Jump to content

Suspensii Sport


dragos_85
 Share

Postare recomandată

Paul.Iasi: suspensia de vr6 ar 'acomoda' jante pe 17?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dreamer

    24

  • cipriangolf

    15

  • ovidiu89

    13

  • sonnic53

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

stelyan

Drumurile proaste cu gropi multe nu fac casa buna cu suspenia sport. Dauneaza grav sanatatii (si masinii) :icon_idea:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paul.Iasi: suspensia de vr6 ar 'acomoda' jante pe 17?

Da. Dar cam la limita. S-ar putea sa-ti atinga. Plus ca trebuie sa pui cauciucuri de cel mult 40. Sunt scumpe si nu stiu daca merita. Si nu in ultimul rand conteaza si motorizarea. GBI are jante pe 16 la g3-ul lui si abia pleaca de pe loc. De preferabil trebuie un GTI sau VR6 pt jantele astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate schimba arcul cu unul cu mai multe spire sau exista fuzeta mai inalta , pot mentine aceleasi telescoape daca inlocuiesc arcurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal. doresc sa imi las si eu masina mai jos cu vreo 30-40 mm. problema este ca nu gasesc arcuri sport. si m-am gandit sa tai o spira din arcuri ( asa au spus si altii). ce imi recomandati??? daca tai arcu....vor intervenii ceva probleme?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. Mi-am luat recent un golf si fost proprietar mi-a zis ca are arcuri si suspensii sport. dar la o verificare am costatat ca doar arcurile sunt sport. suspensiile sunt normale! La viteza mare imi face balans mare. Am hotarat sa imi schimb arcurile. Pe drumurile astea nu merita ca "rupi masina". Deci as schimba arcuri sport(+diferenta) cu arcuri normale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel si a mea la viteze nu are stabilitate deloc ! Se balanseaza parca e pe apa si in plus e lasata de spate,daca pun 2 oameni in masina e low-rider pe spate si pe fata e SUV :lol: .M-am interesat la dezmembrari de o pereche de arcuri pe spate cu tot cu amortizoare 240 ron.merita sa iau asa?Sau mai bine caut noi ?Ma gandesc sa nu le iau la fel de obosite ca ale mele :icon_thumright:

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal. doresc sa imi las si eu masina mai jos cu vreo 30-40 mm. problema este ca nu gasesc arcuri sport. si m-am gandit sa tai o spira din arcuri ( asa au spus si altii). ce imi recomandati??? daca tai arcu....vor intervenii ceva probleme?

Matzocu vorbim diseara pe mess ca is la servici. Vineri am drum la arad si poate facem schimbul

Modificat de Dani_key
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal. doresc sa imi las si eu masina mai jos cu vreo 30-40 mm. problema este ca nu gasesc arcuri sport. si m-am gandit sa tai o spira din arcuri ( asa au spus si altii). ce imi recomandati??? daca tai arcu....vor intervenii ceva probleme?

Nu prea e indicat sa tai din arcuri. Asta cica e tuning romanesc.

Vezi ca se gasesc arcuri de golf 3 pe la 100 si ceva de euro setul. Incearca la Logtuning.

Sau vezi la noi pe forum, vinde Razak suspensie reglabila noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi mi-am dat jos suspensia sport weitec, daca e interesat cineva astept sa ma caute :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt suspensia weitec.....pret sau combinati......cum vrei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Matzocu vorbim diseara pe mess ca is la servici. Vineri am drum la arad si poate facem schimbul

se pare ca nu ai mai venit prin arad. ramane pe altadata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In curand o sa trebuiasca sa schimb si eu telescoapele pe fata...Problema mea este ca masinuta are o stabilitate foarte slaba...in curbe sa inclina ca un vapor :D

Cum as putea sa-i dau o stabilitate mai buna fara sa las masina jos...foarte mult deoarece nu intentionez sa o folosesc doar pe asfalt...sa pot iesi la o iarba verde si sa nu raman suspendat pe ceva. Niste variante eventual niste preturi ?

Mersi anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puneti amortizoare pe gaz.

stelyan, ai warnig verbal pt ca postezi in arie tehnica anunturi! Ai arie de vanzari/cumparari chiar si de donatii daca sunt degeaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In curand o sa trebuiasca sa schimb si eu telescoapele pe fata...Problema mea este ca masinuta are o stabilitate foarte slaba...in curbe sa inclina ca un vapor :(

Cum as putea sa-i dau o stabilitate mai buna fara sa las masina jos...foarte mult deoarece nu intentionez sa o folosesc doar pe asfalt...sa pot iesi la o iarba verde si sa nu raman suspendat pe ceva. Niste variante eventual niste preturi ?

Mersi anticipat!

pui amortizoare pe gaz cum a zis paul.

ai bara stabilizatoare? eu nu aveam, si din momentul in care mi-am pus am simtit diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu recent am pus amortizoare ulei meyle noi pe fata combinat cu 4 arcuri corrado, si o bara stabilizatoare.rezultat : foarte multumit

mi-a ramas 4 arcuri stoc pe PM daca este cineva interesat sau la schimb cu unele sport

Modificat de hunior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

b-66-six sau hunior...unde pot gasi si cam la ce pret is ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara stabilizatoare cauta la dezmembrari, dar vezi sa o iei cu tot sistemul de prindere.

amortizoare sa iei noi. sunt destui distribuitori; nu stiu pe la tine prin zona care au preturi mai ok.

Si a mea facea ca barca pe curbe, dar odata cu bara stabilizatoare situatia s-a schimbat.

incearca intai sa pui bara (daca nu ai) si apoi sa schimbi amortizoarele (sau arcurile- depinde care sunt duse)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara aia cum arata? unde sa ma uit?[o poza eventual] scuzati-mi incompetenta...da ii prima mea masina...si inca is tanar nu a trecut viata peste mine :P

Modificat de hotworm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e in poza la nr 11.

e prinsa de punte in spate ( cu bucsele 10 si clemele 13) si de bascule (cu bieletele 7)

post-982-1235069781_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha...Maine dimineata ma si uit...sa "speram" ca n-am asa ceva.

Dar telescoapte tot trebuie sa schimb...ca-ci stanga fata imi bate foarte tare.

Apropo are ceva daca umblu mult asa cu telescopu slabit...imi poate strica si altceva ?

Modificat de hotworm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

esti sigur ca bate de la telescop? pot fi o gramada de alte cauze (flansa amortizor, bucse bascula...).

Telescopul + arcul poti sa vezi daca mai sunt bune apasandu-te pe masina. Vezi sa revina normal, sa nu faca balans (trebuie sa revina sus si acolo sa ramana dupa ce te apesi cu putere)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!