Jump to content

Blocare usi la Octavia II


atre2003
 Share

Postare recomandată

am si eu o intrebare pt al bundy: cum faci din maxi dot inchiderea automta la peste 15km/h? m octavia ii din 2006 cu maxidot montat aftersale

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covenience- door open.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

eu nu am convenience-door open pe maxidot. E montat aftersale.

se poate din vag com? poate rezolvam dupa ce citesti PM. mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci poate dupa ce se activeaza din convenience e posibil sa apara si pe maxidot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pentru cei cu copilasi, adica interesati sa nu se deschida usile dinauntru, se poate, dar inchizandu-le din telecomanda(bineinteles sa nu fie cheia in contact ca nu functioneaza). aiurea este ca apoi se deschid Doar din telecomanda!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scrie in carte cum se face nu are trreaba cu telecomanda, se invarte cu cheia plasticul de sub broasca , scrie pe el child lock.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
Laurentiu Radu

Va salut, am si eu o problema cu deschiderea/inchiderea usilor din interior(butonul de langa frana de mana) . Si anume, butonul la inceput functiona foarte greu, trebuia sa apas de mai multe ori pentru a actiona pana cand de cateva zile nu mai merge deloc. Daca stie cineva cum pot rezolva singur problema astept raspuns. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il demontezi si il cureti cu spray de contacte si apoi refaci contactele folosind spray cu grafit, sau grafit praf de la o mina de creion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

Am si eu o problema la o Skoda Octavia 2008 . Am dat manerele jos pt a putea sa ii pun folie ( pt taxi ) si cand am pus inapoi manerul de la sofer se inchidea se deschidea ( din telecomanda ) pana cand am inchiso din cheie (din butuc)si a ramas blocata pe inchis . Nu se deschide nici din interior nici din exterior . Are cineva vreo idee cum asi putea sa o rezolv ? Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!