Jump to content

Maner actionare cablu capota- Misiune imposibila 5!


domu
 Share

Postare recomandată

  Salut pe toata lumea prezenta :hainoroc: !

 Are cineva idee cum se demonteaza minunea aia de maner din laterala stanga-interior de care tragem ca sa deschidem capota motorului? Vreau sa schimb cablul care actioneaza broasca cu pricina si nu pot sa-i dau de cap. ElsaWin zice ca ar fi o siguranta care se trage in lateral dar eu nu am gasit-o :banghead:

 Orice sfat este binevenit si apreciat!

 Multumesc.

Modificat de domu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Siguranta este, e din plastic si e lucioasa fata de restul manerului care e mat. Ca sa o vezi baga-te sub bord, tragi de maner si o sa o vezi in partea de sus.  :bom:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbim despre o Cordoba2009. Cand tragi de maner nu se vede nimic din cauza plasticului care este imprejurul si in spatele manerului. Poate nu am inteles eu...

O detaliere ar fi binevenita iar o poza ar fi extraotdinara :icon_confused:

 Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista sigur, uite-te cu atentie, e o bucata de plastic foarte mica, sub 1 cm. Eu pot sa-ti fac o poza la Leonul meu, de la Ibiza/Cordoba n-am de unde. Trebuie doar sa tragi cu putere de maner, bineinteles, se va deschide si capota facand asta.

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi,daca nu-ti este peste mana ,m-ar ajuta poza ta. Presupun ca avem aceeasi maneta.

 Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata! Sunt pe deplin edificat.

Multumesc tuturor pentru ajutor! :beer:

Carmina, ma bucur ca te gasesc si la Seat. Sarut mana.

Modificat de domu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca informatia este corecta, si iti este de folos, sa stii ca ma bucur Domu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Filmul si pozele sunt mai mult decat lamuritoare. Inca odata se confirma ca o imagine face mai mult decat o mie de cuvinte!

Acum trebuie sa-mi fac curaj sa schimb cablul de actionare broasca capota motor. Oricum, ce a fost mai greu s-a facut :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!