Jump to content

Sfaturi achizitie jante


psebi
 Share

Postare recomandată

O sa-ti atinga de aripa daca nu ai o suspensie foarte tare (din cauza ET 35). ET-ul safe e 50.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca ai suspensie tare tot iti ating... mergi pe ET >= 45 si totul e ok. Practic si cu ET 50 iti poate atinge, depinde cum mergi cu masina (la mine, cu ET 50 imi atingea in unele locuri pe Nurburgring, dar pe sosea nu).

Modificat de rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna seara Domnilor. Acum am intrat recent. Adresa este Oasului Nr. 50. Am fost acolo si mi-au facut tot ce am avut nevoie. Lucreaza foarte bine , si la pret foarte acceptabil. Mi-au sudat o geanta, au echilibrat-o cu masina profesionala si au montat-o rapid. Sunt foarte multumit. Recomand calduros. Amsi Nr. de telefon, v-o pun la vedere. 0744 633 232. Am informatii, daca se crapa din cauza lor la indreptare, nu se plateste in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper ca am ales bine topicul. Vreau si eu sa aflu niste pareri despre jantele Keskin, in special de la cei care detin asa ceva, daca exista, pentru ca sunt pe cale sa achizitionez niste Keskin kt4 8j*17 cu cauciucuri 225/45/17 pentru masina din semnatura.(cu toate ca au et35 si ma cam sperie chestia cu atinsul, dar pana la primavara poate strang bani si de arcuri sport:) )

Asadar astept cateva pareri fie pro fie contra despre jantele keskin in general, sau despre acest model.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

spuneti-mi si mie ce parere aveti de jantele barracuda, cat de rezistente sunt ele,se stramba usor, se sparg? vreau sa le pun pe un Audi Q7, dimensiune 19", nu as vrea sa urc mai sus deoarece atunci e mai mare riscul de a le stramba prin drumurile noastre.

http://www.rollinonchrome.de/detail/shoparticle/barracuda-voltec-t6-black-chrome-inox-lip/shop/catalog/product/view/183165/

Modificat de mirceaking
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

un raspuns concret va rog! cum recunosc jantele originale Santa Monica? ce firma le comercializeaza? speedline, borbet? sau altcineva?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt de audi A6 model 2002, prindere 5X112, merg pe passatul tau din profil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci frumos. Le-am achizitionat si vin destul de misto pe passat. Acu ramane sa caut capace, si nu cred ca exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un raspuns concret va rog! cum recunosc jantele originale Santa Monica? ce firma le comercializeaza? speedline, borbet? sau altcineva?

multumesc

Speedline , in plus gasesti si stanta VW-Audi in interiorul spitei.Sigur iti vei da seama daca sunt originale daca poti sa te uiti pe interiorul jantei :).

Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus intrebarea asta si pe topicul cu Polo insa acolo n-am gasit raspuns la dilema mea: stie cineva cu un ochi mai format ce soi de jante sunt astea?

post-16418-0-11479200-1301421976_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La passat B6 (2006), jante de 16, stiti cumva daca sunt aceleasi ca si pe B5 si B5.5 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti despre jantele din poza ? Sunt replici dupa jantele oem Interlagos (originalele se fac doar in configuratia 5x112, 8x18") si sunt pe 6,5x16", 5x112, et42. Vad ca se vand cu 400E setul si sunt curios daca si-a pus cineva sau daca are cineva experienta cu replicile in general. salpost-76932-0-98036800-1302027769_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eEon ce firma sunt jantele.........eu am avut o experienta relativ proasta cu SPW-italieni facaturi dupa barracuda tzunamee...........au fost de foarte slaba calitate si au costat tot 400 de euro........si credema cu 400-450 euro iti iei borbeturi de noi chiar daca nu asa frumoase insa stii ca sunt si de calitate si noi.....:P tot pe 16!sau poti cauta ceva second 100% gasesti in 400 de euro cu tot cu cauciucuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu producatorul jantelor, le-am gasit pe okazii si l-am sunat pe vanzator, mi-a zis ca sunt facute in italia dar nu au nici un producator stantat pe ele si ca sunt replici dupa originalele interlagos. Omul mi-a zis ca a vandut foarte multe replici pt vw si bmw si nu a avut niciodata probleme cu ele dar stii cum e..

Acum sunt in cautare ori iau un set de jante noi la 400E fara cauciucuri ori imi iau ceva sh oem cu tot cu cauciucuri la 400-500E. Oricum trebuie sa recunosc ca mi s-a pus putin pata pe jantele din imaginea de mai sus.. le vad pe passat CC mai tot timpul (originalele) si sunt pur si simplu superbe. Numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa imi cumpar si eu un set de jante pt un Golf 4 Edition dar mi-am cam prins urechile in dimensiuni ... In principiu as vrea sa imi pun ceva de 15/16 .. dar care sa se potriveasca fara a face modificari la caroserie sau altceva...

Pana acum m-am orientat la niste jante ENZO (cred ca e o firma decenta) .. de 15 .. http://tinyurl.com/6xrk6f8 .. ce parere aveti? Dimensiunile sunt ok pt Golf 4 ?

Multumesc anticipat pt raspunsuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumpara o pereche de jante OEM de golf 4, nu pune tziganii dinalea. Se gasesc second in stare foarte buna la un pret mic. Nu vad de ce sa cumperi asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi par urate. De ce nu iti cauti niste BBS-uri pt Golf-ul tau. Arata mult mai ok cu ele. Ceva de genul asta (nu am legatura cu anuntul, ci am pus doar ca model) http://bucharestcity.olx.ro/jante-bbs-golf-3-cauciucuri-michelline-iid-144765299 sau aici http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/jante-aliaj/jante-15-inch/bbs-15-4x100-10140130.html#poze

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da SPW-urile postate de mine sunt fake sau originale?Că-s tare nedumerit şi vreau să fiu lămurit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SPW-urile sunt jante low-budget (implicit low-quality:P). Nu cred ca ar avea rost sa faca cineva fake-uri dupa ele.

In plus, parerea mea(fara suparare) e ca sunt oribile. Pentru Golful tau(cel din semnatura) subscriu la ce a zis F l o r i n si anume cauta-ti BBS-uri sau modele mai clasice, care sa se potriveasca cu design-ul masinii.

Bafta si numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă plac astea?Cere 700 de ron fără cauciucuri.

Modificat de kendoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uratele...incearca niste brock,sunt mai din epoca mk3.am vazut chiar in aria de vanzari a forumului...la jante.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!