Jump to content

Planetara diesel vs benzina


thelegend_74
 Share

Postare recomandată

am probleme cu planetara la golful meu mk1 diesel...si am gasit una de la un golf pe benzina...o pot lua?se potriveste?ca mai e un client la ea si vreau s-o iau eu ca e la 2 bani...tre sa ma misc repede....

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca are flansa tot ca a ta da. se potriveste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 nu stiu cum e flansa...

dar la schimbatorul de viteze...ca mie imi tot intra intra-n-taia in loc de mars arierre si invers...se potriveste maneta cu tot tacamul care e prins de telai..



cum ma pricep eu la masini asa se pricepe si asta...stam amandoi si ne dam cu pererea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca e la pret de ras cumparo, aia iti trebuie kit de timonerie daia mere aiurea a1a cu marsarierul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Altul e baiul acolo iti trebuie kit-ul de reparatie timonerie si apoi masina va intra corect in viteze. (30-40 ron)

Degeaba iei de la alta tot obosita, plus ca difera de la 4 la 5 viteze.

 

Poi masoara-le cu sublerul flansele, de pe masina ta si apoi planetara ce doresti sa o cumperi.

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca intra in marche-arriere in loc de tr. 1-a atunci kit de reparatie si (sau) reglaj timonerie iti trebuie. Nu are nici o legatura cu planetarele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!