BG.

hai cu poze daca mai aveti !

drive safe !

Modificat de Dragosh_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie careva daca merge montat si Xenon pe ele?

Pai ce s-a tot discutat in topicul asta, printre altele? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

QUOTE (silviu8x @ Nov 17 2008, 12:52 PM) *

@ borisake: unde ai gasit frate la 250 de euro? pe situl ala romanesc au ajuns la 1300 ron....

Era un tip pe 4tuning ce comercializa la 250 euro, este din Iasi sau suna la 0764 302 010 sau 0740 200 724 Claudiu Man pret 240 euro. man cla < xpertu77@yahoo.com Sa ne ti la curent. :D

Ai cumparat farurile, nu ne spui si noua ce si cum...

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare la toti. am gasit si io niste faruri de genu asta dar nus sigur daca mi se potrivesc pt masina mea.am un B5 si pretul e cam la fel 291 euro. daca poate cnv sa ma ajute, nas vrea sa le cumpar si sa nu ma bucur de ele http://www.autohispania.com/faro-delantero...s-p-198131.html drive save.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Mi-am montat si eu farurile,revin mai tarziu cu poze ca e prea frig sa le fac azi.Concluzia,aspectul masinii total schimbat,sunt multumit de lumina care o dau,dar nu mai merge reglajul electric,bine nu ma deranjeaza extraordinar de tare.Asa ca intreb pe cei care mai au montate aceste faruri,ce stiti de treaba asta,asa e,sau am eu problema cu reglajul la masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farurile noi de obicei vin fara motorasul de reglaj asa ca trebuia sa il iei de pe cele vechi si sa il pui. daca ai facut lucrul acesta uita-te daca acea tija cu bila care o are motorasul e bagata bine in oglinda farului ca daca e pe langa se misca in gol.

sau poate sunt faruri pentru xenon OEM si atunci au autoleveling

Modificat de abstrakt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Valentyn_Sp poti sa iei linistit farurile din linkul pus de tine ca ti se potrivesc cu siguranta.Eu am un passat tot B5 din 2000 si se potrivesc atat pe passatul tau cat si pe al meu.De fapt se potrivesc pe toate passaturile din 1997-2000(luna a octombrie 2000)ca apoi a iesit passatul B5.5.

Numai bine tuturor si sa auzim de bine! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am o mare nedumerire si acum vreau sa fiti sinceri cei care dati un raspuns si aveti montate pe masinile voastre; farurile sunt misto, fita ce sa zic, dar cu lumina, cum este treaba ca mai mult ca sigur nu mai ai aceeasi lumina cu lupele alea micute fata de cele OEM?

Vreau un raspuns sincer si fara ca sa moara si capra vecinului. :icon_thumright:

Intreb pt ca stiu ca sunt facute sau comercializate de Dectane, au prinderea de H1 in loc de H7 (sa zicem ca nu conteaza asta), dar am un prieten ce si-a montat faruri cu engel eyes (DECTANE) si dupa un an s-au dezlipit geamurile si ii intra apa si se aburesc.

Deci?

@ borisake: unde ai gasit frate la 250 de euro? pe situl ala romanesc au ajuns la 1300 ron...

salutare la toti. am gasit si io niste faruri de genu asta dar nus sigur daca mi se potrivesc pt masina mea.am un B5 si pretul e cam la fel 291 euro. daca poate cnv sa ma ajute, nas vrea sa le cumpar si sa nu ma bucur de ele http://www.autohispania.com/faro-delantero...s-p-198131.html drive save.

Un post mai sus daca te uiti, ai acolo nr de tel al tipului, suni si pui intrebarea daca mai aduce, ce si cum. Ok?

Modificat de Borisake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!