Jump to content

Noutati de la Seat


black_shadow
 Share

Postare recomandată

Noul Seat Ibiza 2008.

Data aparitiei: primavara 2008.

Modificat de black_shadow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

clau62 > e cam deplasata remarca ta; DMX isi exprima punctul de vedere, are dreptul sa nu-i placa. Mie Altea mi se pare ok, ba chiar XL cred ca este ce trebuia sa fie Altea de la inceput.

black_shadow > interesanta Ibiza, Leul a facut pui :D Salsa!

Modificat de AIX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tom Tom Navigator va fi integrat pe masinile seat Leon, Toledo, Altea si Altea XL.

Linkul: http://www.tomtom.com/news/category.php?ID...2grr4b4q19nu9k4

Articolul:

TomTom gives SEAT Get Up and GO

TomTom GO integrated into new SEAT cars

September 25th 2006, Amsterdam – TomTom, the leading satellite navigation solution provider, today announces a pan European partnership with SEAT to offer the TomTom GO navigation kit. The TomTom GO 710 will be used as a semi-integrated satellite navigation solution for a range of SEAT models.

The cooperation with SEAT will provide state of the art, semi-integrated satellite navigation with the TomTom GO navigation kit, as an option in a variety of SEAT models including the SEAT Altea, the SEAT Toledo, the SEAT Leon, as well as the brand new family car, SEAT Altea XL (to be launched at the Paris Motor Show – September 2006). The integrated TomTom GO 710 will be available at the affordable price of €749.

The partnership with SEAT is an exclusive European-wide deal and will be available through dealerships from November 2006.

As a semi-integrated solution the TomTom GO navigation kit will provide:

Integrated Design: the device sits on a customised mounting on the dashboard

Dock and GO simplicity

Voice instructions through the car’s sound system – muting the radio or CD player when instructions are delivered

Hands-free calling using the car’s sound system via Bluetooth.

Control of the TomTom GO 710 through SEAT’s standard features, such as turning on the TomTom when the ignition is started, and the device being automatically charged through the car battery

The most up to date door to door mapping of Western Europe

“This partnership with SEAT will provide TomTom’s latest satellite navigation to thousands of customers and ensure that SEAT drivers never get lost”, said Wolfgang Reelitz, vice president automotive sales, TomTom. “This kind of solution truly demonstrates the benefits that TomTom can provide manufacturers such as SEAT”.

“SEAT now is able to offer a wide choice of navigation systems to our customers. In addition to our factory fitted navigation system, this solution really allows us to set ourselves apart from our competition”, says J

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

probabil cel mai HOT coupe cabrio al lui 2007-2008: SEAT TANGO :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea sunt niste poze super vechi eu le am de un jumate. Daca voe face ceva din prototipul asta sigur nu va iesi asa. Dar putem visa la asa ceva :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine noua Ibiza , doar ca pare putin mai mica :)) Totusi e doar varianta cu 2 usi. Oricum nota 10

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

c-am este :D! oricum e frumos si vhechi asa hehehe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da sunt si astea vechi tot de pe vw vortex le-am luat si eu. Doamne daca ar arata asa o cupra..... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9.10.2006

Please be informed we have published the following information on our Press Webpage http://media.seat.com

AT THE LONDON ITS CONGRESS

SEAT is presenting a prototype with the latest breakthroughs in driver communication

The prototype can adapt its communication strategy according to traffic conditions, the surroundings and the driver himself

SEAT is developing this project in collaboration with the European Union

It represents a breakthrough in terms of road safety

At the upcoming ITS (Intelligent Transportation Systems) congress, being held in London from October 8 to 12, SEAT is presenting a Le

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La congresul ITS (Intelligent Transportation Systems) tinut la Londra in perioada 8-12 octombrie 2006 SEAT anunta sistemul revolutionar AIDE (Adaptative Integrated Driver- Vehicle Interface), conceput pentru a creste siguranta in trafic, dand posibilitatea sistemului sa ia decizii pentru un condus in deplina siguranta.

Exemple:

* Cand soferul isi "ia" ochii de la sosea si vehiculul sesiseaza un balans al directiei sau o abatere a traiectoriei, AIDE emite o lumina de avertizare in bord si un semnal sonor de avertizare.

* Vehicolul emite semnale de avertizare sonore si trimite vibratii prin volan daca detecteaza ca soferul tinde sa adoarma la volan.

* Daca soseste un apel telefonic in timpul unei manevre considerate periculoase (depasire, viraj etc) vehicolul recunoaste situatia si pune apelul in asteptare pana la iesirea din aceea situatie considerata periculoasa.

Acestea sunt cateva dintre gadgeturile prezentate de Seat. Acest sistem (AIDE) beneficiaza de senzori care urmaresc continuu miscarea retinei, frecventa clipirilor, un radar pentru detectarea obiectelor de pe drum, GPS.

Centrul Tehnic SEAT a dezvoltat deasemena si noi solutii de interactiune intre sofer si masina, comenzile pentru majoritatea meniurilor ( navigatie, BC, audio ) fiind montate pe volan. Aceste comenzi pot fi accesate si prin control vocal.

Modificat de black_shadow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stiati ca SEAT a fost infiintata de FIAT initial (yes u did) !!!

