Jump to content

LED Daylight Running Lights (DRL)


WNS
 Share

Postare recomandată

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bamse

    24

  • voinea

    15

  • WNS

    15

  • Al Bundy

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din punct de vedere tehnic, da, se poate. Dar, cel putin mie, mi se pare ca nu ar arata prea bine. Avand in vedere dimensiunea lor, ar fi o linie continua de lumina pe centrul masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Alte doua "proiectoare" gasite pe net, care pot fi adaptate la orice masina.

post-7745-1190628729_thumb.jpg

post-7745-1190628753_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru prima poza detalii aici: http://tuning.autodoplnky.cz/osvetleni-mot...38mm-v-s3164325

iar pentru a doua poza detalii aici: http://tuning.autodoplnky.cz/osvetleni-mot...0mm-vo-s3164345

+ multe alte accesorii.

Intrebarea este daca aduce cineva de pe site-ul acesta si la ce preturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce spui tu are 3.8mm adica foarte mic. Cele de S6 sunt muuult mai mari si dau muuuult mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da sunt mici, dar poate pot inlocui becul pentru lumina de pozitie la farul de la golf 5. Cred ca ar arata mult mai bine.

Oricum e doar o idee, nu am vazut asa ceva si nici nu stiu sa fi incercat cineva si nici nu am idee ce ar implica, ma gandeam ca acolo ar da frumos daca ar inlocui acel bec ... poate niste pareri mai avizate ar fi binevenite.

post-9546-1190642922_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea e ca mai trebuie sa si intre acolo, la urma urmei are 3.8CM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar ceva proiectoare in genul noul Cayene , a gasit cineva

cred ca acest model ar merge pe mai multe masini

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Aveti grija cu montatul proiectoarelor si folosirea lor in loc de DRL .

Stiti ca noua modificare a Codului rutier incrimineaza folosirea nedecvata a proiectoarelor fie ziua , fie noaptea .

Dati apa la moara militienilor care va vor lua banii ... si va vor da in schimb ... puncte . :rolleyes:

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultimul model in materie de kitch, stopuri de Audi S6 pe toate masinile....o sa fie mai ceva decat Angeleyesurile de pe Loganuri. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru pozitie sunt becuri cu 1,3 sau 6 led-uri dar bineinteles ca nu pe lungime ci in cerc (chiar si colegi de forum comercializeaza din acestea).

Totusi cele gasite sunt mai scurte, dar mi se pare ca cele originale au un pret cam mare - sper sa gasim mai lungi (caci asa arata bine) la un pret mai acceptabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pt audi a6 cu motor 2,0 nu merg puse. pt toate celelalte modele > 2005 trebuie schimbata bara(daca vrei sa dea bine, nu kitch). probleme destul de multe cu semnale in FIS , dar se rezolva! LED -urile originale de S6 sunt putin curbate, urmand linia grilelor, asa ca tineti cont si de asta(pe o suprafata dreapta nu prea calca). daca vreti sa pastreze fuctiile coming/living home, aveti nevoie de ceva modificari(o rezistenta de putere 50w cam greu de gasit in romania) , si cateva diode. se poate folosi si releul original de S6, dar mie nu mi-a placut cum merge cu el. l-am montat, dar am mai facut mici modificari.

post-16932-1191917343_thumb.jpg

Modificat de flo2203
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu caut faruri cu DRL LED....dar inca nu au aparut...am inteles ca o sa fie standard pe TT-S...care trebuie sa apara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am luat lumini de zi universale R Type sa le pun pe golf. Le-am probat doar la baterie, se vad ok si ziua, dar mai ales noaptea. O sa le montez in cele 2 grile din bara...revin cu poze dupa montaj.

post-8760-1191960043_thumb.jpg

post-8760-1191960059_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam cu nerabdare, insa o intrebare am si eu, ati vazut voi cum au astia pe la coloanele oficiale, au ceva un "flash" in faruri.. o lumina nu foarte puternica dar destul de intensa cat sa se faca remarcati.. nici pana acum nu am aflat ce au pus in faruri sa faca asa, ma poate lamuri si pe mine cineva in legatura cu asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e clar :rolleyes: eram doar curios :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stroboscop, dar este "highly illegal" :Driver:

OFFTOPIC: Apropo de stroboscoape am vazut la un tip de la Skoda Fabia puse stroboscoape in spatele grilei din fata a masini...adica intre grila si radiator... si in timpul zilei presupun ca nu se vad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat si eu la cateva masini (octavia I, A6) care nu erau ale vreunor institutii ce le folosesc prin natura activitatii. Si intr-adevar erau montate cum ai descris tu, fiind mai greu de observat.

Dar sincer mi se pare ceva foarte taranesc, eu unul nu as putea sa folosesc asa ceva pe masina mea. Mi se par niste parveniti si frustrati cei ce isi monteaza asa ceva si le mai si folosesc. Nu in ultimul rand fiind ilegal, cum bine a punctat un coleg mai sus.

Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat si eu la cateva masini (octavia I, A6) care nu erau ale vreunor institutii ce le folosesc prin natura activitatii. Si intr-adevar erau montate cum ai descris tu, fiind mai greu de observat.

Dar sincer mi se pare ceva foarte taranesc, eu unul nu as putea sa folosesc asa ceva pe masina mea. Mi se par niste parveniti si frustrati cei ce isi monteaza asa ceva si le mai si folosesc. Nu in ultimul rand fiind ilegal, cum bine a punctat un coleg mai sus.

Numai bine.

Ilegal este cam totul prin tara asta dar ... stoboscoapele si becurile albastru respectiv rosu in proiectoare arata de-a dreptul taranesc ... ceva gen Dacia 1310 M Power

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

" Led Daylight Running Lights " montate si pe mk4. :D

normalr32contexq9.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu arata rau...dar oare cata munca a bagat sa taie din bara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!