Apoi in ultima vreme au aparut zvonuri cum ca VW AG ar vrea sa vanda SEAT...raspunsurile au fost foarte hotarate NU....si tot aici apare si conceptul SALSA, care se pare ca a fost imprumutat si celor de la FIAT (mai mult sa mai putin).

Oare se va intoarce SEAT la firma mama,FIAT?

Nu puteti sa nu observati asemanarea cu conceptul SALSA al viitorului FIAT STILLO!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si unde ti se pare tie ca seamana salsa cu stilo?

mie spatele de la stilo mi se pare ca aduce mult cu clio 3 si cu noul corsa, in nici un caz cu salsa.

Modificat de CristiN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am zis ca este conceptul SALSA, am divagat si v am intrebat..ca sa vad dc sunt singurull care vede lucrul asta.

Noul stillo va avea cate putin din punto, nissan si ceva SALSA, si da poate si clio3...oricum d.p.d.v este doar o copie fidela a unor linii si elemente care au succes la consumatori.

"SALSA made me buy my LEON" :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiati ca SEAT a fost infiintata de FIAT initial (yes u did) !!!

Apoi in ultima vreme au aparut zvonuri cum ca VW AG ar vrea sa vanda SEAT...raspunsurile au fost foarte hotarate NU....si tot aici apare si conceptul SALSA, care se pare ca a fost imprumutat si celor de la FIAT (mai mult sa mai putin).

Oare se va intoarce SEAT la firma mama,FIAT?

Nu puteti sa nu observati asemanarea cu conceptul SALSA al viitorului FIAT STILLO!

Parca ar suna acest mesaj la fel cu al celor care dau "massuri" pe messenger.

In alta ordine de idei : http://today.reuters.com/news/articleinves...pc=66&type=qcna

Adica mai pe scurt Volkswagen CEO a afirmat ca ar fi o greseala majora vanzarea diviziei SEAT din moment ce SEAT are acces la tehnologia intregului grup VAG dand posibilitatea eventualului cumparator sa asimileze know-howul tehnic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca au pierderi la SEAT? Credeam ca si-au revenit de cand cu Altea, Leon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

tocmai a trecut pe langa mine prin Pl un Leon FR galben. cam MIXA prin trafic :lol:. arata foarte bine. pacat ca stateam la stop si nu i-am vazut decat spatele.. :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit se poate comanda Leon Cupra!!!!!!!

Incepand cu ieri dupa amiaza s-au primit listele de preturi etc. Pretul este extrem de bun 21.106 Euro CIP si 25.882 DDP. Cu alte cuvinte costa cu 1ooo de euro mai mult decat FR-ul si in plus ai: 40 de CP, scaune tip scoica recaro, tot ce tine de frane este brembo din fabrica, alta suspensie si alte jante. Discurile de frana sunt mai mari la Cupra decat la FR.

Inca o noutate ar mai fi ca au introdus DSG pe varianta FR de 2.TFSI de 200CP.

O alta noutate e ca in curand vom avea Altea 4X4. O sa revin cu niste poze promise de altcineva.

Dupa f mult timp Seat revine la masinile cu tractiune 4x4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Niste poze cu noul Seat Leon Cupra:

Sunt f curios daca e acelasi plastic pe bord. Din poze rezulta ca nu. Sa vedem si in realitate!

128109f8b7fv7.jpg

c8251941efjh5.jpg

cupralaunch10dg3ra5.jpg

cupralaunch11du1yt9.jpg

d4c3f7d725er5.jpg

1ig3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D ... Cum sa arate asa de bine Cupra cea noua, la asa un pret ?! Geeeez, frane Brembo din fabrica .. 240 CP, scaune Recaro ... nu pot spune decat WoW (si nu e nick-ul colegului forumist ;))

Am mers cu FR-ul de 170 CP TDI si e vis (la 150 Km/H in vit a 6a inca mai se simtea cuplul dupa limita inferioara) ... imi imaginez ca acest Up Grade al versiunii Leon (daca se poate spune asa) o sa ia mintile oricui instant .. imi lasa acelasi gust placut sa aflu de aceasta lansare, cum mi-a lasat si lansarea S3, evident fiecare model se adreseaza catre alte genuri de cumparatori .. dar sa fim seriosi, Cupra merita sa fie luata in considerare de oricine are un pic de spirit sport inside ;) si cauta o masina noua !

Bravo Seat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si un link cu specificatiile la 2.0 TFSI de 240 CP: http://www.seat.com/static/su/com/SEAT/sit.../2TFSI_177.html

Front brakes 345 x 30

Rear brakes 286 x 12

Maximum power (hp / kw / rpm) 240 / 177 / 5.700 - 6.300

Maximum torque (Nm / rpm) 300 / 2.200 - 5.500 :) o sa alerge acul de la turometru ....

2hv4.jpg3vh7.jpg

4bs3.jpg5zm4.jpg

6ha6.jpg7gl9.jpg

8ee2.jpg10bm5.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: da o masinuta f frumoasa si cu scaunele alea care ma inebunesc! si astea de pe sport up sunt de vis dar la cum arata alea cred ca....!

despre plasticul de pe bord eu cred ca o sa fie acelasi ca nici pe golf nu vad sa fi schimbat interiorul sau poate nu am observat eu!

daca avea calitatea s3-ului la interior cred ca o batea la frumusete dar e doar o parere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca 2 poze la rezolutie mai mare de la CristiN:

seat_leon_cupra_2006_03.jpg

seat_leon_cupra_2006_04.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!